Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej.

Vegetarián

#451 Re:

2013-10-29 11:18

#449: -

Ktokoľvek, kto zabíja zvieratá kvôli potrave nie je za život.


Hosť

#452

2013-10-29 11:49

Toto sa financuje z rozpočtu SR, teda našich daní. A keď ide človek do nemocnice s apendixom, odíde s niekoľkými blokmi chrbtice, lebo posteľ má asi 20r. A môže si zo svojho platiť rehabilitáciu.
Tomuto sa hovorí plytvanie! V 90tych rokoch bolo moderné posudzovať všetko cez životné prostredie, tiekli tam obrovské prachy, potom to bola agenda drog, rôzne agentúry a mimovládky a teraz je to agenda LGBTI a feminizmu. Príživníci si vždy nájdu svoje.

pozri finančné prostriedky:
http://zaostri.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=966&Itemid=44

MT

#453 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

2013-10-29 12:01

#421: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

Vážený hosť, som prekvapená aké máš dokonalé znalosti a informácie o výchove v kresťanských rodinách a cirkvi. Som prekvapená ako jasne vidíš aj do nášho domu.

Z toho mi vyplýva len jedno. Pravdepodobne pochádzaš aj ty z tzv. papierovej kresťanskej rodiny a zanechalo to na tebe ťažké stopy. Je mi ťa úprimne ľúto, ale nie každá rodina funguje ako tá tvoja.

Preto si skús poriešiť svoje problémy, zorientuj sa sám v sebe a druhé rodiny nechaj na pokoji.

Ja sa budem za teba modliť.

P.s. Nie som katolíčka


Hosť

#454 milá MT

2013-10-29 13:55

#453: MT - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

 

"som prekvapená aké máš dokonalé znalosti a informácie o výchove v kresťanských rodinách a cirkvi"

začnem od A nie ako ty, že stále len zahmlievaš ... fabuluješ...a prospôsobuješ si pravdu podla svojej jedinej správnej potreby

-ked si dostala konkretnu otázku, nejako si si ju nevšimla, maximálne si schopná odpovedat všeobecnou nič nehovoriacou, vágnou, naučenou, slepo memorovanou frázou

-ked si dostala konkretnu možnosť ako sa postarat o vzdelanie svojeho dieťata.... opakovalo sa presne to isté, v lepšom prípade, v horšom to bola samozrejme IGNORÁCIA a TO je váš najvačší problém ... čo je vam nepríjenné ...alebo je dokáteľné ZLÉ, to sa vás zrazu netýka a prejdete to ignoráciou, ako keby to ani neexistovalo ... pštrosie spôsoby nie su ani v živote a ani vo výchove to najlepšie, ale u váš velmi často používane a obľúbené..

-na tvoje prekvapenie mám celkom dobre znalosti o živote v kresťanskej rodine a kresťanskom spoločenstve, vyrastal som v nej

-do vášho domu nevidím, nikde som to ani nespomínal a ani nechcem vidieť, lebo by mi z toho bolo smutno ...

-pochadzam z klasickej krestanskej rodiny (nekatolíckej) ale to čo som videl okolo seba a vidím aj nadalej mi poriadne otvorilo oči ... aj preto, lebo som sa mal možnosť vzdelávat širokospektrálne a nebolo mi nič ani prikazovane a ani zakazované a realna krestanská prax mi ukázala o čo ide.

jeden priklad, normálna mne blízka, povedal by som príkladná krestanská mnohodetná (na naše pomery) rodina, ktorá vždy žila a žije podla kresťanských pravidiel (alebo sa tak tvari) a takto sa snažila vychovat a asi aj vychovala svoje deti...

a hops jedno z dievčat sa zoznámilo s kresťanským chlapcom, až došlo na to, že uzavrú manželstvo, podotkol by som mimoriadne rozumné inteligentne dievča, ukončené 2 vysoké školy z toho jedna v zahraničí (v ekonomickej oblasti) povedal by som moja "favoritka" aj keď sa to hovorí tažko, ale lepšia ako moje vlastné deti ...(ktoré tiež nie sú hlúpe :-), a kedže išlo o katolícko evanielický vzťah nastal "cirkevný" problém   mladý muž si postavil kresťanskú hlavu a povedal bud bude po mojom, alebo končíme .... a tak sa plánovaná svadba pozastavila (zrušila) na čo podľa mojho mala dievčina povedať, bud sa dohodneme alebo ťa kopnem do ... niekam ... ale nie, kedže bola slušne kresťansky vychovaná a mladenec bol jej prvý životný partner - dovtedy samozrejme neexuálny, sklapla uši podvolila sa bigotnému nátlaku a jeden večer poslal rodičom SMS s textom od dnes mám nové meno ... a bolo po paráde, zrazu sa v krestanskej rodine hovorilo o "oklamani, sklamaní, vyobcovani, zatratení, prerušení stykov .... a na moje námietky, že ide o velmi silné slová: vraj sa do toho nerozumiem...) samozrejme hned prišli deti ...a všetko sa zmenilo ... okrem toho, že nádejná inteligentná žena s budúcnostou pravidelne po súloži "každý" rok rodí, sedí doma na zadku perie plienky a stará sa o manžela, ktorý, aby zabezpečil rodinu zobral si pôžičky a nevie kam z konopí a zrazu mu je aj druhá rodina dobrá ...ked je zle ... lebo tá jeho mu nedokáže pomôcť... a dievčina stratila všetko, po čom v živote možno len snívala a už nikdy to nestretne ...

= výsledok kresťanskej výchovy .... a darmo budeš čokolvek namietať ...že u teba je to inak ....a bla bla bla ...

príklad 2, na dostatočne vysokopostaveného krestanské človeka z mojho okolia sa prevalilo, že je evidovaný v zvazkoch ŠTB, samozrejme, tak ako každý všetko popieral a odmietal sa vzdať cirkevného postavenia a tým samozrejme aj svojho OSOBNÉHO postavenia a pohodlia až kým nebol odídený ... a popiera to doteraz, avšak, ak niekto dokázateľne vlastnoručne napíše cez 200 správ ... no neviem, ja osobne nemám na takéto chovanie žalúdok a ked som sa ním prestal formálne stýkať bol ešte prekvapený a samozrejme doteraz nemá problém druhým kázať o morálke, slušnosti, bezúhonosti,cti,  krestanskej láske ... atd  samozrejme najbližšie okolie sa tvári, že sa NIČ nestalo ...a to je na tom najsmutnejšie ...

a preto ked tu čítam tieto niektoré prostoduché výlevy, večné memorovanie naučených textov, ignorovanie faktov, slušnosti ľudskej morálky a čestnosti ....  tak mi je nedobre ...

a nie som ateista, som kresťan ...  do kostola nechodím, napriklad aj pre to, lebo nepotrebujem, aby ma tam niekto videl ...tak ako som to videl robiť velmi velkú čast farníkov po službách božích, ked sa preberalo len to prečo Jano dnes nebol ap...a v súčasnej cirkvi vidím len jednu dobre fungujúcu "firmu" pracujúcu však len a len pre blaho pár desiatok vyvolených ...

mimochodom, vždy, ked sam sa TU opýtal na nejakú konkrétnu vec, NIKDY som nedostal žiadnu ... nie to ešte konkrétnu odpoveď

a končím...lebo to nemá zmysel... človek, ktorý nepozná a hlavne nechce poznať iný názor ...mi nemôže v živote nič priniesť

za X rokov ked moslimské náboženstvo ovládne európu budeme spolu ty aj ja na jednej kope ležať ako nehodní,bezbožní psi ... a prosím ťa skus ich presvedčiť o svojej pravde ...lebo len tá je tá pravá ....  ale TO tvrdia aj oni,,, a je ich žial viac ...

a za mňa sa modlit netreba .... ja sa snažím, žiť svoj život primerane česte a slušne .... a nepotrebujem na to žiadnu cirkev ...

a za posledné medzi priešiť a vyriešiť je velmi velký rozdiel ... je na to jeden pekný príklad zo života ..

IUSTITIA

#455 Re: LUW

2013-10-29 13:57

#2: LUW - LUW

LUW , Vás zrejme zaujíma jediná pravda a to tá Vaša, takže keď už ste spomenuli tú zaslepenosť, zamyslite sa nad tou vašou zaslepenosťou...

odvoveď pre 454

#456

2013-10-29 14:51

Vážený hosť, v mojom živote nevládne ,,cirkev", ale Kristus. Cirkev sa skladá z rôznych denominácií, rôznych rodín a jednotlivcov. Niekto sa papierovo zapisuje do cirkvi, kladie dôraz na tradíciu, ale jeho srdce nebolo Bohom nikdy dotknuté. Niekto sa pokoril pred Bohom a dostal Ducha svätého. Takýto človek je kresťan, iný sa len schováva pod to meno s cieľom zabezpečiť si večný život v nebi - pre istotu, ak by ten Boh naozaj existoval. Celý život sa o niečo snaží, ale v jeho srdci vládne pýcha, pohŕdanie inými a povýšenosť.

Mrzí ma, že ťa tieto tvoje životné skúsenosti tak ovplyvnili. Lenže ak chceš spoznať naozaj pravdu, prestaň sa hrabať v cirkvi, ktorú tvoria nedokonalí ľudia a začni sa pýtať Boha, ktorý je dokonalý.
Ako som porozumela, aj ty si kresťan. To znamená, že by si mal mať Ducha svätého a Jeho lásku v srdci. A ak si kresťan, si aj cirkev, pretože cirkev je Kristova nevesta a nie organizácia.

Čo sa týka výchovy mojich detí, vediem ich predovšetkým k osobnému vzťahu s Pánom Ježišom Kristom. So svojim manželom s nimi otvorene rozprávame o všetkom, čo cítime, že je vhodné a potrebné vzhľadom k ich veku.
Vedieme ich k tomu, že ak budú s Bohom, budú chránení pred diablom a budú aj vo svojom vzťahu s partnerom požehnaní. Moje deti sa samé rozhodli žiť s Bohom, poznajú Ho a chcú žiť len s Ním.
Najstarší syn vie o sexualite takmer všetko. No my ho vedieme k tomu, aby sa za svoju budúcu manželku už teraz modlil. Modlíme sa spolu, aby ani on neranil city iných a ani on nebol inými ranený. A ako kresťanka, ktorá pozná Boha viem, že sa nemusím obávať o svoje deti, lebo keď žijem s Ním a dôverujem Mu, požehnanie, ktoré prežívam ja so svojím manželom, prejde aj na moje deti.

Môj život je pokojný a radostný v Ňom. A keby prišla akákoľvek ťažká doba, nám pokoj nikto neukradne, lebo ten ktorý sme dostali od Neho sa ukradnúť nedá.
Ja viem, že to čo tu píšem znie pre mnohých nenormálne. Je to pochopiteľné, lebo isté veci sa nedajú vnímať, kým človek nemá Ducha svätého v sebe.



Ewco

#457 Re: milá MT

2013-10-29 15:13

#454: - milá MT

na toto mi neda nereagovat.

To znamena, ze podla jednej dievciny , ktora asi svoj vlastny rozum niekde stratila, porovnavas uplne vsetkych? Nehovoriac, ze sexualna vychova by absolutne zabranila tomuto stavu? Kvalitna demagogia.
Som veriaci a keby som si aj nasiel niekoho s inym vierovyznanim, tak ho nebudem nutit ho zmenit. V pripade, ze by to bolo naopak, aby som ja konvertoval pricom mam svoje presvedcenie a dostanem ultimatum, tak by som ja kopol do ...
rodiny starsej generacie boli vychovani ku viere - casto to neziju, alebo velkej casti nerozumeju a robia veci automaticky.

Ja tiez pochadzam z krestanskej rodiny a tiez ma nutili a bez vysvetlenia dovodu = stal som sa ateistom. Avsak az neskor som pochopil a presiel tzv obratenim - mna uz nik nepresvedci o opaku, lebo mam vlastne osobne a zivotne skusenosti.
A aj tak s tebou nesuhlasim, ze povolenie tejto somariny (vytvorenej podla choreho cloveka) by zrazu vyriesilo vyssie uvedene problemy.

Veriaci

#458

2013-10-29 15:54

#35: Ateista -

Nápodobne, ani na vás nie je nikto zvedavý a nikto vás do ničoho neťahá. Vaše mozgy sú už vymyté dávno, len o tom chudáčkovia neviete. Je mi vás ľúto. A vôbec, prečo potom čítate takéto stránky?

RVM

#459 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-29 16:06

#437: Zuzana - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Netreba hned vidiet vo vsetkom diabla. Ak sa ucitel opyta ziaka na jeho pohlad na sexualitu, neznamena to, ze ziak musi vytahovat cokolvek zo svojho sukromia. Je to to iste, ako ked sa ucitel prirodopisu opytal ziacky pri tabuli, aby mu porozopravala o pohlavnych organoch muza, alebo o tom ako prebieha oplodnenie. Ziacka sa zacervena, spoluziaci sa zachichunaju, ale potom odrapoce to, co sa naucila na predoslej hodine.

Niektori tu vytvaraju dojem, ako by spominane pracovne listy neboli nicim inym, len nabadanim ziakov na predcasny sex, promiskuitu a pod. Pravda je uplne inde. V pracovnych listoch sa snad na kazdej jednej strane apeluje na zodpovednost a sexualnu zdzanlivost, uvediem zopar citacii:

"V tomto veku však ešte zďaleka nie si pripravený/á niesť zodpovednosť dospelých."

"Byť zodpovedný/á neznamená robiť len to, čo práve chceš a čo ti je príjemné. Treba rozlíšiť, čo je správne a čo nie, aby si nevystavil/a riziku seba ani iných. Byť zodpovedný/á znamená dobre si premyslieť a zvážiť svoje rozhodnutia a byť pripravený/á niesť dôsledky."

"Môžeš sa zamilovať tak, že nie si schopný/á myslieť na nič iné. Prvé bozky aj dotyky partnera/ky sú krásne a fascinujúce, ak robíš to, čo sám/sama chceš a o čom si vnútorne presvedčený/á. Porozmýšľaj, či už si pripravený/á niesť zodpovednosť za dôsledky svojich rozhodnutí."

"Nie každá zaľúbenosť musí nutne viesť k pohlavnému styku. Sex nie je podmienkou dobrého vzťahu."

"Obaja by ste však mali byť presvedčení, že to naozaj chcete a že už je skutočne správny čas. Do ničoho sa nedaj vmanévrovať pod nátlakom, nie je najšťastnejšie, ak sa prvé milovanie stane traumou na celý život. Predovšetkým si treba uvedomiť všetky riziká takéhoto rozhodnutia. NEZABUDNI SA CHRÁNIŤ. Aj prvý sex môže mať neželané následky."

"Sex pod vekovou hranicou 15 rokov je na Slovensku trestným činom. Všeobecne platí, že tí/tie, ktorí takúto skúsenosť prežili v nižšom veku, hodnotia ju menej pozitívne v porovnaní s tými, čo mali prvý sexuálny styk ako starší/ie a v dlhšom partnerskom vzťahu."

"Keď sa ti niečo nepáči alebo nechceš pokračovať, vždy môžeš povedať nie."

"Ak si sa so svojím/ou partnerom/kou rozhodol/la sexuálne žiť, beriete na seba zodpovednosť aj za prípadné splodenie dieťaťa. Ťažko si predstaviť, že v puberte už plánujete založiť rodinu."

"Nesmieš mať menej ako 15 rokov. S mladšími osobami je sexuálny styk u nás nezákonný" (druhy krat)

"Interrupcia nie je metódou plánovaného rodičovstva! Najväčšie riziko predstavuje pre dievčatá a mladé ženy, ktoré ešte nerodili. Ako každý lekársky zákrok nesie so sebou nebezpečenstvo zdravotných komplikácií, ktoré môžu mať za následok rizikový priebeh ďalších tehotenstiev, spontánny potrat, predčasný pôrod, prípadnú sterilitu, nehovoriac o možných  psychických problémoch. Napriek tomu niektoré ženy zákrok podceňujú a namiesto vhodnej antikoncepcie podstúpia interrupciu aj niekoľkokrát."

"Samozrejme, že nedostatočná hygiena a časté striedanie partnerov/iek sú faktory, ktoré ťa vystavujú niekoľkonásobne väčšiemu riziku nakazenia."

"Dôležitou prevenciou je dlhodobý partnerský vzťah a partnerská vernosť. Nechráni však, ak má jeden z partnerov čo i len raz sexuálny styk mimo spoločného vzťahu."

"Najspoľahlivejšou ochranou proti HIV/AIDS je sexuálna abstinencia (nemať sexuálny styk)."

"Dlhodobý partnerský vzťah a partnerská vernosť znižuje riziko nakazenia."

"dievčatá sa často podvoľujú vôli chlapcov a nechajú sa predčasne „vtlačiť“ do pohlavného styku „na dôkaz lásky“. Chlapci zas často musia stereotypne „dokazovať svoju mužnosť“ pred kamarátmi, alebo aj sami pred sebou."

 

Pietruchová

#460 minister

2013-10-29 16:52

Subject: Žiadosť o odvolanie
To: minister@employment.gov.sk

Vážený pán JUDr. Ján Richter, miniser práce, sociánych vecí a rodiny Slovenskej republiky,

žiadam Vás o odvolanie pani Oľgy Pietruchovej z vedenia Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky. Z činnosti úradu a z viacerých verejných vystúpení pani Oĺgy Pietruchovej je zrejmé že jej postoje a názory nie sú v žiadnom prípade rodovo vyvážené čomu nasvedčuje aj zloženie rady pre rodovú rovnosť. Je viac než evidetné, že v Slovenskej republike sú denne porušované práva otcov na rovnocenný styk so svojimi deťmi čo je zámerne a systematicky týmto úradom ignorované. Ako chcete zabezpečiť rovnosť príležitostí keď je práve zodpovedným a starostlivým otcom bránené vykonávať svoje rodičovské práva, ktoré sú mimochodom chránené ústavou a medzinárodnymi dohovormi ku ktorým sa Slovenská republika zaviazala. V modernej spoločnosti sú rodové stereotypy dávno prekonané a je neodškriepitelné, že deti pre svoj zdravý vývin potrebujú starostlivosť oboch rodičov. Nemyslím si, že je žiadúce, aby sa úloha otca degradovala len na platiča alimentov, ktorý sa raz za 14 dní može s láskavým dovolením matky a úradov stretnúť na pár hodín so svojimi deťmi, ktoré má rád. Je absolútne neprípustné, aby takto vysoko postavený štátny úradník verejne proklamoval, že diskriminácia mužov prostredníctvom detí je v podstate v poriadku pretože citujem vyjadrenie pani Pietruchovej "deti sú jediná moc, ktorú ženy majú". Verím, že si uvedomujete vážnosť situácie a nedopustíte, aby úrad pod Vašim vedením toleroval a bral dieťa ako mocenský nástroj v boji rodičov. Nemôžete predsa dopustiť aby nevinné deti boli v úlohe rukojemníkov. Aj v záujme všetkých žien, ktoré chcú mať rovnosť príležitostí je nutné umožniť starostlivým otcom vychovávať svoje deti a naopak je nutné vyvíjať tlak práve na otcov, ktorí o svoje deti nemajú záujem a necítia žiadnu zodpovednosť k nasledujúcim generáciám. Viaceré verejné vyjadrenia Vašej pracovníčky, ako i činnosť odboru pre rodovú rovnosť dokazujú, že namiesto hľadania riešení a systematických opatrení sa spoločnosť naďalej polarizuje a namiesto toho, aby sa situácia upokojovala v záujme veci, tak sa pri súčasnom vedení odboru len naďalej vyhrocuje a paradoxne sa celkom zrejme a zámerne podporuje rodová nerovnosť.

Pán minister Richter, verím, že je Vaším najvyšším záujmom a poslaním vo Vašej funkcii prispieť k zdravému morálnemu vývoju nasledujúcich generácií. Preto na Vás apelujem so žiadosťou o odvolanie pani Pietruchovej z postu vedenia Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí.

S pozdravom,
RVM

#461 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

2013-10-29 17:04

#438: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

Je rozdiel ucit deti veciam, ktore su objektivne dokazatelne (napr. ze nasa planeta nie je placka) alebo vseobecne uznavane (ako napr. ze je 12 mesiacov v roku) a je rozdiel hustit do nich nejaky svetonazor, postaveny na slepej viere v nieco.

Pietruchová

#462 minister

2013-10-29 17:06

Vážený pán minister,

Vážený pán štátny tajomník,

v poslednom čase vidíme, že naša spoločnosť sa čoraz viac polarizuje. K tejto skutočnosti významne prispieva aj činnosť Výboru pre rodovú rovnosť, ktorého tajomníčkou je Ing. Oľga Pietruchová, M.A.

Na neobjektívny prístup p. Pietruchovej poukazuje viacero organizácií, ktoré dokonca spísali výzvy na jej odvolanie z funkcie tajomníčky VRR.

Myslím si, že pokiaľ osoba, ktorá zastáva tak významnú funkciu, akou nepochybne funkcia tajomníka VRR je, takýmto významným spôsobom zbytočne rozdeľuje spoločnosť, je potrebné konať a zastaviť tento proces.

P. Pietruchová je inteligentná a vzdelaná žena, avšak na vykonávanie funkcie tajomníka Výboru pre rodovú rovnosť je potrebné, aby dokázala pochopiť a rešpektovať názory všetkých skupín obyvateľstva, aby dokázala byť objektívna. Výzvy na odvolanie p. Pietruchovej poukazujú práve na skutočnosť, že p. Pietruchová nie je schopná rešpektovať iné názory, ako má ona sama a nedokáže svoju funkciu vykonávať objektívne. Ako príklad môžem uviesť, že VRR sa žiadnym spôsobom v doterajšej činnosti nevenoval právam mužov. Dokonca ani vtedy, keď sa zasadaní Výboru zúčastnili ľudia, ktorí na túto skutočnosť priamo poukázali a predložili konkrétne návrhy, aby bola činnosť VRR vyváženejšia a zaoberala sa aj právami mužov.

Teraz prišlo dokonca k tomu, že p. Pietruchová verejne priznala, že je neobjektívna a považuje to za normálne. Citujem z profilu p. Pietruchovej na Facebooku:

"...Nuž, keď je mojou náplňou práve presadzovanie rodovej rovnosti, tak ako mam byt objektívna?..."

Jednoznačne ide o nesprávny prístup k agende rodovej rovnosti a podľa uvedenej citácie p. Pietruchová toto nedokáže pochopiť. Rodová rovnosť nie je len o presadzovaní feministických a LGBTI požiadaviek. Rodová rovnosť je aj o právach mužov, ktoré sú napr. v oblasti starostlivosti o deti po rozvode jednoznačne v praxi potláčané.

Na základe vyššie uvedeného som presvedčený, že nie je možné naďalej akceptovať Ing. Oľgu Pietruchovú, M.A. vo funkcii tajomníčky Výboru pre rodovú rovnosť, preto Vás p. minister ako predsedu Výboru pre rodovú rovnosť žiadam o odvolanie p. Pietruchovej z funkcie tajomníčky VRR.
RVM

#463 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

2013-10-29 17:50

#446: Ewco - Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

Jedna vec je vstepovat do deti nejake vseobecne moralne hodnoty a ina vec je hustit do nich nejaky svetonazor, ktory ani sam nedokazes zodpovedne kriticky zhodnotit. Jedna vec je hovorit detom, ze kradnut nie je spravne, a ina vec je tlacit im do hlavy, ze je tu nejaka bytost, ktora nas stvorila, strasne nas miluje, ale ak sa jej nebudeme klaniat, posle nas do vecneho ohna. Treba rozlisovat medzi poznanim a vierou. Ak ja (z akehokolvek dovodu) verim, ze Obama je mimozemstan, je to moja vec. Ale pokial nemam dokazy, nemal by som o tomto presviedcat aj moje deti.

O tom obrazku tradicnej rodiny som pocul, ale ked som si chcel o veci teraz nieco vyhladat, nasiel som tam len hlavnespravy.sk. Viete mi uviest aj nejaky spolahlivy zdroj ?

Medzi americke krestanske skupiny patria aj katolici.  A rovnako aj tito bojuju proti evolucii, a rovnako aj medzi nimi existuje velka skupina kreacionistov.


Hosť

#464 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

2013-10-29 18:01

#463: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

ak deťom tlačíš do hlavy postoje typu - nejaká bytosť ktorá nas stvorila atd s akcentom ironie a odmietania - tlacís im svetonázor nie vseobecné hodnoty!

RVM

#465 Re: minister

2013-10-29 18:15

#462: Pietruchová - minister

Objektivita nie je to, ked nekto nesiri nazory, ktore sa vam nepacia. Je smutne, ze taketo chapanie slova "objektivita" si prisvojila nakoniec aj p. Pietruchova.

Objektivita je to, ak nie su zamlcane fakty k teme, bez ohladu na to, ci sa nam do nasho pohladu hodia alebo nie. Materialom k sexualnej vychove sa vytyka to, ze vraj nabada deti na predcasny sex, promiskuitu a pod. Realita je taka, ze snad na kazdej strane su vyroky, ktore ziakov od predcasneho sexu ci promiskuity odhovaraju. Konkretne citacie si mozte pozriet vyssie, v mojom prispevku #459.

Suhlasim s Vami v tom, ze rodova rovnost by sa mala zaoberat aj pravami muzov.

RVM

#466 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

2013-10-29 18:23

#464: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

Je rozdiel ci poviem dietatu "existuje Boh, a pred jedlom sa musis pomodlit, a v nedelu ist do kostola, inak pojdes do pekla" alebo "verim, ze existuje Boh, a preto sa pred jedlom modlim a v nedelu chodim do kostola".


Hosť

#467 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

2013-10-29 18:26

#466: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

ak niečo verím, beriem to ako fakt a nepotrebujem slovíčko verím pouzivat v kazdej vete.

RVM

#468 Re:

2013-10-29 18:26

#452: -

Takze financovanie sexualnej vychovy na skolach ti vadi. Ale financovanie cirkvi, rovnako z nasich dani je v pohode, tak ? Ako sa to hovori ? Ako ze je to s tym brvnom vo vlastnom oku ?


Hosť

#469 Re: Re:

2013-10-29 18:31

#468: RVM - Re:

mne osobne vadí to čo sa za sexuálnu výchovu povazuje. sexualita je intímna vec. to nie je matematika ci fyzika. týmto návrhom vlastne sa degraduje postavenie rodicov a medzi riadkami sa da cítat že rodičia nie su schopní to detom vysvetliť. tak sa zamyslam.....ako doteraz vôbec prežili tie generácie pred nami, ked nemali pietruchovu a spol.....


Hosť

#470 Re: Re:

2013-10-29 18:32

#468: RVM - Re:

tým chceš povedať že ked to prejde a bude to financované z dani tak už nebude otvárať usta ohladom daní a cirkvi? dovol aby som sa zasmial

RVM

#471 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

2013-10-29 18:36

#467: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

To je ten problem. Ze beriete ako fakty veci na zaklade slepej viery a nie na zaklade poznania. A ked vam potom niekto tieto vase "fakty" zruca, tak ho idete upalovat.

Prepac, ale od malicka tlacit do hlavy detom akukolvek vieru je nemoralne. A nielen tlacit do hlavy, ale aj nutit do viery, nehovoriac o krste, teda zapise do cirkvi, bez moznosti slobodneho rozhodnutia krsteneho.

RVM

#472 Re: Re: Re:

2013-10-29 18:38

#470: - Re: Re:

To som nepovedal. Len som poukazoval na pokryteckost. Rozdiel medzi financovanim vyboru pre rodovu rovnost a financovanim cirkvi je v tom, ze financovat zabezpecenie rodovej rovnosti je v statnom zaujme.


Hosť

#473 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

2013-10-29 18:43

#471: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

máš nejake ultra nutkanie  sa miesať do výchovy iných rodičov. Máš patent na pravdu?  Máš svoje deti? vychovávaj tie a netlač im ani ateistické kaleráby do hlavy. do iných sa nestaraj a hlavne rob niečo uzitocnejšie ako tu cakať na kazdý nový príspevok. si za to platený? verím, že si si vsimol v mojom príspevku niekolko otázok....


Hosť

#474 Re: Re: Re: Re:

2013-10-29 18:44

#472: RVM - Re: Re: Re:

tak my hovoríme, že stát sme aj my takze nemôze to byt v státnom záujme, len v záujme niektorých a urobíme vsetko preto, aby to prestalo byť statným záujmom.


Hosť

#475

2013-10-29 18:54

Je to skvelé, že sú ľudia, ktorí to organizujú a nie je im ľahostajná kultúra štátu a rodiny.