Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!

Quoted post


Hosť

#273 Re:

2016-01-08 14:00

#24: -  

 neohanajte sa zase tym zahranicim, lebo keby ste mali dopadnut ako my v zahranici, tak dostanete 6 mesiacov metresku a potom nic, alebo ostanete doma s dietatom bez prijmu, alebo sa vratite do prace a dieta ide od jasliciek (ktore tiez nie su lacne)... ja rozumiem, ze je malo, aby mali matka aj dieta vyzit z takehoto prispevku, avsak TOTO NIE JE NAHRADA PRIJMU!!! je to PRISPEVOK na starostlivost o dieta a neviete si predstavit, co by som dala za to, aby som mohla ostat doma s dietatom dlhsie - ako vy 3 roky a este aby mi krajina za to davala peniaze!!! ved ja by som brala vsetkymi desiatimi!!! musela som odist do prace, ked mala dcera 9 mesiacov (uz aj tak som bola posledne 3 mesiace doma bez prijmu) a ked som o pracu nechcela prist, tak som sa musela vratit pracovat... dcera do jasliciek a ja do prace... jaslicky stoja 45 libier na jeden den! a nie, nikto mi nic neda (okrem 80 libier mesacne pridavky na dieta), pretoze nas prijem je vyssi ako 16 tisic libier rocne - prijem domacnosti... takze na ziadne prispevky nemame narok... a nemyslite si, ze tych 16 tisic libier rocne napcham do vankusa... to vsetko zhltnu poplatky za jaslicky, cestovne naklady, hypoteka, energie a bezne nakupy... ked vsetko poplatime z manzelovej vyplaty, ostane mu na ucte 40 libier... z mojej vyplaty sa platia jaslicky, takze ostane 120 libier... co je dokopy 160 libier na bezne nakupy potravin/plienok a podobne... takze v konecnom dosledku som na tom teoreticky este horsie, lebo ja prispevok nedostanem, musim byt v praci - bez dietata, vyplatu zhltnu jaslicky... a to mame ocina, ktory pracuje riadne na full time... (ved keby sme nemali, zeby bol doma, tak nam aj prispevky daju ;) ale to zase nie je riesenie, pretoze som zastancom toho, ze ak sa niekto rozhodne pre rodinu, ma sa o nu vediet postarat - nie stat, ani nie starki... je to moje dieta a moja zodpovednost!!! preco by mal niekto iny zabezpecit pre moje dieta jedenie??? ved budte radi, ze mate aspon aky - taky PRISPEVOK a ak chcete mzdu, tak si ju chodte zarobit... neodvolavajte sa neustale na zahranicie, chodte si skusit a potom porovnajte ;) mat moznost byt doma s dietatom 3 roky je veru so zahranicim neporovnatelne... zratajte si, kolko to je za cele obdobie troch rokov, kolko penazi da stat PRISPEVOK na jedno dieta pocas tohoto obdobia... ved to by bolo ake "jednoduche" porodit dieta a stat nech sa o neho financne postara????? to kde ste videli??? a co je so zodpovednostou rodica???? z niektorych prispevkov mi je az smiesno (okrem toho, ze ani zaklady gramatiky mnohi neovladaju), asi ste sa mali lepsie ucit, zamestnat, nieco malo nasetrit a potom sa hrat na dospelakov s detmi ;) ale ak vam zodpovednost chyba, o dospelosti nemozno ani hovorit a na hranie ste si mohli kupit babiku ci psa... nie nezodpovedne priviest na svet totalne nepripraveni na dieta novy zivot a potom natahovat ruky, ze vam niekto dava malo, lebo to sa neda zvladnut?! tak ved chodte do prace, nikto vas doma 3 roky nedrzi, je to privilegium, za ktore by ste mali byt vdacne, nie vyuzivat dieta ako vyhovorku, ze ved som s dietatom doma, tak sa o mna postarajte... prispevok je prispevkom na starostlivost o dieta, nie zarucenim vsetkych vydavkov a este i pre matku... niektore to mate celkom pekne pomylene sudiac z vasich reakcii typu "to je malo na dieta, ale kde je este matka?" :D :D :D

Replies


Hosť

#381 Re: Re:

2016-01-09 19:02:27

#273: - Re:  

 100000 like!!! Hovoríte mi z duše ... Rodičovský príspevok je príspevok, ktorý pomáha pri starostlivosti o dieťa a nie o to, aby mala matka na všetky výdavky, šeky, platby a ešte aby mohla ísť na nechy alebo ku kaderníčke :-) Len bohužiaľ niektoré to nechápu :-)