Zákaz predaja tzv. zábavnej pyrotechniky (STOP petardám)

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zákaz predaja tzv. zábavnej pyrotechniky (STOP petardám).


Hosť

#51

2016-01-12 20:16

Lebo mam Psika a Viem ako sa boja.... A rodicia to kupuju svojim detom a tie to hadzu vsade a uz by sa zmenit zakony v tejto krajine ZVIERA je tiez ziva bytost tak by sa vela veci malo respektovat!!!!

Hosť

#52

2016-01-12 22:13

Keby to bolo pouzivane zodpovedne, nepoviem nic. Ale nezodpovedne individua nachadzaju najvacsiu rozkos v tom, ked 'rachejtle' hodia nic netusiacej mamicke s dietatom, dochodcovi, hocikomu za chrbtom, alebo ako som videla tento rok na silvestra - odpaluju svetlice a bohvieco rovno na parkovisku meter od aut, rovno pred panelakom..... Toto je stav vseobecneho ohrozenia. A to nespominam ten stres, ktory to predstavuje pre ludi a pre zvierata. Netusim, ako to prezivaju vonku zijuce zvierata... Kedze v tomto state je vymozitelnost prava na smiech, nik sa neobtazuje kohokolvek nahlasovat alebo cokolvek riesit. Policajti by ho vysmiali. Ked to nejde slusne, treba to zakazat. Bohuzial.


Hosť

#53

2016-01-13 09:12

Pretože žijú medzi nami aj ľudia, ktorí majú veľké zdravotné problémy ( srdcovo- cievne ochorenia, psychické problémy), seniori a pod. A vianoce sú predovšetkým o pokoji a láske.

Hosť

#54

2016-01-14 07:51

lebo mam zvierata, ktore touto "zábavkou" trpia.
Peter Kočvara
Autor petície

#55 Re:

2016-01-14 16:47

#51: -  

Podľa slovenskej legislatívy je zviera žiaľ iba vec... A tak sa tu aj niektorí ľudia k nim aj správajú. Ich rodičia neučili, že aj k veciam sa treba vedieť správať

Peter Kočvara
Autor petície

#56 Re:

2016-01-14 16:49

#52: -  

Problém je v tom, že obecná/mestská polícia by dotyčných musela prichytiť pri páchaní priestupku...


Hosť

#57

2016-01-16 11:09

Irituje ma, že bezohľadní ľudia už roky terorizujú svojimi excesmi s pyrotechnikou množstvo nevinných ľudí a spôsobujú traumu mnohým zvieratám. Tomu už musí byť koniec.
Johana

#58 Re: Re:

2016-01-16 11:15

#49: sunar - Re:  

 Pekná hlúposť!


Hosť

#59

2016-01-18 07:53

Táto petícia má význam, pretože koniec STARÉHO a začiatok NOVÉHO ROKA sa majú ľudia radovať a nie strachovať. Keďže sú medzi nami aj takí , ktorí sa nevedia pozitívne a úspešne prejaviť počas všedných dní v roku , tak SILVESTER im dáva príležitosť aby si dokázali svoju blbosť a dvihli svoje choré sebavedomie.

Hosť

#60

2016-01-22 09:48

Mám doma psíka a prežívať s ňou hluk petárd už dávno pred silvestrom a ešte niekoľko dní po ňom je pre ňu veľmi stresujúce.

Hosť

#61

2016-01-30 14:15

Ďakujem Vám, že ste sa odhodlali napísať túto petíciu, i keď by som bola najradšej za akýkoľvek zákaz - podobne je to napr. v Austrálii aj v iných krajinách. Každý rok na SIlvestra si hovorím, že by stálo za to napísať petíciu proti pyrotechnike.
Odkedy mám psíka, ktorému dvakrát hodili petardy rovno za naším chrbtom, a stal sa tak extrémne citlivým, nemám rada tento druh "zábavy". Okrem toho poznám zopár ľudí, ktorí tiež vďaka "náhodným" zábavkám prišli o sluch.
Dúfam, že sa Vám podarí nazbierať dostatok hlasov - držím palce.
juraj

#62 koľko buchneš petárd, toľko krát si retard!

2016-02-07 18:01

Dôvody prečo som podpísal sú uvedené tu: http://jurajstubniak.blog.sme.sk/c/395937/co-je-na-tom-zabavne.html


Hosť

#63

2016-02-14 18:19

Lebo aj ja mam sucku A ked vydim ako sa trasie ked strielaju tie delobuchy tak mi az srdce puka..a najhorsie je ze niektore deti to robia naschval..neuznavam to kvoli zvieratam..

Hosť

#64

2016-02-15 19:29

Plne súhlasím s autorom petície, máme vlastnú skúsenosť a dôsledky liecime dodnes.

Hosť

#65

2016-02-15 19:55

Lebo mám psa a detí.
Peter Kočvara
Autor petície

#66 Re:

2016-02-16 15:10

Môžete nám napísať viac?


Hosť

#67

2016-03-08 20:02

Nechceme petardy pomaly mesiac pred Silvestrom a mesiac po...máme psíka, ktorému musíme dávať tabletky na upokojenie.A vadí to aj nám, ludom!!

Hosť

#68

2016-03-15 05:19

Velmi mi vadi, ze sa stresuju domace aj volne zijuce zvierata. A aj to, ze su petardy a podobne veci lahko dostupne detom, ktorym hrozi uraz. A vobec, lezu mi na nervy ludia ako sa stazuju, ze nemaju peniaze a pritom ich vyhadzuju do luftu. Nevidim na tom nic zabavne. Je to len hluk po ktorom ostane bordel.

Hosť

#69

2016-03-16 07:46

Nechápem už názov "zábavná" pyrotechnika. Napadajú ma v tejto súvislosti slová ako hlúpa, hlučná, agresívna, rušivá, otravná, amputačná... Zábavná snáď pre adolescentov a infantilov.
Každý rok mi pokazí Silvestra, keď hodiny musím ukľudňovať vydesené zvieratá. V Bratislave by mala byť zakázaná bez vynímky.
Bankovčan

#70 Re: Čo je pre jedného zábavou, to je pre druhého utrpením!

2016-03-16 12:30

#1: Peter Kočvara - Čo je pre jedného zábavou, to je pre druhého utrpením! 

 Dobrý deň. Ako na ostatnom MZ povedal p. starosta Gaj, či má spoluorganizovať svadby na Hornom Bankove, lebo každá svadba či v hoteli Bankov, alebo v penzóne končí ohňostrojom. Niekedy sú tak 3 ohňostorje za týždeň - jeden v hoteli, a penzión poriada svadby aj piatok a sobotu, takže u nich 2. Nikomu nevadí, že je v lesoparku - celél minulé leto bol kvôli extrémnemu suchu klásť ohne, ale veľký ohňostroj nevadí, nikomu nevadí, že je v chránenom vtáčom území Volovské vrchy - vtáky sa nesťažujú. Ministersvo ŽP sa vyhovára na úrad životného prostredia


Hosť

#71

2016-04-03 14:31

Máme malého psíka, ktorý je z výbucov petard a ohňostrojov úplne vystresovany napriek zatiahnutým závesom a dekou cez celé telíčko. Ani nám to na kľude nepridáva.

Hosť

#72

2016-04-04 19:02

Pretoze mám psíka a december a január chodím so strachom kde zas buchne nejaka petarda.

Hosť

#73

2016-05-10 18:53

Pretoze nemam rada vojnu a toto mi ju pripomina a taktiez mam doma psa, ktory to velmi tazko znasa.

Hosť

#74

2016-05-24 11:22

Za zábavou ľudí s ohňostrojmi je zdesenie domácich aj voľne žijúcich zvierat. Všetky sa snažia ukryť, ak je kam .. u voľne žijúcich dochádza k hromadným presunom. Stovky, tisícky vtákov za naše veselie zaplatí životmi ... Nemajú sa ako brániť. My sme ĽUDIA, MALI BY SME MAŤ ROZUM A NAPRAVIŤ TO. Zabávať sa dá aj bez ohňostroja.

Hosť

#75 Re: Re: Re:

2016-09-02 14:12

#58: Johana - Re: Re:  

 cele zle