Zákaz predaja tzv. zábavnej pyrotechniky (STOP petardám)

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zákaz predaja tzv. zábavnej pyrotechniky (STOP petardám).


Hosť

#26

2016-01-05 23:24

Dlhodobé, nezmyselné a hlavne hlučné použivanie pyrotechniky počas sviatkov alebo lepšie povedané počas posledných týždňov mi už lezie na nervy, čo to robí so zvieratami ani nehovoriac. Mala som pocit, že sviatočnú večeru na Vianoce som nestrávila v pokoji doma s rodinou, ale niekde na fronte, neustále búchanie a trieskanie. A prvé okamihy nového roku nie sú venované prípitku, ani želaniam všetkého dobrého najbližším, ale udržaniu našich zvieracích členov rodiny v kľude.

Hosť

#27

2016-01-06 13:27

Hlavne kvoli zvieratkam domacim i volne zijucim, tie nemaju pokoj ani v lesoch. Pyrotechnika nici zivotne prostredie, zivoty, sposobuje straty zvierat, dokonca mrzaci aj tych co ju pouzivaju pre svoju radost a stale si to neuvedomuju !

Hosť

#28

2016-01-06 14:17

Tiež mi to počas sviatkov vadilo, hlavne delobuchy! Toto sa musí zakázať a dať do rúk iba kompetentným a iba v určitý čas! držím palce, nech toto podporí čím vaic ľudí!

Hosť

#29 Re:

2016-01-06 15:12

#2: Štefan Goron - tienový poslanec NR SR. -  

 Lebo žiju s nami aj starší a chorý ludia, deti,ktorý potrebuju klud,pokoj,a nehovorím o malých domácich  a volne žijucich zvieratkách a vtáctvo,ktoré krmíme v zime,aby prežili zimné mesiace.


Hosť

#30

2016-01-06 15:30

Nemam rad,ked pocujem strielat peterdy a ohnostroje.O to horsie moj pes a vsetky zvierata.Kolko sa psov strati pocas silvestra je smutne.....Kolko nastava urazov s manipulaciou petard.Myslim sii,ze zabavna pyrotechnika ma iba negatiiva.

Hosť

#31

2016-01-06 16:55

Pretože,je to rozumné riešenie a som chovateľka psa a nie je mi jedno,ako sa toto úbohé zviera stresuje počas sviatkov,kedy si my rozumoví ľudia prejavujeme,toľkú lásku a čo ostatné,živé bytosti?Preto s tým súhlasím

Hosť

#32

2016-01-06 17:02

Z dovodu,ze mam psíka,ktory nesmierne trpí pri akejkolvek petarde,od 23.hodiny na Silvestra sa tulila moja fenka ku mne a triasla sa. Je obava prejst po ulici,kedy a kde bude rachacka. Vsetci psici trpia a nikomu neprajem pohlad ich smutnych ociciek.

Hosť

#33 Re:

2016-01-06 21:36

#10: -  

 Presne, tak, podporuje sa tým Čína, ale ľudia si neuvedomujú, že v tých továrňach  na výrobu pyrotechniky, zamestnávajú chudobné malé deti. Veď koľkokrát, to bolo aj v správach, že továreň na výrobu pyrotechniky vybuchla? Je mi ľúto tých ľudí, ktorí riskujú pri práci svoj život, len preto aby sa niektorí ľudia mohli zabávať, a ničiť prírodu.


Hosť

#34 Re:

2016-01-06 21:49

#2: Štefan Goron - tienový poslanec NR SR. -  

 Zmenou zákona, dat právo obciam a mestám, regulovať používanie zábavnej pyrotechniky, tým veľa petíciou nevyriešite, účinnejšie je zakázať predaj, (teda odstrániť príčinu, nie potom odstraňovať následky) nakoľko, predajom si ľudia nakupujú do zásoby a prevažne petardy, tomu verte, lebo ľudia skôr dajú pár centov za krabičku petárd a kúpia si niekoľko krabičiek ako dať niekoľko desiatok, prípadne stovky eur za niekoľko ranový kompakt. Takže skôr by mal účinok zákon o zákaze predaja a to aj na internete, teda celoplošne. 


Hosť

#35

2016-01-06 21:59

Podpisala som preto lebo nikto nerespektuje ziadne nariadenia.
POCAS viamocnych sviatkov ked ma byt klud pohoda tak vsade pocut same pedardy.Hlavne trpia zvieratka.Psy maju z toho traumu.Kolko psikov teraz poutekalo a nevedia sa vratit.Trpia tym vtaci. Jednoducho zakazat !

Hosť

#36

2016-01-06 23:00

Nadmerný hluk.Mám aj psika ktorý sa bojí.Tiež kvôli ostatným či už chorym,starým,deťom.

Hosť

#37

2016-01-07 18:00

Ludia nepoznajú mieru. a stupňujú svoju agresivitu..nemusia ju vybíjať výbušninami, nech začnú upratovať svinstvo za sebou, nech začnú vysádzať stromy, venčiť psov aspon dvakrát denne..nech zdvihnú tie svoje spotené zadnice spred počítačov a z kresiel !! nevidím nič ľudské, vidím okolo seba len úpadok..ovšem nie v zvieracej ríši. tá sa stále drží na úrovni. príroda bez nás kľude vyžije, len my bez nej nie...

Hosť

#38

2016-01-08 14:21

Mám psíka ktorý strašne trpí keď vybuchujú petardy a ja trpím s ním.

Hosť

#39

2016-01-08 15:28

Pretože sme terorizovaní, a aj naše zvieratá výbuchmi po celý rok nie iba v počas vianočných sviatkov. A to od ranných hodín až do neskorých nočných hodín. Bývam na sídlisku, kde nám petardy poškodili aj auto. A takisto by som zakázala vypúšťanie lampionov šťastia. Sú veľmi nebezpečné.
Peter Kočvara
Autor petície

#40 Re:

2016-01-08 16:19

#39: -  

 Pravda s tými lampiónmi. Ak nezhasne a dopadne horiaci niekde do lesa alebo niekomu na balkón... amen tma, pardón oheň


Hosť

#41 Re:

2016-01-08 22:52

#1: Peter Kočvara -  

 Chúďa male :( dufam že už jej je lepšie :( a práve preto by mali predaj zakázať, ideálene všeku pyrotechniku. Naša, keď počuje hoňostroje, tak by najradšej vybehla z domu vonka, no bohužiaľ nedovolím jej to, keby som jej to dovolilia behala by z jednej časti dvora na druhy ako slašená a snažila by sa to chytiť do papule. Pričom je nervózna, že to vonka strieľa a ona tam nemôže byť. Ten kto každž boží Silvester niečo také neprežíva, nepochopí čo tí psy prežívajú a čo si vytrpia. A človek nevie ako ho ukľudniť. :(   


Hosť

#42 Re: Re:

2016-01-09 06:37

#41: - Re:  

Jeden francúzsky buldoček si to doslova užíval, teda ohňostroj. Nevedel sa na to vynadívať :-) Ale väčšina psov a zvierat reaguje veľkým stresom, panikou


Hosť

#43

2016-01-09 12:04

Vadí mi, je nebezpečná, stresuje domáce zvieratá.

Hosť

#44

2016-01-10 13:51

Som jednoznacne proti predavaniu zabavnej pyrotechniky pre siroku verejnost. Pocas Vianoc si zelam maximalny pokoj a nie neustale vybuchovanie petard.

Dakujem.
Som proti petardam

#45 Babatka stari ludia psiky

2016-01-11 04:41

Mame doma vnucika 6 mesacneho.Budil sa na petardy a velmi plakal.Mam dvoch psikov.Povedia ze na Silvestra ho uspite a zavrite.Lenze boli sme terorizovani cely mesiac.Aj ked je zakazane gadzat delobuchy aj tak ich hadzali a moje psiky sa isli zblaznit.Moja maminka 82 rocna ale usi ma dobre mi s placom telefonovala ze sa velmi boji ked stale okolo jej domu bolo pocut detonacie.


Hosť

#46

2016-01-11 09:19

Nebezpečná a obťažujúco hlučná zábava

Hosť

#47

2016-01-11 20:23

Odsudzujem týranie zvierat hlukom z pyrotechniky.

Hosť

#48

2016-01-11 20:55

 Je to zbytocna vec, ktora ublizuje nielen ludom, ale hlavne  zvieratam. Ked vidim ako kazdy rok sa hladaju psiky, ktore usli z dovodu buchania petard a dalsie ,ktore boli zranene v dosledku zleho pouzivania resp. pyrotechnika bola v rukach ludi s velmi nizkym IQ , vela uhynuteho vtactva a srniek - tak sa furt pytam je to ozaj potrebne??? Vyhadzovat peniaze do vzduchu v tomto pripade doslovne!? Ublizovat okoliu je lahke, ale co tak si ho zacat chranit?

Som za zakaz pyrotechniky pocas celeho roka!

Chcem ochranit seba - svoje okolie a hlavne moje zvierata a zvierata volne zijuce!

sunar

#49 Re:

2016-01-12 14:31

#48: -  

 zvierata treba mat pekne na retezi a je pokoj


Hosť

#50

2016-01-12 17:03

Mne osobne vadí tá hlučnosť. Bývame blízko lesa a ľutujem tie zvieratá. Každú chvíľu je u nás nejaký hafan, ktorý sa utrhne doma, alebo preskočí plot. Nehovoriac o tom, že aj z lúk nad lesom v rámci vychádzky zberáme krabice po "pyrotechnikoch". O škodách na zdraví ľudí a majetku ani nehovoriac.