Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Anonymous

#701

2016-01-06 22:51

Pekný večer.
Prečo som podpísala túto petíciu? Pretože si každý vysvetľuje demokraciu po svojom, čiže si môže robiť čo chce, kedy chce, ako chce........bez ohľadu na iných občanov. Mesto pre to nič nerobilo, hoci sú obce, kde je takéto doslova vyčíňanie celkom poslancami zakázané. Je to nekontrolovateľné, pomaly tú budú strieľať z bômb, tankov, rakiet, ľudia sa boja,keď sú vonku, čo sa môže stať, aj utrpieť zdravotnú ujmu. Tí, ktorí takto hazardne a neuvážene konajú a majú toľko peňazí na takúto činnosť, mali by platiť mestu túto sumu, spôsob sa podľa zákona nájde, aby sa pričinili o jeho rozvoj. Lebo nie je to len mládež a deti, ale aj ľudia, ktorí by mali mať toľko rozumu, čo sa patrí a čo nie. Domy sa otriasajú, sklá rinčia, zvieratká sa boja, nielen ľudia........tak k čomu to vedie?Toto už nie je zábava, ale pripomína mi to teror. Ja som za úplný zákaz používania petárd a delobuchov, pre niektorých - "zábavná pyrotechnika". Predáva sa vo veľkom, to už môžeme rovno dať takýmto do ruky zbraň. Toto nie je čaro sviatkov, či už kresťanských alebo iných, ako sú meniny, narodeniny, svadby, samozrejme, najviac vianočného obdobia.Nechceme búchajúce mesto bez skutočného pokoja, ani špinavé mesto plné odpadkov a ani hlučné mesto. Takto ho lepším neurobíme, skôr naopak. Verím, že mestské zastupiteľstvo na čele s primátorom budú za schválenie zákazu a pripomínam, že mestská polícia, platená z našich daní, by mala na toto apelovať a prvá navrhnúť zákaz. Keď sa to dá inde, prečo u nás nie? Len treba myslieť a chcieť...........ďakujem.

Hosť

#702

2016-01-06 23:45

Nevidím žiadny prínos používania petárd a delobuchov. Škody ale týmto používaním sú zaiste značné: ohrozenie zdravia ľudí, hlavne detí a tiež zvierat!

Hosť

#703

2016-01-07 00:59

Lebo nečakané vybuchovanie petárd a delobuchov spôsobuje ujmu na zdraví nielen ľuďom (všetkých vekových kategórií), ale najmä zvieratám, a to tak chovaným v domácnostiach, ako aj voľne žijúcim v prírode (najmä v blízkosti miest a obcí).

Hosť

#704 gramatika

2016-01-07 01:06

mrzí ma, že okrem mnohých gramatických chýb (rytmický zákon a jeho výnimky, skloňovanie prídavných mien, čiarky v súvetiach) sa na mňa z týchto stránok "škerí" aj výzva s hrubou grmatickou chybou!!!  - "vyberte si prezívku" namiesto "vyberte si prezývku"!!!  (vybrané slová po "Z" - nazývať!!!!)


Hosť

#705

2016-01-07 06:34

Podpísala som petíciu,lebo si myslím, že cez vianočné sviatky má byť ticho a tie škody, ktoré sa napáchajú kvôli petardám sú veľké. Väčšinou tu ľudia píšu ako sa boja zvieratká. ja proti zvieratám nie som, o tom nechcem písať. Niektorí hovoria o nezmysle zakázať, pretože je demokracia...ja neviem, či je demíokracia správne chápaná, keď sa niekto potrebuje vybiť s petardami..a čo tá demokracia, keď niekto chce ísť na polnočnú a nejde, lebo musí prejsť sídlisko a má strach, z ktorého balóna na neho hodia petardu...Kedysi býval o polnoci ohňostroj, o ktorý sa postarala obec, to bolo na silvestra pekné ale nič viac. Mne osobne je ľúto tých ľudí, že nevidia zmysel v ničom inom, len s rachotom vraj oslavujú....


Hosť

#706

2016-01-07 06:53

lebo mám doma mačky a mládež nevie čo so sebou

Hosť

#707

2016-01-07 07:07

Som veľmi rada, že som dnes ráno dostala tento mail, aby som sa mohla vyjadriť, že nesúhlasím s používaním petárd atď. veď už dlho pred Vianocami som počúvala samé strieľanie a na Vianoce to už ani nehovorím ako to vyzeralo na Solinkách, bála som sa vytiahnuť z domu, aby som sa mohla vrátiť v poriadku. Ďakujem.

Hosť

#708

2016-01-07 10:50

Lebo je to každý rok horšie a horšie.

Hosť

#709

2016-01-07 10:53

Delobuchy a petardy sú obťažujúce a ich spotreba narastá. Financie by sa dali použiť aj lepšie. nie som proti pekným ohňostrojom na Silvestra, významné dni, ale proti nezmyselnému hluku z delobuchov, tie nemajú žiadnu estetickú hodnotu. Stráca sa zmysel Vianoc a Tichá noc je asi len na konci polnočnej omše. Aby sme sa báli ísť von, nech nám nezničí odev alebo dokonca zdravie petarda.


Hosť

#710

2016-01-07 11:48

Lebo súhlasím

Hosť

#711

2016-01-07 11:51

Moje psy a mačky sa boja . Tak ako sa boja aj ostatné "domáce zvieratá" .Následkom výbuchov zomierajú divožijúce zvieratá,napr. vtáky . Je to krutý prežitok ľudskej hlúposti.Zabávať sa dá omnoho rozumnejšou formou.Musíme myslieť na ostatných,nie len na seba.Petardy a delobuchy spôsobujú zvieratám strach,zranenia a bolestivú smrť (ako aj v prípade voľnežijúcich vtákov) . Ornitológovia taktiež varujú ľudí,pretože bolestivá agónia a následne úhyn vtákov je aktuálne alarmujúca situácia nielen na Slovensku,ale aj v zahraničí.Nehovoriac o malých deťoch,batoľatách a bábätkách,ktoré nerozumejú petardám a delobuchom,a tiež sa veľmi boja.Z osobnej skúsenosti viem,že Silvester a nový rok (ale aj iné časti roka kedy sa ľudia "hrajú" s petardami) sú najhoršie obdobia pre zvieratá.Je nezmysel takto trápiť tvory,s ktorými by sme mali inak v harmónii nažívať.

Hosť

#712

2016-01-07 13:09

Petíciu som podpísal po tom čo som nemal dobrú skúsenosť s opitými sopľošmi, ktorí odpaľovali a do vzduchu vyhadzovali delobuchy ( mega) a hrozilo že takto aktivovaný delobuch spadne niekomu do vlasov a spôsobí katastrófu. Silvestrovské bláznenie a besnenie za používania pyrotechniky, považujem za nedôstojné a ohrozujúce tak pokoj zvierat ako aj bezpečnosť ľudí. Predaj tohto zariadenia v hypermaketoch je mimo akýchkoľvek pravidiel bezpečnosti a ochrany zákazníkov. Stačí ak nejaký aj náš džiháditra hodí do nakopených výbušnín jednu aktivovanú a z hypermaketu nebudete môcť utiecť. Je nezodpovednosťou našich kompetentných dovoľovať predaj výbušnín pod rúškom biznisu a zábavy, ktorá veľakrát končí tragicky.

Hosť

#713

2016-01-07 16:19

Predovšetkým preto,že je bezohľadná k tým ,ktorí nechápu aký oslavný zmysel má takýto rachot a je utrpením pre milióny zvierat a chorých a starých ľudí,nehovoriac o malých deťoch.
Sibika

#714

2016-01-07 16:47

Je vela urazov neodbornou manipulaciou.Stresuje to hlavne zvierata aj ludi.


Hosť

#715

2016-01-07 17:21

Lebo sa mi nepaci ako kazdy rok vidim ako zvierata trpia a co by len zvierata bojim sa aj o svoju rodinu uz len ked strelil niekolko krat delobuch nedaleko nas a videl som na svojej matke ako sa prelakla a okrem toho decka 2tyzdne pred 2tyzdne po silvestri strielaju nahodne delobuchy a strasia zvierata

Hosť

#716

2016-01-07 19:27

Detom, chorým, ludom vo vysokom veku a tiez zvieratam vybuchy sposobuju traumu az bolest.Dakujem autorovi peticie, ze sme sa mohli takto verejne a dufam ze ucinne vyjadrit!


Hosť

#717

2016-01-08 05:26

Pretože som milovník zvierat a vôbec,je to rozmar na ktorý doplácajú nevinný

Hosť

#718

2016-01-08 07:12

Podpísala som to preto lebo mám psíka ktorý sa bojí a hlavne kôli detom ktoré sa tiež boja tých delobuchov a petárd.

Hosť

#719

2016-01-08 15:44

Som veľmi rada, že sa konečne niečo deje aj v tomto smere. Vďaka, že myslíme na zvieratká, starých ľudí, malé deti a množstvo dospelých, ktorých otravuje počínanie menšiny našej populácie a to nielen na Silvestra. Tento deň sa stal pre mnohých najstrašnejším v roku. Ešte raz ďakujem a nedajme sa.

Hosť

#720

2016-01-08 16:48

Pretože mi je ľúto zvieratiek aj starších ľudí, ktorých tieto hlučné petardy a delobuchy ľakajú a desia.

Hosť

#721

2016-01-08 20:10

uz bol najvyssi cas

Hosť

#722

2016-01-08 20:57

Mám už svoj vek a vadí mi nečakané búchanie petárd. Novoročný ohňostroj mi nevadí, ale obmedzila by som ho max. na 1/2 hodinu

Anonymous

#723

2016-01-09 07:47

1.Petardy aj delobuchy sa používajú min. 2 týždne pred Silvestrom
2.Mnoho psíkov , ale aj voľne žijúce zvieratá majú z nich hrôzu.
3.Výbuchmi otravujú život mnohým ľuďom vrátane mňa.
4.Polícia nerieši tento problém.

Anonymous

#724

2016-01-09 07:49

Je to síce dobrý kšeft pre predajcov , ale mnohým to otravuje život , nakoľkon už 2 týždne pred Silvestrom sa nekontrolovane

búcha. Mnohým , vrátane mňa to otravuje život.


Hosť

#725

2016-01-09 09:24

Pretože pyrotechnika je nebezpečná a ohrozuje zdravie ľudí, deti,zvierat a znecistuje prostredie a ruší klud.