Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov


Anonymous

/ #701

2016-01-06 22:51

Pekný večer.
Prečo som podpísala túto petíciu? Pretože si každý vysvetľuje demokraciu po svojom, čiže si môže robiť čo chce, kedy chce, ako chce........bez ohľadu na iných občanov. Mesto pre to nič nerobilo, hoci sú obce, kde je takéto doslova vyčíňanie celkom poslancami zakázané. Je to nekontrolovateľné, pomaly tú budú strieľať z bômb, tankov, rakiet, ľudia sa boja,keď sú vonku, čo sa môže stať, aj utrpieť zdravotnú ujmu. Tí, ktorí takto hazardne a neuvážene konajú a majú toľko peňazí na takúto činnosť, mali by platiť mestu túto sumu, spôsob sa podľa zákona nájde, aby sa pričinili o jeho rozvoj. Lebo nie je to len mládež a deti, ale aj ľudia, ktorí by mali mať toľko rozumu, čo sa patrí a čo nie. Domy sa otriasajú, sklá rinčia, zvieratká sa boja, nielen ľudia........tak k čomu to vedie?Toto už nie je zábava, ale pripomína mi to teror. Ja som za úplný zákaz používania petárd a delobuchov, pre niektorých - "zábavná pyrotechnika". Predáva sa vo veľkom, to už môžeme rovno dať takýmto do ruky zbraň. Toto nie je čaro sviatkov, či už kresťanských alebo iných, ako sú meniny, narodeniny, svadby, samozrejme, najviac vianočného obdobia.Nechceme búchajúce mesto bez skutočného pokoja, ani špinavé mesto plné odpadkov a ani hlučné mesto. Takto ho lepším neurobíme, skôr naopak. Verím, že mestské zastupiteľstvo na čele s primátorom budú za schválenie zákazu a pripomínam, že mestská polícia, platená z našich daní, by mala na toto apelovať a prvá navrhnúť zákaz. Keď sa to dá inde, prečo u nás nie? Len treba myslieť a chcieť...........ďakujem.