Petícia za zrušenie kvóra pre platnosť referenda

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie kvóra pre platnosť referenda.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-02-08 08:50



Hosť

#2

2015-02-09 10:16

3. otázka je diskutabilná tam by som podmienil platnosť zmeny ústavy 2/3 účasťou voličov. Na ústavu by sa len tak siahať nemalo.
jano

#3 blbost

2015-02-09 10:27

refernedum je blbost. aj ked je platne je nezavezne, nikto nevie zaco hlasuje. Aby malo referendum zmysel muselo by sa hlasovat o konkretnom zneni zakona, nie o nejakom trapnom bode, ktory moze byt zahrnuty v nejakom zakone, ktory moze mat v konecnom dôsledku celkom iny efekt ako vyznieva samotny bod, za ktory clovek zahlasoval.

gabina

#4 Re: blbost

2015-02-09 12:07

#3: jano - blbost 

 Súhlas. Malo by sa hlasovať o konkrétnom zákone.

Lucinka

#5 Suhlas

2015-02-09 23:25

 Uvedomte si jednu vec. Len raz sa nam podarilo pokorit kvorum aj to o dva percenta. A este o tom sa povrava, ze to bolo navysene umelo aby sme sa do EU dostali a neostali v hanbe. O privatizaci nebol zaujem rozhodovat? Bol. Kazde referendum je takto odsudene na zmar pretoze sa kvoli kvoru sa ani neoplati vstat zo stolicky. Takto demokracia zdola nefunguje. Takto sa mi musime bat papalasov a toho co nam niekto nanutia a oni by sa mali bat nas. 

Mily Jano, nemate pravdu. Zakony si zlozita vec. Podla mnohych paragrafov mozno rozhodnut o jednej veci. Neda hlasovat len za nejake znenie nejakeho zakona, ale za principy v ramci ktorych mozno tieto zakony upravovat.  

S pozdravom

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-02-10 10:10



Hosť

#7 Re:

2015-02-10 17:50

#1: Štefan -  

 Zrušenie nie ... ale zníženie na 30% voličov by bolo viac reálnejšie :-)

peter michalik

#8 Referendum o referende

2015-02-11 07:43

Myslienka dobra, ale forma opatovneho referenda nie je najstastnejsie zvolena. Niektori poslanci v parlamente uz pripravuju navrh na zmenu referendoveho zakona. Na to nam netreba vyhlasovat dalsie referendum, ale staci podpismi podporit navrh poslanca na zmenu zakona. To bude ovela lepsie riesenie. Takze, treba pockat, kym poslanci nepripravia navrh a potom ten navrh masivne podporit. Treba si uvedomit, ze referendum je momentalne skoro nefunkcny nastroj, takze vyhlasovat referendum o tehto otazke by som sa ani nepokusal. Navrhujem autorovi peticie, aby ju stiahol a pockal trocha. 


Hosť

#9

2015-02-11 14:48

Je to dobrá vec. Mal by sa uskutočniť. Ing.Jozef Šoltýs
tienový poslanec NR SR

#10

2015-02-19 08:47

Súhlasím. Znížme počet podpisov na 150 000, a nie ako navrhuje súdruh Rado P. zvýšiť na 500 000.

                                                              www.peticie.com/odkazprerp

jano

#11 Re: Suhlas

2015-03-08 15:10

#5: Lucinka - Suhlas 

 Hlasovat za principy je nezmysel. Bud sa zverjni cele znenie zakona, alebo aspon paragraf. Co viae politikov, aby tieto zakony upravili podla vysledkov referenda? Moralny princip? to je pekna blbost, keby som bol politik tak kaslem na cele referendu.... chvala bohu nie som :)

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-03-19 15:14