Vyhlásenie k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku

Hosť

/ #306 Re: Re: Re: na ktoru stranu?

2014-08-20 18:00

#305: mako - Re: Re: na ktoru stranu? 

 Pokiaľ sa mňa týka už pred časom som sa rozhodol byť na strane Krista, podľa Vašej reakcie poznáte Bibliu a tam ako viete je mnoho citátov ktoré jasne ukazujú ako sa v takejo situácii majú zachovať Kristovci. Jedným z mnohých je aj ten vyššie uvedený. Určite viete že v Božom Slove sú celé state o tom ako má vyzerať Kristova Cirkev, aký v nej má byť poriadok,ako sa majú správať jej šafári /biskupi,dozorcovia,starší/, aby mohli požívať úctu a vážnosť. Aký má byť poriadok Bohoslužby, v akom duchu sa má zvestovať a vysvetľovať Slovo Božie a Biblické doktríny, a čo majú robiť a ako sa správať veriaci /cirkevníci/. Ak sú napr. len veci ktoré som vymenoval, v súlade s Božím slovom, tak ako viete je tam aj návod čo robiť aj ak to tak nie je, a viete určite aj to že tím ktorí sa rozhodli byť naozaj Kristovými nasledovníkmi Božie Slovo veľa možnosti na výber nedáva. Ak si teda prejdete príslušné miesta v Biblii ktorú ako nasledovník Krista/ ako píšete/ iste beriete ako vážnu a zavazujúcu. Ak potom usúdite že to čo sa deje okolo Vás v zbore a cirkvi je v súlade s tým čo píše a odporúča Božie Slovo a máte pokoj vo svojom srdci a svedomí, tak ste na tom najlepšom mieste na svete a kľudne sa zaradte na jednu alebo druhú stranu. Ale ak nie!, tak konajte podľa toho čo Vám v Božom Slove radí Kristus, na stranu ktorého ste sa /verím že pevne/ rozhodli pridať. Ja som sa ako píšem vyššie už rozhodol.