Petícia a výzva R. Ficovi na odstúpenie a vzdanie sa poslaneckého mandátu.

V súvislosti s aktuálnym obvinením R. Fica a R. Kaliňáka zo založenia zločineckej skupiny (zo strany NAKA) dávam do pozornosti moju výzvu z minulého roka, ktorá je vlastne stále aktuálna. Bolo to v čase, keď som bol ešte predsedom AOSS, no môj postoj v tom sa nijako nezmenil. Na moju minulú výzvu nadväzuje terajšia výzva, aby sa R. Fico vzdal minimálne poslaneckého mandátu - až dokiaľ sa vážne podozrenia neprešetria. 

Mgr. Erik Markovič, PhD.,  člen Rady Asociácie organizácií spisovateľov Slovenska.

 

"Vážený pán Róbert Fico, poslanec NR SR, predseda strany Smer – sociálna demokracia,

 

chcel by som týmto vyjadriť sám za seba s plnou vážnosťou svoj občiansky postoj týkajúci sa tém etiky, profesijnej cti, ľudskej dôstojnosti, a hlavne zodpovednosti za verbálne vyjadrenia prezentované v štátnych inštitúciách a médiách.

Dňa 3. 11. 2021 ste v Národnej rade SR v rámci svojho prejavu povedali, a to hoci mám zábrany tie slová aj prepisovať, citujem: „novinári tu nie sú a ani nebudú.  Novinári sú skorumpovaná Sorosova banda prasiat. A budem to opakovať dookola v jednom kuse.“

 https://www.youtube.com/watch?v=r-dUekZZMm4 (čas záznamu 6:30 – 6:40).

 

Keďže mnohí novinári sú zároveň aj inak píšuci autori, a to spisovatelia, básnici, prozaici,  atď., viacerí sú moji dobrí známi, aj priatelia, ktorých písanie a občianske postoje si vážim, a rovnako mnohých tých, ktorých nepoznám, a na druhej strane aj viacerí spisovatelia píšu aj publicisticky, – tak ja ako predseda AOSS, strešnej organizácie slovenských spisovateľov, považujem za dôležité z kolegiálneho a hlavne ľudského a etického hľadiska sa ich zastať, obhájiť ich – a to voči Vašim hanlivým a  urážlivým slovám na ich adresu. Nebolo to ojedinelé vyjadrenie, podobné ste mali opakovane aj v minulosti. Tieto Vaše slová voči nim sú nielen hanlivé, urážlivé a ponižujúce, ale predovšetkým – nepravdivé.  A neakceptovateľné.

Tieto slová sú nepravdivým obvinením v svojej hrubej generalizácii – nie je pravdou, že „novinári sú skorumpovaná Sorosova banda prasiat.“ Takéto vyjadrenia navyše často prispievajú a vedú k nárastu antisemitizmu a k šíreniu nepravdivých hoaxov, ktoré podnecujú iracionálnu nenávisť.

 

Verbálna agresivita, ponižujúce nadávanie a s tým súvisiaca vulgarizácia druhých a dehumanizačné vyjadrenia voči iným ľuďom – to všetko nezodpovedne podnecuje nebezpečné šírenie nenávisti v spoločnosti a má v súčasnom období rastu extrémizmu a iracionalizmu veľmi závažný charakter.

Keďže ste navyše deklarovali, „a budem to opakovať dookola“, nemá zmysel žiadať Vás o ospravedlnenie. Z týchto závažných dôvodov Vás preto s plnou vážnosťou vyzývam, aby ste odstúpili z pozície poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a z postu predsedu strany Smer – sociálna demokracia.

13. 11. 2021

 

S pozdravom

Mgr. Erik Markovič, PhD., predseda Asociácie organizácií spisovateľov Slovenska

(AOSS združuje: Klub nezávislých spisovateľov, Klub spisovateľov literatúry faktu, Obec spisovateľov Slovenska, Slovenské centrum PEN, Spolok maďarských spisovateľov na Slovensku, Spolok ukrajinských spisovateľov na Slovensku)

 

Na vedomie:

Váženej pani prezidentke Slovenskej republiky Zuzane Čaputovej

Váženému pánovi predsedovi Národnej rady SR Borisovi Kollárovi

Váženému pánovi predsedovi vlády SR Eduardovi Hegerovi"

 

Link: https://dennikn.sk/blog/2611155/vazeny-pan-robert-fico-poslanec-nr-sr-predseda-strany-smer-socialna-demokracia/

278894271_10224931358344840_2888904940585046494_n.jpg

 

 


Mgr. Erik Markovič, PhD.    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Mgr. Erik Markovič, PhD. bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...