Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Quoted post


Hosť

#2

2015-06-18 15:31

Myslim si , ze RD nie je dovolenka ale poslanie matky ktora vychovava zo svojho dietata noveho obcana nasho statu. Je to pracovna napln na 24 hod. denne, 365 dni v roku. A len od vychovy matky zalezi akeho obcana vychova. Myslim , ze ta suma ktoru matky dostavaju je vysmechom. Preco nemoze matka poberat plnu vysku svojej mzdy aj pocas RD?

Replies


Hosť

#18 Re:

2015-06-18 17:28:22

Presne aj ja si to myslim   

 


Hosť

#198 Re: Uplne suhlasim ale...

2015-06-19 10:04:39

#2: -  

 ...kto ma platit tu plnu mzdu? ak napr. pred odchodom na RD pracujete u sukromnika, ma vam ju platit on? Asi tazko. Alebo ma cele bremeno prebrat stat, ktory sa aj tak kazdy snazi okaslat na daniach a inych poplatkoch? Ak ste boli zivnostnicka alebo ak mamicka nebola zamestnana, bola napriklad studentka, kolko dostane ona? hm?


Hosť

#234 Re:

2015-06-19 11:36:19

#2: -  

Ak je pre vás výchova detí prácou, za ktorú chcete plnú mzdu (Od koho? Od zamestnávateľa, od tých, čo ešte platia dane, od...), tak sa zamestnajte v škôlke. Sú to vaše deti. Povedzte veľké "Ďakujem" vždy, keď vám prídu peniaze na účet. A netárajte tu o výchove nového občana. Štát si k vám žiadneho občana do výchovy nedal.

Keď nemám na benzín, tak si nekúpim auto. Keď sa neviem postaráť ani o seba, tak si nesplodím decko.

Helena

#686 Re:

2016-07-09 12:41:55

#2: -  

Plne suhlasim... No to v tomto state nehrozi... Smutne je, ze aj takom "zaostalom" Rumunsku dostavaju matky matersku 85%, cize viac ako u nas a to pocas 2 rokov... Ano, 2 rokov... A u nas he vela mamiciek nutenych po materskej nastupit do prace, lebo by rodina nezvladala hypoteku, bez ktorej by nemali strechu nad hlavou... Lebo statne byty uz nie su... Smutna realita... Vraj rodicovsky prispevok... Co k tomu dodat


Hosť

#694 Re:

2016-07-09 23:32:11

#2: -  

 takže kto Vám a ostatným kazál mať dieta ? teraz tu plačete že chcte mať väčšie pridavky? chodte do prdele ... nič si nezaslužite .. ak ste chceli mať dieta tak postareajte a nechcite štat , aby Vam na to prispel...

 

 

 

 

:)

#712 Re:

2016-07-11 16:00:32

#2: -  

 plne súhlasím a je smutne že niekto porovnava dieťa s autom ... Alebo tu niekto píše ze zena na MD si nesluzi väčšie peniaze ... Uvedomte si že 203€ a niečo je dosť malo aby sme dali deťom co potrebuju a na ukor toho že pojdeme do práce aby sme im dopriali co potrebuju nebudeme snimi co snich vyrastie ked ich bude vychovavat cudzia osobami? ... A to čo zarobime dame aj tak opatrovatelke tak načo mam ist do práce? Také blbe dristy si nehajte pre seba a uvedomte si že vychovávame človiečika ktorý bude robiť na lenivé rite co sedia v parlamente