Spoločná výzva stavovských a mimovládnych organizácií v školstve

Alenka

/ #30 Môj názor ....

2012-09-16 15:03

Dobrý deň všetkým , áno podporujem túto petíciu , som síce zdravotník , ale mám deti , ktoré chodia do školy , a som zhrozená z celej situácie , ktorá je v našom štáte , a to nie len v školstve , ale aj v ostatných rezortoch . Som veľmi smutná , že je to tak , lebo istotne máme veľa normálne zmýšľajúcich ľudí , ktorí to nesmú a nemôžu dovoliť . Veď potrebujeme zdravých a múdrych ľudí , ale toto čo sa tu deje , nasvedčuje tomu , že za chvíľu tu nebude žiadna kvalitná a kvalifikovaná sila , lebo všetko a všetci odídeme preč (do zahraničia ) - a to či už do škôl , alebo za prácou , a kto si to nebude môcť dovoliť , tak bude musieť ostať tu , a čo potom nasleduje ? No predsa stresy , choroby a ďalej už nebudem ani pokračovať , stačí si večer pozrieť správy , aké nešťastia sa dejú , pre zlý systém v štáte . Je to hrozné , ale je to tak , veď len sa pozrime , čo sa urobilo za 23 rokov , od roku 1989 , všetci sľubovali , ale skutky neprišli , alebo len aby sa zalepili oči , každý sa zabezpečil , ale požiadavky ľudí a občanov boli skoro vždy na poslednom mieste . Vždy sa musíme niekomu prispôsobovať , riadiť sa podľa niekoho , berú sa vzory zo západu , alebo nás rieši EU . Verím , ale neviem či moja viera bude na správnom mieste , že sa konečne nájde niekto , kto to dokáže , a nastanú zmeny , ale obávam sa , že v niektorých veciach je už neskoro , a vo veľa prípadoch , sa už len skrývajú jeden za druhého , a niet toho kto by to úplne zastavil , tú nezmyselnú cestu ..... A Slovensko je tak krásne , a ľudia si to vôbec neuvedomujú , len urobiť fakt ten správny krok vpred . A ja si myslím , že sa to dá ... Ale to je len môj názor , a treba si uvedomiť , že život je veľmi krátky , a preto ho treba žiť , a snažiť sa o to , aby aj tí , ktorí budú žiť za nami , naše deti , a ich deti , to nemali ťažké , a aby sme sa tešili z každej maličkosti čo nás postretne . A nie ako je to teraz vo veľa rodinách , prežívame zo dňa - na deň , z mesiaca - na mesiac , od výplaty - do výplaty .