Spoločná výzva stavovských a mimovládnych organizácií v školstve


Hosť

#1

2012-09-09 15:52

Áno podporujem petíciu.

Hosť

#2

2012-09-09 16:42

Je smutné, že nedávno sa vyjadril pán minister Čaplovič o tom, že už dlhodobo majú najlepšie výsledky cirkevné školy a teraz robí všetko preto, aby ich zlikvidoval...:(
Michal A.

#3 Re:

2012-09-09 22:15

#2: -

no, potrebuje ocistit meno tych statnych... kde niet konkurencie, niet lepsich...


Hosť

#4

2012-09-10 12:02

je to vysledok niznanskeho reformy
vlado

#5 NV 276/2010

2012-09-10 12:38

rok 2012 = rok 2010, vtedajšia vláda úspešne prijala č. NV 276 z 19.mája 2010 ,ktorým sa dopĺňa a mení NV č.668/2004 Z.z o rozdelení výnosu dane z príjmov. Naši mocipáni už vtedy deklarovali, že nepotrebujú neformálnu výchovu.
Dana

#6

2012-09-10 14:44

Som za všetko , čo sa píše v petícii. Pohybujem sa v oblasti aj Cirkevného školstva a aj súkromného (cez občianske združenie)konkrétne vS CVČ aj v Školskom stredisku záujmovej činnosti. Venujeme sa POCTIVO deťom, o čom svedčí spokojnosť detí aj rodičov. Snažíme sa o výchovu budúcej generácie tohto štátu... POvažujem rozhodnutia vlády za nespravodlivé k deťom , rodičom a k nám pedagógom!!!

Hosť

#7

2012-09-10 18:03

Ficovi to nehrá do kariet však? :)
Dodo

#8 Nevzdávajme sa a využime aj Pôst a Modlitbu

2012-09-10 23:17

Zapojme do ochrany naších škôl aj modlitbu a pôst.

Práve táto kombinácia dokázala mnohokrát zastaviť aj vojny. Práve táto kombinácia dokáže ochrániť aj naších politikov od
Zlého, ktorý im ponúka pocit, že majú imunitu aj pred Bohom, že majú právo konať svojvoľne. Že majú právo ničiť ekonomiku, zbedačovať nemocnice, rušiť školy...

Zlý pokúša hriechom vždy najskôr práve vysokopostavených politikov, aby ich zviedol na svoje cesty.
Robí tak preto lebo politici môžu svojími rozhodnutiami pohoršiť a zraniť mnohých. A v poslednom období sa mu to mnohokrát darí.


Koľkí z nás sa však modlia a súčastne postia za naše Slovensko a za politikov ?

Politici vôbec nežijú spokojne, sú v jednom strese z toho čo všetko im hrozí, za ich skutky. Národ je v jednom strese aké škody čo im jeho politici spôsobujú.
A zlý sa z toho všetkého len teší, že všetci tancujeme ako on píska.


Panna Mária – Kráľovná Pokoja – vyzývala v Medžugorí ľudí k pôstu, modlitbe, aby boli uchránení pred vojnou, nešťastím a skazou. Vyzývala ich na pôst a modlitbu v čase keď nikto v bývalej juhoslávií vojnu vôbec nepredpokladal.

Ľudia však poslúchli a 3 dni sa postili a modlili. Na tretí deň Panna Mária oznámila, že ďakuje za ich spoluprácu a Medžugorie bude uchránené od skazy.
Keď o niekoľko rokov prišla vojna na Mudžugorie nepadla ani jedna bomba. To sú fakty, ktoré si môžete kdekoľvek overiť. História týchto príkladov ponúka stovky. stačí hľadať súvislosti.

Modlime sa a postime za naše Slovensko. Modlime sa a postime za naších politikov, ktorí si myslia, že majú imunitu pred Bohom a preto mu nebudú skladať účty na sklonku svojho života.

Modlime sa a postime sa a Panna Mária nás ochráni. Ochráni nielen naše školy ale od všetkých plánov Zlého, rovnako ako to urobila v nedávnom roku 1991 Medžugorí, alebo aj v dávnejšej minulosti napr v roku 1683.

TAk sa pridaj a zapoj pôst a modlitbu do svojho života a Boh ochráni teba osobne a i naše školy , i naše Slovensko. Lebo Boh je ten istý včera , dnes i naveky.

Hosť

#9 Re: Nevzdávajme sa a využime aj Pôst a Modlitbu

2012-09-10 23:30

#8: Dodo - Nevzdávajme sa a využime aj Pôst a Modlitbu

Úpne súhlasím. Dnes sme sa za politikov modlili v škole a informovali sme  celej situácii aj študentov. Možno by sme mohli vyzvať ľudí k modltbe aj cez sociálnu sieť, napr. FB. Skúste to tak preposlať..určite sa nás pridá dosť ľudí...


Hosť

#10

2012-09-11 10:36

Veriaci rodičia odvázajú štátu dane tak, ako aj neveriaci a tak majú ich deti plné právo na rovnakú finančnú podporu zo strany štátu ako v štátnych školách.

Hosť

#11

2012-09-11 12:01

Kompetentni, zamyslite sa!

Hosť

#12

2012-09-11 12:03

Pracovala som ako učiteľka na jednej z cirkevných stredných škôl a v tom čase sa robil celoštátny výskum úrovne škôl. v porovnaní so štátnymi a súkromnými sa cirkevné umiestnili najvyššie, s najlepšími prospechovými úspechmi. cirkevné školy sa riadia vyučovacími osnovami rovnakými ako štátne, prinášajú hodnoty, výchovu. som za rovnaké odmeňovanie. ješková alena
Slavo

#13 podporujem Vás

2012-09-11 12:16

Podporujem túto petíciu. Nikdy som žiadnu nepodporil ale už mám tejto vlády dosť. Hlavne, že ich deti sú vyštudované a dosadené na super neohrozené a dobre zaplatené miesta!!! Tie naše by mali podľa ich momentálneho nastavenia prestať študovať, lebo sú vraj extra vzdelané, potrebujú otvoriť špecifické učňovky pre fabriky, zlikvidovať gymnáziá, súkromné školy, obmedziť vysokoškolsky študujúcich prípadne z nich este vytiahnut peniaze a potom sa tváriť, že pre nich nemáme prácu s dovetkom veď načo ste študovali (aj to som už zažil!!!). Všimnite si čo sa potichu deje: časom budú môcť študovať len bohatý, deti chudobných budú mať v 30 % maturitu a zbytok učňovku a budú radi, že pracujú. Pretože aktuálne potrebujeme národ otrokov a mlčiacich aby sa banky, fabriky a bohatý mali dobre. Bývalí komunisti a demagógovia zasadli do vlády a zasa si robia čo chcú - lebo sme im to dovolili... Súhlasím, že zmeny sú potrebné a aj radikálne zmeny, ale nie na úkor detí, budúcnosti Slovenska. Pravica by musela spraviť aj tak to isté. Ale začínam uvažovať či vôbec moje dieťa má v tomto štáte budúcnosť!!! Som neskutočne skeptický a vraj to vidím moc čierne. Nech. Je to môj názor a každý sme iný...
David

#14

2012-09-11 12:18

Dobry den prajem

Myslím si , že vláda zas a opäť šetrí na nesprávnych miestach!!!
obul kízcbuh

#15 komentár

2012-09-11 12:30

Zdieľam názor s autormi petície. Je nevyhnutné v tomto štáte aby sme vychádzali z princípu konkurencie a kvality.

Hosť

#16 Re: podporujem Vás

2012-09-11 13:44

#13: Slavo - podporujem Vás

Slavo, nemyslím, že ste skeptický, skôr veľmi realistický. Musíme konečne ukázať politikom a médiam, že sme tu a nesúhlasíme...Možno sa musí zopakovať 17. november....

jando

#17

2012-09-11 13:55

Zabúdame, že deti a mládež sú živý materiál, keď ich dnes nezabehneme dobre neskôr náhradnú súčiastku nevymeníme Hudec
host

#18 otazka

2012-09-11 20:04

Mozu sa tu podpisat aj jednotlivci? Ja som to teda uz podpisala, ale jedna moja znama si mysli, ze je to podpis za nejaku organizaciu (napr.za skolu). Nie je to tak, ze?

Hosť

#19 Re: otazka

2012-09-11 21:22

#18: host - otazka

Určite za seba...jednotlivci...

jaro

#20 Re: Nevzdávajme sa a využime aj Pôst a Modlitbu

2012-09-11 22:35

#8: Dodo - Nevzdávajme sa a využime aj Pôst a Modlitbu

súhlasím!

toto je pointa toho, čo sa deje

a je to aj na zamyslenie, či sa modlím a postím na tieto úmysly...


Hosť

#21

2012-09-12 09:29

želám učiteľom primerané ohodnotenie ich práce pre našu spoločnosť
Dodo

#22 Re: Re: Nevzdávajme sa a využime aj Pôst a Modlitbu

2012-09-12 10:38

#9: - Re: Nevzdávajme sa a využime aj Pôst a Modlitbu

Ďakujem za zapojenie študentov do modlitby.

 

Pán Boh zveril víťazstvo nad zlom do rúk Panny Márie lebo je bez hriechu, zlo za jej života nikdy nad ňou nezviťazilo. Z toho dôvodu jej Boh zveril aby bola pevnou hrádzou a ochranou pre kohokoľvek, kto jej zveruje do ochrany svoj každodenný život. Aj vašu školu ochráni ak ju k tomu pozvete lebo Boh svoje slovo vždy dodržal a dodrží.

Pôst spoločne s modlitbou je ako Božia matematika, kde platí 1+1=1000. Cez pôst pôjdú vaše modlitby do neba ako "vysokorýchlostným inernetom" .

Pôst má u Boha veľkú cenu lebo je to protipól prvého hriechu, keď Eva s Adamom spolu jedli čo nemali, tým sa oddelili od Boha. Naša myseľ  a telo sú spojené nádoby. Ak sa postíme tak Boh vidí , že naše modlitby myslíme naozaj vážne a majú pred ním veľkú váhu a je to pre neho pozvaním aby so svojou mocou vstúpil do našej situácie.

Panna Mária ponúka tieto mocné pristriedky každému z nás, nevynimajúc stavovskú organizáciu škôl. Zjednotením sa v pravidelnej modlitbe a pôste budete podľa písľubu z neba  vo vašej práci a živote ochránení od Zlého.

S Pannou Máriou ešte nikto neprehral za celú históriu ľudstva a vy nebudete výnimkou. Lebo Boh vždy svoje slovo dodržal a dodrží.

 


Hosť

#23 PODPORA

2012-09-12 10:51

Je to velmi dolezite, o co tato peticia bojuje.

Hosť

#24

2012-09-12 11:48

Pri všetkej úcte, pri tom všetkom ma už nič v našom štáte neprekvapuje.
Zavádzajú sa rôzne novely, zákony, ale o to najdôležitejšie bojujú tí, ktorí to pociťujú na vlastnej koži.

Súhlasím s tým, že sa šetrí na nesprávnom mieste.

Viera, 23

#25

2012-09-12 12:25

Ja ako budúca učiteľka, pedagogička som zhrozená a znechutená z práce našich ministrov a predsedu vlády. Nás učia, že žiakov máme vždy motivovať k činnosti, nejako ich zaujať, chváliť za vykonanú prácu, no kto motivuje učiteľov? A tobôž, kto ich za niečo chváli? S rušením škôl vôbec nesúhlasím a myslím si, že školstvo by malo napredovať, tak ako vo vyspelejších krajinách, no namiesto toho sa naše školstvo rúti do záhuby a robíme kroky dozadu, nie dopredu!