Spoločná výzva stavovských a mimovládnych organizácií v školstve

Natália Vince

/ #26 na zamyslenie

2012-09-13 10:13

Mám pocit, že sa v tomto štáte začína diať niečo veľmi čudné..."štrngotanie kľúčami" pomaly stráca zmysel a my sa dostávame pod nadvládu ľudí, ktorí rozhodujú o niečom, čomu nerozumejú a o čom sú presvedčení, že ani rozumieť nemusia... ostáva povedať, že tomu ani rozumieť nebudú, kým to nezažijú na vlastnej koži. V tomto štáte údajne vládne demokracia, ale nemám pocit, že sa rozhodujeme všetci !!! Demokracia je zjavne o tom, že si väčšina zvolí do vlády menšie zlo (hoci niektorí ľudia naozaj veria tomu, že volia to najlepšie), ktoré potom rozhoduje ŽE VRAJ v náš prospech ....hahaha..dovoľte mi zasmiať sa... kto dáva politikom tú kompetenciu rozhodnúť o tom, ktorá škola je hodná zatvorenia? Kto môže povedať, že štátna škola je lepšia ako súkromná alebo cirkevná? Ako o tom môžu rozhodnúť bez toho, aby všetky tie školy prešli a opýtali sa detí, či chcú, aby ich škola bola zatvorená??? Pracujem v súkromnej strednej škole, kde ale žiaci neplatia školné - myslím si, že sme dobrá škola, veľmi kvalitná a pracujeme s takým entuziazmom, že žiaci nemajú šancu sa nudiť :) Deti tu chodia radi ..... a tento stav chce "niekto" zmeniť? Lebo môže ? Som znechutená z toho, čo sa deje v tomto štáte ... zatiaľ mám ešte právo sa VYJADRIŤ - snáď sa nedožijeme dňa, kedy aj názory budú umlčané !!!!!!!!!! Dokedy sa chceme tomu všetkému prizerať ????