Zákaz predaja tzv. zábavnej pyrotechniky (STOP petardám)

JJ

/ #97 Ludia prosim pouzivajte rozum a budte tolerantnejsi

2018-01-10 08:43

Ludia trosku sa zobudime, ano ano, zijeme v roku 2018.

Dobre rano teda. Najprv ku vsetkym psickarom - clovek si prisposobil povodne divoke zviera na pracovne a neskor na svoju preshlachtenu zabavku ktora s prirodou nema nic spolicne ! Tak spravil toto zviera ktore by inak zilo samostatne a bez neho, zavisle na sebe, preslachtil ho do mnoho podob chlpatych potkanov ako cicava a podobne plemena ktore by nemali sancu na prezitie bez jeho "slachetnej" pomoci a starostlivosti. Takze asi tolko ku tejto Vasej neprirodzenej zabavke vo forme zivych tvorov ktorym ste zobrali slobodu. Po druhe vzdy najskor pan potom pes, donesiete si psov do miest kde je rusny zivot celkovo je tu vela hluku a potom nadavate ze su vystraseny a neviem co vsetko. Ano jasne ze su ! Asi by ste sa mali zamysliet ci to zviera ma na vyber ci s Vami bude zit alebo nie, tiez by si mozno radsej vybralo iny zivot keby ho nevaznite a nespravite na sebe zavisle. Dobre tolko by bolo k ironii najpocetnejsej skupiny tychto ludi co chcu zakazat (ako je uz z nazvu zrejme) pyrotechniku na zabavu t.j. zabavnu pyrotechniku. 

Celkovo som nazoru ze ide o iniciativu ludi ktorym ich vlastny zivot pride natolko nezaujimavy ze chcu zakazovat ostatnym veci ktore im co i len trochu nevyhovuju a prezentovat to ako verejne blaho. Prosim Vas ak Vam ohnostroje sposobuju traumatizujuci zazitok odstahujte sa na lazy. To akoze myslite vazne tieto body ? Ze az niekolko tyzdnov v roku ? Neda sa skryt ani mimo miest a obci ani v lesoch ? Tak toto mi zavana psychickou poruchou. Ak tu chceme zit spolocne a vyuzivat co clovek vytvoril ci uz na uzitok alebo zabavu musime byt navzajom co ? Ano, tolerantni.

Takze myslim ze kazdy z Vas sa dokaze preniest cez par zvukov sposobenych zabavnou pyrotechnikou aby nevznikali podobne pochabe peticiie postavene na vode a schvalne vyhnane do extremov - do takych ktore sa v reale nedeju. Co poviete na zakaz zvonov na kostole (traumatizujuce co ?) alebo vyhlasenie vojny motorovym vozdidlam (depka na kazdy den - neda sa skryt ani v lesoch) a pozadovanie roznych nezmyselnych zakazov... 

PS. tiez mi vadi Vasa stekajuca civava, vazne - ten vysoky pisklavy brechot sa neda pocuvat tiez mi to sposobuje traumy ale co uz... tiez mi vadi Vas dedo co krici po babke nadraty pod obraz ale co uz... 

Ludia v dnesnej dobe su strasne precitliveli a namiesto toho aby spolocnost robili lepsiu - funkcnymi a rozumnymi opatreniami ktore neombezduju slobodu ostatnych ju prave takymito hlupymi iniciativami rozdeluju. Pritom by sa urcite cez taketo malichernosti vedeli preniest - verim ze zdravy priemerne vyvinuty clovek to dokaze.