Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

RVM

/ #435 Re: Re: Re: Re: Re: RE: RVM

2013-10-28 17:32

#431: - Re: Re: Re: Re: RE: RVM

Nabozenstvo nepovazujem apriori za vymyvanie mozgov. Ale ak rodicia hustia nabozenstvo do hlavy svojim detom od malicka, tak to uz vymyvanie mozgov je. Problem je, ze dieta takychto rodicov na vyber nema. Musi chodit do kostola, aj ked castokrat nechce, musi postit, modlit sa pri obede, chodit na spoved atd, len preto ze si to jeho rodicia praju.

Co sa tyka toho strasenia basou... prehanas. U nas je problem strcit do basy aj rodicov takych deti, co maju vymeskany takmer cely skolsky rok. A som presvedceny, ze ak by mali rodicia vazne vyhrady voci sexualnej vychove, dokazu sa dohodnut ci uz s ucitelom, alebo s riaditelom skoly.

Niekedy mi tieto vase iniciativy pripominaju snahu americkych krestanskych kupin zakazat vyucovanie Darwinovej teorie evolucie. Aj oni maju milion dovodov preco evoluciu neucit, napriklad preto ze, je to "len" teoria. To, ze tejto teorii veri 99.9% vedcov ich vobec nezaujima, oni radsej budu detom tvrdit, ze svet ma 5000 rokov, bol stvoreny za 7 dni a pod. nezmysly.

PS: zamysli sa nad vyznamom slova "pseudozvasty".