Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

RVM

/ #417 Re: RE: RVM

2013-10-28 12:18

#406: EWCO - RE: RVM

1) tento moj text nebol odpovedou na ziadnu vasu otazku (nic ste sa nepytali), ma teda skor vysvetlujuci charakter.

2) Nielenze sa o tom hovorilo, ale na internete som natrafil aj na kresleny pribeh chlapca, ktoremu kvoli masturbacii nielen narastli chlpy na dlanich, ale aj vypadali zuby, oslabli svaly, oslepol a nakoniec zomrel. Ide o material z krestanskych konzervativnych kruhov pravdepodobne zo zaciatku 20teho storocia. Teraz sa mi spominany obrazok narychlo nepodarilo najst, ak ho niekto ma, budem vdacny ak tu hodi link.

3) Asi si neuvedomujete, ze nie sme krestansky ale sekularny stat. To znamena, ze aj vychova deti v statnych vzdelavacich instituciach ma implicitne vychadzat z poznatkov odbornikov a nie z nabozenstva. Ak ktorakolvek cirkev kladie na vychovu deti specialne poziadavky, musi si to riesit vo vlastnej rezii, trebars na hodinach nabozenstva. Ulohou sexualnej vychovy je teda povedat detom, ze sex je do 15tich nelegalny, ze nie je dobre zacinat zo sexom prilis skoro a tiez im vysvetlit rizika a sposoby ochrany. Vysvetlovat to, ze akykolvek sex pred manzelstvom je "prestupenim Bozieho zakona", je uz ulohou knazov.

Pri tejto otazke som spomenul eutanaziu a tiez podporu cirkvi statom. Spomenul som ich preto, lebo si myslim, ze v kontroverznych temach, akymi su napriklad potraty, sexualna vychova, eutanazia, financovanie cirkvi a pod. musi kazda zo stran spravit nejake kompromisy.