Petícia za zmenu zákona pri trvalom vyraďovaní vozidiel z ev. DI

peter

#1 Prosba

2014-02-17 09:13

Prepáčte prosím, pri všetkej úcte, viackrát ste spomenul v texte spojenie "Ústava SR". Čo to prosím Vás je? Ak je to nejaký archaický dokument, platí to ešte? Kde by sa s tým v praxi dalo stretnúť, lebo v bežnom živote aspoň tu na Slovensku je obyčajný človek bez šance. Možno len naši vrcholní predstavitelia, ale tí asi tiež vedia len to, že niečo také existovalo.
peter

#2

2014-02-17 09:20

Inak, samozrejme súhlasím do bodky. Lebo súčasne platné znenie je reálny obraz nášho súčasného "demokratického a právneho štátu".

Hosť

#3 Re: Prosba

2014-02-17 09:23

#1: peter - Prosba

Pan Peter, povazujem Vas komentar za  tazku ironiu, zial, je to tak ako pisete. Pre ustavnych cinitelov je prave Ustava SR zdrapom papiera, aj ked prave pridavne meno ustavny prinalezi kazdemu takemu cinitelovi. Prave preto je potrebne, aby obcania nasim v podstate zamestnancom pripomenuli jej existenciu a obsah. DZ

peter

#4

2014-02-17 12:29

Ale ako, keď páni sú nedotknuteľní, súťažia v stupni arogancie a obyčajný človek (volič) pre nich neznamená vôbec nič, ani sa k nim nedostane. Slovák je už tak otupelý, že mu stačí futbal, hokej a nejaké zvratky v TV, hundre a občas si ide zahrešiť do krčmy. A tam to končí. Akoby ho nezaujímalo, že to, čo žije je choré a že svojou nečinnosťou svojim deťom pripravuje ešte omnoho horšie podmienky. Na proteste, ... sa zúčastní 20 ľudí - veď je to úplna sranda. ........
Ale závidím Vám Váš optimizmus a aj vo vlastnom záujme držím palce.

Hosť

#5 Re:

2014-02-17 15:06

#4: peter -

Nemate veru co zavidiet. Rovnake pocity pri protestoch som mal aj ja. Ponadavame si, zaskandujeme a zasa ideme dat hlas Goriliakom. A cim vacsi Goriliak, tym viac hlasov. My zrejme ako narod skutocne potrebujeme vodcu. Musi nad nami niekto stat a diktovat co mame robit. A mozno je to cele inak. Mozno sa generacia, ktora v strednom veku zazila socializmus nevie vymanit z ideologickych okov. Zial, vedie k tomu casto aj mladych, ktori este nechapu. Ked si vezmeme, ze nas je cca 5,5 miliona a len v statnej sprave robi 500.000 ludi, tak takmer kazda rodina ma v nej aspon jedneho zastupcu. Niektori maju rodiny + priatelov celu kopu aj za tych, co v statnej sprave nemaju nikoho. Potom je s niecim pohnut velmi tazke. Som zastancom priamej demokracie na svajc. sposob, ale obavam sa, ze este nas narod nedorastol pre nu, ak vobec niekedy dorastie. Verim, ze tato peticia nebude len vykrikom do tmy, ale ze sa vela ludi prebudi a namiesto toho aby si pokutne vybavili vozidlo na odpis, tak sa radsej zucastnia aktivne kampane. Aspon svojim podpisom. DZ


Hosť

#6

2014-03-12 20:51

uz by bolo na case,keby statna legislativa sa nechovala k svojemu obcanovi horsie ako k cudzincovi
Mirex

#7 Vyradenie - možnosť

2015-11-22 18:00

Donedávna bola jedna finta - odhlásiť auto na hocijakého človeka, a bol pokoj. Ak bol problem tak vypovedať: - človek mi auto vyplatil, a odovzdal som mu ho a nechal mi adresu kde ho mám odhlásiť a zaslať TP.  ALE využívalo to v poslednej dobe už vela ludí tak teraz vymysleli policajti nutnosť overenia podpisu kupujúceho na ktorého sa auto prepisuje.  ALE:::: Aj tak existuje ešte jedna finta, a to NAHLÁSIŤ KRÁDEŽ VOZIDLA. (Stálo pred domom, na parkovisku a zmizlo...)  S potvrdením o krádeži utekať do poisťovne zrušiť zákonnú poistku. Ak sa auto do 3 mesiacov nenájde, vyradia ho z evidencie, a nemusí mať ani platnú STK :-D 


Hosť

#8

2016-01-26 08:47

Hovorí pravdu o porušovaní práv vlastníka majetku a neopavnené obohacovanie likvidátorov na jeho vrub.

Hosť

#9

2016-01-26 14:09

Autora petície žiadam, ak sa už do toho pustil, aby dal podanie na prokuratúru a ústavný súd. Ak je zákon protiústavný, bude musieť byť zrušený. Ak ústavný súd určí, že nie, tak nemá význam sa v petícii odvolávať na ústavu.

Každopádne som za zmenu zákona. Sám nedokážem už roky vyradiť jedno vozidlo, ktoré nechcem dať zašrotovať a nechcem ani klamať úrady.


Hosť

#10

2016-01-26 14:12

Pretože súhlasím s odôvodnením

Hosť

#11

2016-01-27 09:29

Tento zákon je postavený na hlavu,zabavuje vám majetok,za ktorý ste zaplatili..napr. v Norsku ak odovzdáte auto na zošrotovanie dostanete za neho adekvátnu náhradu v Norsku je to 3500 Nok,čo je približne 400 Eur...
herculesko

#12

2016-01-31 03:11

Pretože súčasný zákon je v rozpore s ústavou, hrubo poškodzuje občanov a zakladá právo iným na bezpracný a neoprávnený zisk.

Súčasne s tým treba upraviť aj zákon o dočasnom vyradení vozidla z premávky tak, aby na vyradenie stačilo, aby majiteľ vozidla bez akejkoľvek administrácie odovzdal za manipulačný poplatok (cca 5 €) EČV na polícii bez udávania času, počas ktorého bude vozidlo vyradené. Polícia by mala sama informovať príslušné poisťovne a iné orgány o vyradení a vyzvať ich k vráteniu adekvátnej časti poistného. Spätné uvedenie vozidla do prevádzky realizovať bezplatným vyzdvihnutím si EČV majiteľom na polícii na základe predloženia potvrdenia o dočasnom vyradení. Takto to funguje v Nemecku.


Hosť

#13

2016-01-31 09:51

Lebo s jej obsahom súhlasím.

Hosť

#14

2016-02-01 09:50

PRECO SI JA NEMOZEM NECHAT MOJU FELICIU NA NAHRADNE DIELY , KED VLASTNIM ESTE JENU
- PREĆO MUSIM ODOVZDAT MOJ MAJETOK INEMU NA KSEFT- ´DALSI TOTALITNY ZAKON DNESNEJ TAKZVANEJ DEMOKRACIE - TO ANI KOMUNISTI NEDOKAZALI VYMYSLIET.

Hosť

#15

2016-02-01 20:32

Zase niekto vymyslel, ako sa na nás nabaliť.

Hosť

#16

2016-02-08 14:12

Pretože možno pomôže odstrániť nezmyselnú právnu normu.