MEMORANDUM RÓMSKEHO NÁRODA

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií MEMORANDUM RÓMSKEHO NÁRODA.


Hosť

#26

2013-11-13 21:23

Romsky Narod existuje a musi pokracovat dal pro budoucnost, nasich deti !
krása podstaty

#27

2013-11-15 08:06

Všetko je o.k. Len prosím tých "Nerómomov" osloviť kultivovanejšie, napr. Slovenky, Slováci a príslušníci národnostných menšín žijúcich v SR, atď.

Hosť

#28

2013-11-15 16:32

vlastnoručne sa podpisujem pod memorandum rómskeho národa.
Jarmila

#29 Re: Re: ao, suhlasime a dakujeme!

2013-11-15 19:33

Jarmila

#30 Re: Veľmi si to vážime, paľikeras!

2013-11-15 19:35


Hosť

#31 aj tak sa dá, ďakujeme, mysleli sme že jedným slovom oslovíme všetkých ostatných od Rómov, nevníRe:

2013-11-15 19:37


Hosť

#32 Re: ďakujeme, súhlasíme s vami!

2013-11-15 19:38


Hosť

#33 Re:

2013-11-15 19:39

Jarmila

#34

2013-11-15 19:40

Som Rómka a preto mi nie je jedno, čo sa deje s rómskou kultúrou! ďakujeme za podporu

Hosť

#35 Re:

2013-11-15 19:40


Hosť

#36

2013-11-15 19:41

OPRE ROMA!
Monika

#37

2013-11-20 12:35

čakala som, že bude reagovať viac ľudí :(...pevne verím, že sa odváži viac ľudí!!! Do toho!!!

Hosť

#38

2013-11-21 07:56

Romale ľikeras ma jekhetane!!!!

Hosť

#39

2013-11-21 07:58

ľikerav savorenge amenge o vasta!!!!

Hosť

#40

2013-11-21 13:53

Swagg_Stylles_Ganster_
Stylles Patrick

#41 Ziwotyy

2013-11-21 13:54

SwagG_stylles_Patrick
Vanda

#42 Sami medzi sebou

2013-11-23 12:25

Srdečne zdravím . Ako tu jeden hosť spomínal , je už najvyšší čas konať , vziať do vlastných rúk osud . Ale nemôžem súhlasiť , že len osud našej
kultúry . Ja si myslím , že v čase , keď väčšina z nás doslova živorí a ledva prežíva ,alebo doslova uteká za lepším životom z tohto štátu , je prvoradé zabezpečiť pre našich ľudí dostatočné možnosti výberu .Patria medzi ne práca , slušné bývanie , dôstojné zaobchádzanie , dostatočná zdravotná , sociálna staroslivosť a nevyhnutná spravodlivosť zo strany štátu a vlády . Chceme predsa žiť na rovnakej právnej , životnej a spoločenskej úrovni , ako ostatní obyvatelia tohto štátu . Toto sú základy a piliere všestranného rozvoja nielen Rómov , ale každého jednotlivého človeka na Zemi . My sme v prvom rade občania tohto štátu , tu sme sa narodili , tu žijeme . Násilie a bezprávie sa na nás pácha aj preto , že sami seba staviame do pozície druhoradého občana - róma , pre ktorých treba stavať bývanie nie z prostriedkov štátu , ale z fondov nadácií a európskych fondov ...
Tieto peniaze vážení , tie majú byť určené na rómsku kultúru ,to znamená - na budovanie stredísk , knižníc , klubov , spolkov , či združení a udržiavanie rómskych tradícií , nie na zabezpečenie základných ľudských práv . Spôsob nakladania s peniazmi určenými na riešenie tzv.rómskej problematiky už dávno bolo treba zatrhnúť vládnym činiteľom našimi tzv.zástupcami , poradcami a aktivistami vo vláde . Tieto peniaze boli , sú a pokiaľ sa to nezmení , tak stále budú zneužívané a využívané v náš neprospech, čo bude mať a vlastne už dnes má ďalekosiahle následky .Stavia väčšinovú spoločnosť proti nám ,pretože verejnosti sa prezentuje , že idú peniaze v náš prospech ,my z nich máme úžitok a stále sme vraj príťažou spoločnosti , parazitmi , na ktorých oni musia robiť . Toľko miliárd keby do nás vrazili , ako to prezentujú .... Každý z nás by už dávno žil vo vlastnom dome so záhradou , bazénom a mal by svoju vlastnú firmu .
To by sme však nesmeli byť ľahostajní a čakať na zázrak, alebo spasiteľa , ktorý to za nás všetko vyrieši . Konferencie ,posedenia , hádky a roztržky , závisť ,podrážanie kolien vlastnými zo svojich radov ...Samozvaní spasitelia , ktorí už 24 rokov riešia rómsku problematiku . Falošnosť a zrada na vlastnom etniku . Takto to vypadá v reále . Zažila som to . Kde sú tí páni z rómskych politických strán .Plno rečí , plno sľubov dovtedy , pokiaľ sa nenabalia , alebo neurvú nejaké miestečko , kde z diaľky a v bezpečí sledujú , ako sa na nás rúti pohroma .
Včera sa konal štrajk v Bratislave .Ak by som mala možnosť byť tam , tak by som tam bola . Spala by som hoci aj pod mostom , ale bola by som tam . Som však tisíce kilometrov ďaleko , takže som mohla iba hľadať informácie a videá , čo sa tam deje a ako to prebieha . Mám dojem , že som tam videla iba jedného róma - Mareka Baláža . Boli tam stovky nahnevaných ľudí , ktorí už majú dosť 24 ročného obdobia bezprávia , nespravodlivosti a zlodejstva . Ale našim rómom je to jedno , majú prepychové vily a plné peňaženky , a tak radšej sedia
doma .Akosi bolo , akosi bude . Kedy už povieme dosť , dosť toho bolo , pridajme sa , týka sa to aj nás . Budeme čakať až čoraz viac kotlebovcov zasadne na vysokých postoch ? Boh nám pomáhaj , bez vašej pomoci tam na Slovensku ich bolo málo , myslím že aj tento rok svoj boj prehrali .Bude horšie , nahnevaní prehrali , rómovia , chudobní a nezamestnaní sa
nepridali . Teraz kandiduje Kňažko na prezidenta ...Rada by som počula od neho vysvetlenie ,kde a ako skončili peniaze a zlato vyzbierané počas Nežnej revolúcie ????? Ćlovek bez hanby a chrbtovej kosti , komediant , ktorý sa podieľal na skaze Slovenska a zbedačenia jeho obyvateľov .Utvorte koridor , na scínu Slovenska vstupuje opäť pán Kňažko , začína sa nová éra Slovenska . Tá najhoršia .

Hosť

#43 tisíce km

2013-11-27 15:28

Tisíce km od Blavy? V Rusku? :)

Odkiaľ beriete tie informácie o "peniazoch a zlate vyzbieraných počas Nežnej revolúcie?" Vy to máte nejako popletené:).