Petícia proti zavedeniu plateného parkovania na sídlisku Solinky

Petícia proti zavedeniu plateného parkovania na sídlisku Solinky / Oznamy / diskusia s primátorom / Komentáre


Hosť

#1

2013-11-07 14:11

opat som v nedelu 3.11.2013 prisiel pred barak na Borovu a nemal som kde zaparkovat. pomyslel som si ze snad za toto platit nikdy nebudeme. mate moju plnu podporu.

Hosť

#2

2013-11-07 16:43

to my vieme, že tí hajzlíci to už niekomu sľúbili a teraz po odpore rozmýšľajú ako mať spokojných ľudí, ktorí proti ním nepôjdu do petície za odvolanie...

Hosť

#3

2013-11-07 16:47

Vážený pán Ing. Fačkovec,
je to perfektné čo zatiaľ robíte. Aj ja sa snažím aspoň účasťou na stretnutiach pomôcť toto chrapúnstvo vedenia mesta Žilina nedovoliť. Poviem ešte perličku môj mobil 0902/560782 brnknite.
Mgr.Pastorek

Hosť

#4

2013-11-07 17:53

Počul som daľšiu zaujímavú informáciu, nemám to overené, ale predsa: Na Vlčincoch, Trnavská 2, sú 2 veľké parkoviská. Parkujú tam ľudia z 2-och 13. posch. panelákov a jedného dlhého 7 poschodového. Mesto prenajalo alebo chce prenajať/predať tento pozemok sôkromnej firme, ktorá tam postaví 2. posch. platené parkovisko. Riešenie ala Solinky...

Hosť

#5

2013-11-07 20:44

Dobry den,
vdaka za informovanie o vyvoji parkovania na Solinkach... A ake su navrhy? Ja by som chcel navrhnut, ze na zaciatok by stacilo vytvorit este nejake zarezove parkoviska, tam kde sa auta parkuju mimo asfaltu ale trava tam uz nie je. Podla vseobecnych informacii by sa dalo este vytvorit cca 150 miest. Niektore staci iba "vysypat" sutolinou, makadamom... Ved p. Choma v ramci predvolebnej kampane, snad najde nejake financie... (Urcite mu nejake ostali ktore ziska pri vymene mestskeho podielu v parkovacom dome Mirage za sport. halu na Booriku atd...)
Slavomír Fačkovec

#6 Re:

2013-11-07 22:01

#5: -

Zatiaľ nejdem informovať podrobnejšie, aby som tým niečo nepokazil. Toto je informácia, aby ste vedeli, že pre nás to odovzdaním petície ešte neskončilo.


Hosť

#7

2013-11-08 07:25

Dobrý deň,
dozvedela som sa, že mestu patrí pozemok po pravej strane obvodovej cesty od zástavky Smreková smerom k Metru. Je to celé nepokosené, a pozemok nie je využitý. Na celej ploche by sa dalo urobiť parkovisko.

Hosť

#8 Re:

2013-11-08 15:35

#4: -

Pana Primatora som sa v e-mail-i zdvorilo pytal a aj som mu iste navrhy opisal. Zdvorilo odpovedal. Akurat ma zarazila jedna vec: napisal, ze na tento rok nie je vypisany operacny program "Doprava", takze to nemozeme financovat z EU zdrojov. Lenze predminuly rok bezali v reklamach vyzvy v OP Doprava. Zda sa, ze je to ucelove konanie.

 

Roman Pecler

Slavomír Fačkovec

#9 Re: Re:

2013-11-08 17:55

#8: - Re:

Aj ja som primátorovi poradil, ak sa výstavba parkovacích miest nedá stavať priamo z eurofondov, tak nech z eurofondov financuje iné projekty, na ktoré sa môžu eurofondy čerpať (napr. aj rekonštrukcia Národnej ulice sa mohla financovať z eurofondov!) a potom z takto ušetrených peňazí sa možu financovať parkovacie miesta.


Hosť

#10

2013-11-08 18:44

Držíme palce!

Hosť

#11

2013-11-09 20:32

kedy bude dalsie stretnutie