Regulacia polovnictva

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Regulacia polovnictva.


Hosť

#76

2016-09-04 16:47

Lebo v našich lesoch a okolí sa dejú veci mimo zákon. Poľovníkom je dnes už HOCIKTO .A nehovoriac už o ich odstreloch zvierat ako sa komu páči. Ja by som odstrel zakázala úplne,lebo vždy sa nájde spôsob, ktorým vedia obhájiť porušenie.

Hosť

#77

2016-09-04 17:18

Poľovníci si myslia, že môžu strieľať hocikde na hocičo. Na psy, ľuďom do dvorov...Treba s tým urobiť poriadok.

Hosť

#78

2016-09-04 20:32

Lebo polovníci ma napadli fyzicky viac krát kvôli prechádzke na polnej ceste so psom, ktorý bol na vôdzke.

Hosť

#79

2016-09-05 04:57

Plne suhlasim! 80% polovnikov je malomocna a myslia si ze su pani Slovenska. Dementi, oni tu nie su na regulovanie poctu chorej zvery, ale na strielanie si co najkrajsich trofeji a najlepsieho obeda. Mali by sa oni navzajom postrielat, ked sa nevedia vpratat do koze s ich nizsim egom ako kuna lesna.

Hosť

#80

2016-09-05 05:13

Nepovolila by som strielat nikomu do ziadneho ziveho tvora. Ani do lisky, ani do zajacov, ani do medveda, ani do vlka, ani do srnky. Akym pravom niekto berie zivot inemu len pre zabavu?
emlaurova

#81 Re: Re: Uprava

2016-09-05 05:20

#10: Pačes - Re: Uprava 

 A kto posudi humannost? Mne nechali zverolekari nasho psika celu noc zomierat na veterine v bolestiach zatvoreneho v klietke. Vecer mi ho odmietli dat domov a rano mi ho dali mrtveho. Celu noc na klinike nikto nebol. Psik vecer nahlas plakal od bolesti. Vela veterinarov su tiez bezcitni ludia. 


Hosť

#82

2016-09-05 06:04

Je načase, aby poľovníctvo prestalo byť beztrestnou strelnicou a vrátila sa mu pôvodná úloha...chrániť les, prírodu a pomáhať zvieratám prežiť v nej.

Hosť

#83

2016-09-05 08:17

Podpísal som, lebo je to značné zlepšenie súčasnej situácie. Ale s bodom číslo 1 sa úplne nestotožňujem. Usmrtenie psa nepovažujem za poškodenie cudzej veci, podľa mňa je to zabitie cítiacej bytosti, a to je dosť rozdiel. Ale hovorím, je to zmena k lepšiemu, takže môj podpis tam je. Akurát ten prvý bod by som pozmenil.


Hosť

#84 Re:

2016-09-05 08:30

#80: -  

Nie vždy je to iba pre zábavu. Niektorí si tak zaobstarajú potravu, a nie je to humánnejšie ako veľkochovy? Okrem toho, je nutné regulovať populácie niektorých predátorov, lebo ak by sa premnožili, mohli by zas vyhynúť druhy, ktorými sa živia: srnky, zajace atď. Osobne by som určite bol skôr za to, keby sa ľudstvo naučilo žiť bez mäsa, a keby aj regulácia populácie niektorých druhov sa robila inak, teda sterilizáciou a znovuvypustením do prírody namiesto strieľania. Ale k tomu ešte musí ľudstvo prejsť dlhú cestu.


Hosť

#85

2016-09-05 12:44

mám už dosť toho ako poľovníci strieľajú po všetkom živom, nevynimajúc ani psov a mačky...

Hosť

#86 Re: Anonym

2016-09-27 05:17

#3: -  

 presne tak

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2017-02-09 21:07



Hosť

#88

2017-02-09 21:16

Chodime sa do prirody s dcerou opalovat a niekolko krat nas vystrasilo zurivo stekajuce a dobiedzajuce psisko. Skoro sme sa pokakali od strachu.  Psiska nemaju  navolno co behat v prirode,  treba to zakazat !!!


Hosť

#89 Re: Alkohol

2017-02-10 07:11

#15: Ziko - Alkohol 

 píšete všichni ako ovce ktore idu za svojim tupým pastierom,preštudujte si zakon a potom dačo pište


Hosť

#90 Re:

2017-02-10 07:15

#80: -  

 na bitunkoch beru život zvieratam preto aby si sa nažral-la to je spravodlive,ved už sa spametajte,uprednostnujete zvieraci život nad ludským,začina to byt pekne chora spoločnost


Hosť

#91

2017-02-10 07:31

ten kdo vymyslel tuto peticiu by mal ist na psyxotesty,všetko o čom ta peticia je je upravene zakonom,len ten zakon treba naštudovat,len sa tu potom rozduchava nevraživost mezi neznalimi ludmi a polovnikmi,každý mam určite povinosti ,polovnici ktorím to vyslovene určuje zakon a stanovy SPZ,ked to neplnia su vyvodene dôsledky,ale lajcka verejnost ako psíčkari,turisti ,biciklisti čtvorkolkari a neviem kto všetko sa ešte v prirode pohybuje ma aku zodpovednost,za ten bordel čo tam po nich ostava,ti vaši psi milačíkovia vyhodený popri cestak a uplakaný sa potuluju hladvi,chorí a zubožený aš do tej doby než ich neprejde dajake auto a lebo nezdochnu od hladu,za toto by ste peticiu pan dotyčný nechceli vypísat????????

jaro

#92

2017-02-10 11:32

Les je bytom - domovom zvierat a kto ma rad zvierata, vie, ako sa v lese spravat. Do lesa by ziadne psy (okrem zachranarskych, sluzobnych (pri plneni ich povinnosti), pastierskych, slepeckych, polovnych (pri vykone prava polovnictva) nemali co chodit, pretoze zaskrtia a zabiju v obdobi vrhania mladat male zajaciky, srncata a ostatne mladata zveri. V zimnom obdobi, najmä pocas krutych mrazov ked ma lesna zver  nudzu o potravu a je vysilena a zoslabnuta ju taketo psy dokazu aj zabit alebo poprehanat a vysilit az natolko, ze dostane zapal pluc, ci ine choroby. BUD TREBA TRVALE ZAKAZAT CHODENIE SO PSAMI DO LESA, ALEBO TO OBMEDZIT VO VYZNAME, ZE KAZDY PES PRI NAVSTEVE LESA MUSI BYT TRVALE NA VODITKU !!!

michal

#93 Re:

2017-02-18 23:33

#31: -  

 Tak ich majte na obojku ;) keď vaši plnohodnotní členovia rodiny štvú zver, poľovník nemá na výber :)


Hosť

#94 Jaro B.

2017-02-19 20:42

Niekto si touto petíciou masíruje psíčkarske ego. Som z ochranárskych kruhov a myslím, že prednostné právo behať po lese má divá zver, nie domáci pes. Bod 4. -tak to je ukážka povýšenectva titulovaných(najbezchrakternejších poľovníkov a psíčkarov, čo som stretol, boli veľmi vzdelaní ľudia).Kvôli nemu budem každého koho stretnem, odhovárať od podpisu. Inak súhlas, že niektoré veci, by poľovníkom mali lepšie ošetriť. 

weterans

#95 Re:

2017-02-20 07:52

#24: -  

 No ja som polovnik už pár rokov . A nedá mibtak trošku zareagovat. Alkohol v lese už od prevratu je úplny nezmisel upravené zákonom. Pridete o papiere a mate na krku prokurátora a už  v živote nedostanete šancu na zbrojny preukaz. A verte či neverte aj sa to dodržiava. Čo sa psov tika upozornujeme majitelov hlavne na jar keď sa rodia mládata. Psik je dravec a aj tak sa správa bez problémov odeli stekotom a stvanim matku od mládata a je jasné čo sa stane. Za moju prax som nezastrelil ani jedného psa a sám mám 2. A čo je ešte zaujimavejšie v našom združeni sa to ešte nestalo nikomu.  Čo sa strielania bezhlaveho nekontrolovatelného tyka. Nás je 25 členov. Povolenie na lov dostane len člen aktivny v starostlivosti o zver. Psychotesty sú už pár rokov povinné. Tak nás prosim nehácte do jedného vreca. To čo tu pišete nieje ani zdaleka pravda.


Hosť

#96 Re: Alkohol

2017-02-20 10:10

#15: Ziko - Alkohol 

 Kámo asi nepoznáš zákon o pľovníctve. Ked pristihnú pľovníka pod po požití alkoholu berú mu aj vodičák a opačne. Taže trepeš ako 99% na tomto diskusnom fore.