Regulacia polovnictva

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Regulacia polovnictva.


Hosť

#26

2016-06-22 12:21

Lebo poľovníci sú vrahovia, ktorí strieľajú zvieratá pre potešenie a pritom sú to nevinné tvory.

Hosť

#27

2016-06-22 12:56

Polovníctvo už dávno stratilo akúkoľvek funkciu a ziskalo neuveriteľnu arogantnosť a bohorovnosť. Zrušiť úplne.

Hosť

#28

2016-06-22 12:58

Tiež je nutné regulovať ochránarov. 


Hosť

#29

2016-06-22 14:38

Mám psa a prechádzky po lese sú našim relaxom. Nechcem sa o neho báť! Ani o seba, lebo, keby toto niekto spravil môjmu psovi, u petície, alebo trestnom oznámení by to neskončilo...

Hosť

#30

2016-06-22 16:32

zo skúseností viem, že veľa tzv. polovníkov sa správa ako páni sveta, ale pri starostlivosti o zver stretávam stále len pár a tých istých, ktorí možno v živote ani nič nezastrelili. Preto som za to aby došlo k obmedzeniam aj v poľovnícve.

Hosť

#31

2016-06-22 16:51

Nech sa to uz konecne zmeni lebo toto nie je normalne...by ma zaujimalo ci by sa tim polovnikom alebo politikom ktori nesuhlasia s touto peticiou pacilo keby im len tal z nicoho nic odstrelili ich clena rodiny...je jedno kolko ma noh a ako vyzera...ide o to puto ktore je medzi nimi....PSICI SU PLNOHODNOTNI CLENOVIA NASICH RODIN !!!

Hosť

#32

2016-06-22 17:43

pretože sa mi zdá, že poľovnícke združenia strácajú na autorite u občanov a stal sa z tohto združenia elitársky spolok, ktorý sa riadi len ziskom a odstrel sa neriadi len potrebami regiónu, ale podľa toho, komu by sa zišlo to ktoré zviera zabiť.

Hosť

#33

2016-06-22 19:58

Zlé skúsenosti s poľovníkmi.

Hosť

#34

2016-06-22 20:12

tí, ktorí majú chrániť prírodu, zvieratá a v poľ.revíre sa správať tak ako sa na poľovníka patrí - často práve tieto nariadenia nedodržiavajú a porušujú zákon o poľovníctve... preto som podpísala túto petíciu a stojím si za ňou...
sam hawkens

#35

2016-06-22 22:41

Keby ste tak dali petíciu aby sa zakázal výrub jedle bielej kým sú ešte tieto stromy v našich lesoch .... a nie takáto kontroverzná téma, ktorá nateraz nič dobrého neprinesie !


Hosť

#36

2016-06-23 05:48

Podľa mňa sú veľká väčšina poľovníkov legálni pytliaci.Miesto ochrany zveri ju vo veľkom množstve zabíjajú a rozdávajú priateľom,lekárom,úradníkom ako oplátku za iné služby.Bohužiaľ!
Poznám poľovníkov,ktorí majú celý rok plné mrazáky mäsa-diviny,bez ohľadu na povolenia v istých ročných obdobiach.Je mi smutno,že na asi na 10 km úseku z Tlmáč do Levíc je po oboch krajoch cesty najmenej 10 posedov,ale len 2 krmítka,ak sú aj to krmítka,nakoľko sú ďaleko od cesty,.dobre to nerozoznať.Pokiaľ ide o voľne pobehujúce zvieratá,sú veľkí frajeri a bez štipky súcitu ich zastrelia.Vedia dobre,že nejde o žiadnu škodnú.Proste,potrebujú si z akejsi rozkoše vychutnať umieranie nevinného zvieraťa.Prepáčte,sú to hajzli !!! Česť výn
imkách,ale ide len o nejaké 1 percento z poľovníkov.

Hosť

#37 Re:

2016-06-23 08:00

#29: -  

Každý les niekomu patrí. Ak by ste chodil venčiť psa do môjho lesa a nedal by ste si povedať, tak by to ten pes už nerozchodil.

Skúste vo svetle svojich práv a chcení rešpektovať práva, vlastníctvo a potreby iných.


Hosť

#38

2016-06-23 08:05

Mam dvoch vlčiakov a rad chodim do lesa. Su poslušny a bezproblemovy. Niesu to veci ale členovia rodiny.

Hosť

#39

2016-06-23 08:22

mám psíka v meste je zákaz pohybu psa bez vôdzky vo volnej prírode mi už člen poľovnej stráže jedného psíka zastrelil z idúceho auta.

Hosť

#40

2016-06-23 09:19

NENÁVIDÍM ZABÍJANIE A TYCH ČO NIČIA PRÍRODU

Hosť

#41

2016-06-23 09:48

Poľovníci sú neobmedzenci, mali by sa sprísniť zákony na ich pytliactvá.

Hosť

#42

2016-06-23 10:04

Plne súhlasím so všetkými bodmi :)

Hosť

#43

2016-06-23 10:34

Kto z vás, čo podpísal petíciu proti "zlým" poľovníkom, už bol niekedy v tuhej zime v lese prikrmovať zver, stavať krmelce, alebo im aspoň dal pre zver prebytky zo svojej záhrady?


Hosť

#44 Re:

2016-06-23 10:35

#38: -  

 Chcel by som ich vidieť, keď popred nich prebehne zajac alebo srna...


Hosť

#45

2016-06-23 11:39

v prvom rade si uvedomte aký je rozdiel medzi lesnikom a polovnikom, nie každy lesnik je aj polovnik. Zase nie každý polovnik je aj lesnik. V druhom rade su aj tulave psy ktoré by sa mali likvidovať nakolko su nejedne pripady ked strhli male srnčata aj dospele jedince jelienčata, chapem že to nemusi byť vaš pripad. DObre vycvičene psy ktoré počuvaju majitelov s tym nemaju nič, to si ani ja ako polovnik a lesnik neviem predstaviť že by som sa mal isť prejsť so psom do prirody a mať ho na vodzke, pes chce maž tiež volnosť. Proti takymto majitelom nemam nič, vie si psa ovladať kludne nech beha. Je všetko v poriadku. Na druhej strane su mačky, ktore tiež dokažu uloviť male srnča, predsa po narodeni je take velke ako vačši zajac. Navyyše sa križi s mačkou divou, ktorej je stav je už aj tak dosť alarmujuci. Vyrub stromo ako sa piše vyššie. Jedla postupom času sama odchadza s dovodu citlivosti na emisiu, je velmi atakovana zverou aj napriek ochrane(dokazatelne). Ma menšiu agresivittu rastu ako buk a smrek, preto sa prirodzene utlača a je potreba zvyšenej starostlivosti.Samozrejme chraniť by sa mala čo v najvačšom množstve. Potom byva problem v celkovych vyruboch stromov a to si presaduje často laicka verejnosť vo vyššich pasmach ochrany. Tak ako tomu bolo po kalamite v roku 2014. Na druhej strane po nespracovani ostali aj tam vyvratene stromy a začali sa ohlasovať ludia ktorým to zrazu a mame stym niečo robiť lebo su zapadane chodniky. Takto si odporujeme vlastne sami sebe. Z takychto kalamit profituje predovššetkym už znamy maly chrobačik -lykožrut-, Hold, nespracovanim kalamitneho dreva sa rozširil aj do 5 stupna ochrany a širi sa aj dalej. Možno by sa ddalo tomu zabraniť , možno nie, predpoklad je že ano kedže v nižšich polohach kde je ťažba doovolena sa taketo drevo asanuje. Stači sa prejsť po dialnici z L. Mikulaša do Popradu a krasne sa da vidieť hranica mrtveho lesa, od 4-5 stupna sa nachadza mrtvy les. Samoztrejme že si s tym priroda poradi ale toho ako tam bude stať dospely les sa už naša generacia ani generacia našich deti nedožije.


Hosť

#46

2016-06-23 13:19

Petíciu som podpísala z dôvodu väčšej ochrany divožijúcich zvierat, ktoré sú vystavené svojvôli bezcitných gaunerov a vo väčšine prípadov aj ožranov, ktorí sú držiteľmi poľovníckeho lístka a ktorí častokrát sedia aj v parlamente!!! Na Slovensku to nie je o ochrane a regulácii, ale o bezbrehej genocíde, aby si naplnili mraziaky mäsom starostovia, veterinári, poslanci, sudcovia a pod. "svoloč". Keby nevyhubili vlka a rysa, nemuseli by sa hrať na regulátorov zveri. Ešte im prekáža medveď, tak som zvedavá, kedy dosiahnu koniec zákazu jeho odstrelu!

Hosť

#47 Re:

2016-06-23 14:10

#46: -  

 Možem sa spytať kedy bol na Slovensku vyhubeny vlk a rys? Nemam o tom informaciu tak by som sa rad vzdelal v tejto oblasti ? ďakujem za odpoved

hosť

#48 Re:

2016-06-23 18:30

#46: -  

  Slovensko  je  jedna  z malá  krajín, ktorá ma ešte stále  pôvodne populácie vlka a rysa .Tieto nám  závidia  v celej  Európe. Viem, že mnoho z vás to sem píše v návale emócii najčastejšie v hneve. Existuje však jedna stará múdrosť „Hnev je zlý radca „ človek  v ňom hovorí  a píše nepravdu tak sa ním neriaďte. Lebo tvrdenie o vyhubení  vlka dravého či rysa ostrovida sa nezakladá na pravde. 

Lievik

#49 Re: Alkohol

2016-06-24 09:35

#15: Ziko - Alkohol 

 Zdravím Ziko,

Aspoň pokial viem pri výučbe zákona o poľovníctve je to tam definované. Zbraň musí byť vybytá a zalomená. No len keď si to zoberieme to je debata o niečom inom či sa to doržiava. Všetci sú po dedinách kamaráti tak komu by to vadilo? Keby som nevidel tak nehovorím nič.

 

 


Hosť

#50

2016-06-24 13:29

Pretoze chcem otvorit oci zaslepencom a zastavit nespravodlivost a nezmyselnost konania polovnikov.