Petícia proti výstavbe "spaľovne" odpadu v extraviláne obce Žirany


Hosť

#51 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naučte sa čítať

2016-04-23 21:29

#47: 90 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naučte sa čítať 

 Bývam, a aj bývať budem. Ale ako ťa napadlo že to je moja zmluva....


Hosť

#52 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-23 21:34

#49: 90 - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Rozumná reč. Čo je to B ti ja teraz nepoviem, ale určite to vedia kompetentný, ktorý to v piatok na obecnom zasadnutí budú prejednévať.

A až potom je na mieste písať petície a štrajkovať.

antiurbariator

#53 na margo IP adries

2016-04-23 21:42

Iba u nás sa pod petíciu podpísali piati z jedného pc. Celá rodina máme len jeden počítač. Hawk

 

90

#54 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-23 21:42

#52: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Vysis teba zaujima iba B aObcanov A pozrisa pochovas dedinu vynik sa najde vzdy len ide o tych ludi preco to nechly ani vsaly chodim na protesty vsade a viem v tom chodit dovi dobru noc sladke sny :)


Hosť

#55 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-23 21:48

#54: 90 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ja A poznám, to je zverejnené a B zaujíma a na to si počkám. Dobrú noc Janko.

90

#56 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-23 21:52

#55: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Uvidime ako to dopadne lacko

boric mytov

#57 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-23 22:59

#55: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 no takze A poznas to je zverejnene a B ta zaujima pretoze dobre vies ze su v tom velke dokonca obrovske prachy opat sa budem opakovat ma to byt 3tia najvetsia spalovna na slovensku v neakych ziranoch a istym potkanom vratane teba tu obzvlast zalezi na tom aby to vyslo lebo B je BAKSIS  sice tu cela dedina bude dechnut vela ludi sa a verim tomu ze vratane teba hned odstahuje  domy a pozemky tu budu mat asi taku hodnotui ako tie pri luniku9 ale ty a par chrapunov co maju uplne na salame si pojdu pozriet ucty to je cele B a usetri ma tych trapnych ojebov o tom aka je to buducnost ako to neskodi a kolko skladok to znici je to rovnake klamstvo ako ked po tychto zvastoch povies ze ti ide o zirany fakt by som chcel vydiet toho cloveka ktory by si chcel nasrat do dediny vsetok bordel sveta ty pokrytec 


Hosť

#58

2016-04-24 04:37

Pretoze spolocnost Ekomunal velmi nejasne popisuje dopad na zivotne prostredie a a na zdravie obyvatelstva.
A je velmi zaujimave kto vlastne stoji za danou spolocnostou ktora vznikla v aprili tohto roku a odkial nova s.r.o.bude mat investicie na vystavbu celeho komplex.
Z toho mi vychadza len jedna vec honba za ziskom bez ohladu na dopad prostredia v ktorom zijeme
PP

#59 ?

2016-04-24 05:38

Preco nenapisete meno toho obcana, kto podla vas je za tym?

9p

#60 Re: ?

2016-04-24 05:45

#59: PP - ? 

 To neni obcan...........

PP

#61 Re: Re: ?

2016-04-24 05:54

*

#62 *

2016-04-24 06:25

Po volbach sami expert na extremizmus, tu ste zase vsetci experti na "spalovanie odpadu". Poznate niekto proces fungovania takejto prevadzky? Precitate spalovna odpadu a uz citite zapach, vidite kamiony a vsetci mate minimalne rakovinu a ste radioaktivni....Z toho, co som cital, nie je to nic, co by malo ohrozovat ziv. prostredie, toboz nie buducnost vasich deti. Len sa bojite zmeny a niecoho noveho, co vam v konecnom dosledku moze len pomoct len nad tym by ste asi museli porozmyslat trosku dlhsie. A to, ze firma nebola zalozena v casoch Vasho oblubeneho komunizmu neznamena, ze je hned podvodna. Ale tak ludia su uz taki...kydat na vsetky strany a nevedia ani o kom o com...Pekny den


Hosť

#63 Re: *

2016-04-24 06:37

#62: * - * 

 Rozumiem ze pomôže životnému prostrediu vo forme odstránenia odpadu z okolia rádiusu desiatok km... Ako ale pomôže konkrétne obci neviem. Napr. tým že zníži hodnotu nehnuteľností a pozemkov v obci? Kto by už len chcel prísť bývať vedľa vapenky a továrne na spracovanie desiatok ton odpadu denne? 


Hosť

#64 Re: Re: *

2016-04-24 07:20

#63: - Re: * 

 Myslim, ze uz len samotne odstranenie odpadu je pre obec aj pre obcanov plus. Vapenka tam nie je dva tyzdne a ludia sa tam stahovali a kupovali pozemky aj napriek tomu. Beriem, ze to moze o nieco znizit hodnotu pozemkov, ale zase nie tak aby to malo nejake katastrofalne nasledky. A povedzme si uprimne...Kto nam v dnesnej dobe garantuje hodnotu nehnutelnosti a pozemkov? Ved je to ako na hojdacke.


Hosť

#65

2016-04-24 07:31

Nenechajme si zničiť prírodu a životné prostredie kvôli pár chamtivým-nenásytným jedincom!!! Aj tak nám dosť strpčuje život ,,Vápenka´´ !!! Som zásadne proti!!!
boric mytov

#66 Re: Re: Re: *

2016-04-24 07:31

#64: - Re: Re: * 

 to ti neznizi hodnotu pozemkov malo ale podstatne totizto to ze to bude 3tia najvetsia spalovna na slovensku je fakt uz teraz ma spalovat minimalne ohromnych 7ton za hodinu len pre porovnanie kosicka pali 10 a teraz my odpovedz kto ti zaruci na slovensku ze nebudu palit trebarz 14? alebo 21? s tym nazvom mozu kludne obyst slovensku legislatyvu o zakaze dovozu odpadu z cudzich statov ved uz to nie je spalovna ale zhodnocovac komunalneho odpadu a splinovac a podobne klamstva a este detail ta firma vznikla len pred mesiacom to mam zverit osud do ruk neakym podvodnikom ktory maju kompletne n salame neke zirany a mozu sa kedykolvek vyparit mas zirancanov a podla mna aj okolite dediny za blaznov co nevedia v akom state ziju? 


Hosť

#67 Re:

2016-04-24 07:33

#65: -  

 viete napisat konkretne mena? aby som sa ich opytal osobne?


Hosť

#68 Re: Re: Re: *

2016-04-24 07:35

#64: - Re: Re: * 

 

 budu mat obcania vyvoz odpadu zadarmo? resp budu financne ohodnoteni za navysenie dopravy, mozneho hluku a zapachu (lebo ani hluk, vibracie ci zapach neboli vylucene - iba sa nepredpokladaju). Ak nie nevidim jedine plus konkretne pre obec Zirany. To ze Nitra, Zlate Moravce pridu o odpad je pre Zirany asi tak dolezite ako tato spalovna pre bezneho Janka z Chrenovej. Hodnoty nehnutelnosti kolisu ale vacsinou globalne - napr. financna kriza a vtedy klesnu ceny ci v Ziranoch, Kolinanoch alebo Nitre... no spalovna neovplyvni ceny nehnutelnosti v Nitre, no v Ziranoch ano, kedze ju uvidia prichadzajuci zaujemcovia hned pri vstupe do obce


Hosť

#69 škodlivé - neškodlivé

2016-04-24 07:47

Je také ťažké pochopiť, že by sme to tu nechceli, aj keby tam majú byť čokoládovne??? 


Hosť

#70 Re: Re: Re: Re: *

2016-04-24 07:55

#66: boric mytov - Re: Re: Re: * 

 A co si myslis ze ja som z Popradu? :D Tiez som odtialto a v Ziranoch konkretne mame pozemky takze sa ma to asi aj konkretne tyka, a je mi jasne ze je to s tym spate no aj tak nie som vobec proti vystavbe. Nie nikoho za blazna nemam a nemam potrebu ani nikoho urazat a navazat sa do niekoho nazoru...kazdy ma pravo na svoj...len som povedal ako to vidim ja...Vies kolko firiem denne na Slovensku vznika? To by sme tu mali same pracky. A co ty vies, mozno nakoniec zistis ze za tym vsetkym stoji tvoj sused...


Hosť

#71 Re: Re: Re: Re: *

2016-04-24 07:56

#68: - Re: Re: Re: * 

 Odvoz odpadu zadarmo? To by asi poslanci vedeli vyjednať.

Finančné ohodnotenie? 30 pracovných miest a daňe pre obec.

Navýšenie dopravy ? 7 kamiónov denne po zavretí kameňolomu, to asi nebude navýšenie skôr naopak.

Likvidácia a rekultivácia čiernych skládok v Žiranoch a okolý tiež nebude zlý bonus.

A o akom smrade tu stále hovoríte, to má byť spliňovanie pri teplotách okolo 3000 stupňoch v uzavretom reaktore.

Takže zápach s chladiacej veže - vodná para !!!!

 

A na tej štúdii to vyzerá krajšie než tá betónová plocha hneď za tabuľou Žirany.


Hosť

#72

2016-04-24 08:19

Je tam krásna príroda. bývam 5.km od toho miesta .

Hosť

#73 Re: Re: Re: podvody s podpismi

2016-04-24 08:22

#21: - Re: Re: podvody s podpismi  

 No tak zle veru ked napr.ako my manzelia posielame podpis z jednej XD

boric mytov

#74 Re: Re: Re: Re: Re: *

2016-04-24 09:16

#71: - Re: Re: Re: Re: * 

 este raz pri akomkolvek spalovani plazmovani splinovani dochadza k rozkladu prvkov ta plazma je sice najnovsia ale je to vstale sice moderna ale spalovna je to podobne ako ked porovnavas trabant s najnovsim mercedesom s katalyzatorm netvori tolko skodlivin ale vstale ich tvori jednoducho nie je mozne len tak vyparit gumaku bez toho aby z nej nebol neaky bordel to nejde ani najsamlepsou vesmirnou technologiou je to podobny blabol ako ked ti automobilka vw tvrdila ze vyraba najcistejsie spalovacie diesle na svete a potom sa zistil pravy opak :-D a to je mega koncern nie neaka firma ktora vznikla pred mesiacom co je ale rozhodujuce tak to je to aky katastrofalny objem sa tu bude spalovat kedze pojde o 3tiu najvetsiu spalovnu na sk ktore sa na slovensku ani nestavaju tomu budu zodpovedat aj dopady na ovzdusie takisto my nikto v tejto bananovej republike kde je vobec mozne prist s takym jasne podvodnym svinstvom s podvodnou firmou pred ludi ktory s tym bordelom nic nemaju nezarucuje ze este nenavysia objem spalovania alebo nebodaj budu dodrziavat bezpecnost strc si svoje trapne bonusy