Petícia proti výstavbe "spaľovne" odpadu v extraviláne obce Žirany


Hosť

#101 u pRe: Re:

2016-04-24 18:41

#100: - Re:  

 u p matovica


Hosť

#102

2016-04-24 19:44

Žirany sú situované v krásnom prírodnom prostredí, je najvyšší čas si ho vážiť a chrániť.

Hosť

#103

2016-04-25 09:51

Pracujem v oblasti zivotneho prostredia a lokalitu vystavby nepovazujem za relevantnu. Splynovanie odpadu je metoda progresivna, zaujimava, ale predmetna lokalita je z pohladu krajinarskeho a krajinnoekologickeho mimoriadne hodnotna, nehovoriac o blizkosti intravilanu.

Hosť

#104

2016-04-25 10:05

Je to špinavosť čo sa deje. V Žiranoch byvam necelé dva roky a už si zacinam hľadať byt v Nr lebo nemienim dýchať ten odpad ktorý to tu cele zamorí. V nedelu bola schôdza urbarov a na otázku reportera ci je schôdza verejna sa nemenovaný pán vyjadril ze to je verejna schôdza. Teraz sa pytam ľudí: PREČO POTOM VYHNALY NAS OBYCAJNYCH ĽUDÍ Z TEJTO ZE VRAJ VEREJNEJ SCHÔDZE? Mi snáď nemame vediet co zamyslaju ľudia s našimi zivotmi, s našou prirodou? Každý rozumný človek pochopi ako dopadnú Žirany ked sa spaľovňa postavi. Ďakujem len toľko k tomu všetkému.

Hosť

#105

2016-04-25 11:43

Ten kto to navrhol nech si to postavy na záhrade za barákom !!!! A nie vvnašej dedine !!!!

Hosť

#106

2016-04-26 04:03

Nech si pán majiteľ postavy spaľovnu na svojej záhrade.....

Hosť

#107

2016-04-26 10:19

Dufam, ze to vyjadria vsetci obcania obce, a ze obecne zastupitelstvo konecne bude napomocne a nedovoli vystavbu dalsej katastrofy ...

Hosť

#108

2016-04-26 19:55

šibe uz niekomu s tym nicenim prírody a poriadne ....
rajomann

#109 Re:

2016-04-26 20:13

#1: . -  

 Dnes spaľovňa, zajtra skládka a o 30 rokov budeme ako v rozprávke  Voli a Eva.


Hosť

#110

2016-04-27 11:35

Nie je mi to jedno! Naše životné prostredie je životným prostredím našich detí!!!

Hosť

#111

2016-04-27 11:49

Ak tu chce niekto zriaďovať spaľovňu, má k dispozícii bývalú kafilériu, alebo celý areál bývalej Plastiky. úrodná pôda má byť využívaná pre poľnohospodárske účely.
ps

#112

2016-04-27 12:46

napiste to meno kto je  za tym nech to vie cely svet  nemate sa z coho bat  neni sme uz male deti ..jedna baba povedala..este jedna poznamka podla mna to nebude len jedno meno ale cely rodinny klan.......dakujem


Hosť

#113 Re:

2016-04-27 12:55

#112: ps -  

 porozmýšlaj - ,, zlodej kričí chyťte zlodeja ,, ....

ps

#114 Re: Re:

2016-04-27 13:34

#113: - Re:  

 neni som mudrejsi podla teba vsetci su zlodeji ked vies kto krici napisto ja neni som zirancan a ako kolinancan urcite ho budem poznat


Hosť

#115

2016-04-27 13:37

odpad je nutné minimalizovať a triediť, ináč bude spaľovňa súčasťou každého mesta a dediny.

Hosť

#116 Re: Proti čomu?

2016-04-27 21:59

#24: - Proti čomu? 

 Ludia nic neschvalili a viete velke nic ,precitajte si aspon o tom nieco nez vypustite takyto blud


Hosť

#117 Re: Re:

2016-05-01 16:40

#100: - Re:  

 Tiež sa to pýtam ,od piatku,to vás hanba nefackuje ?Ked okolité obce sem poslu investora s tymto zámerom,čo to pre obec znamená? Ze v Žiranoch je všetko možné? Od hanby by sa jeden prepadol


Hosť

#118 Re:

2016-05-01 16:42

#90: -  

 Čo zastavili?

kočka

#119 Kto klame, zavádza?

2016-05-01 19:04

Pán XY, na zhromaždení urbárnikov ste pred 300 ľuďmi tvrdili minimálne 3x, že urbariát o zámere nič nevie, počuli ste o ňom vtedy prvýkrát. Pán Veverka v piatok tvrdil pred 300 ľuďmi, že rokovali pred 2-3 mesiacmi z vedením urbárnikov, kde ste aj vy členom vedenia. Kto z Vás teda klame vedome občanov? Ľudia nie sú sprostý... !


Hosť

#120 Re: Kto klame, zavádza?

2016-05-02 06:38

#119: kočka - Kto klame, zavádza? 

 pan xy ma aj meno len keby neboly zbabelci mali moznost to vysvetlit to cele nahlas mozu sa hambit a uz konecne nech prestanu my nic ja muzikant 


Hosť

#121 ved tRe: Re:

2016-05-02 09:56

#30: sky - Re:  

 Aké ohováranie? Ohovaralo sa celý týždeň .Tak si to zhrňme ,prvé informácie boli urbariat,majitelia pozemkov a pasienky.Urbariat sa vyjadril nič s tym nemame,nikto za nami nebol a majitelia pozemkov o nicom nevedeli.Keby si pozriete parcelu,prišli by ste na to,ze nešlo o tie pasienky ,ako nám bolo zámerne predkladané .Islo o jeden hektar,vedla byvalej smoliarni.Nikto to neriesil ?Ďaľšie informácie,je za tým jeden človek.Úprimne ,ktorá spoločnosť by investovala do štúdie ,zámeru take peniaze,bez toho aby mala zabezpecene dohodnute parcely?Dozvedeli sme sa,že to stalo desaťtisíce eur,aby sme boli v obraze,ze nejde o pár eur.Poznáte spoločnosť kdekoľvek na svete,ktorá by si s niekym len tak ťapla rukou,bez toho aby mali zabezpečený pozemok? Tak to obcanom bolo ale vysvetlené. Ale prečo o tom nevedeli majitelia pozemkov? Nemali by sa zaujímať čo je v záznamoch spoločnosti sira? Čo majú v zmluve? Tak je to ich pozemok,nie je to ich pozemok? To by bolo zaujímavé z právneho hľadiska .Keby som vlastník pozemku idem na urbariat a ako majiteľ ziadam nahliadnutie a vysvetlenie a podľa toho podnikneme ďaľšie kroky.Kto je vlastníkom lomu,parcely? Síra?majitelia ktorí boli na to upozornení? .Ďalšia informácia,boli tu v roku 2013 na obecnom úrade,o polnoci sa to schválilo??? Ani sme nevedeli o čo ide????? Kde sa takéto zámery len tak schvaluju ? Na jednom stretnutí? Bez prezentácie? Bez preštudovaní? Tu chýbajú zasadne informácie? Ďalší fakt,v piatok sa dozviete to meno.A čo ste sa dozvedeli? Musel vám to povedať právnik ,zast.spoločnosť Ekomunal.judr .Veverka? Myslím ?Ak nie opravte ma.Ale ten pán sa vyjadril,VSETCI členovia urbariatu ,tak aké meno? Kto sú tí všetci členovia urbariatu? Meno po mene,bolo nám to už objasnené? Nie a prečo? Ja sa budem zodpovedať voči všetkým krokom spoločnosti s čistým svedomím a beriem to na vedomie.Ale kto sa bude zodpovedať občanom ? Majiteľom pozemkov? Kedy príde vysvetlenie ? Ako zo strany urbariatu tak aj obecného úradu .Týždeň sa tu prehadzuje horúci zemiak bez toho aby niekto vystúpil s pravdou von.Judr .Veverka predstúpil pred nahnevaných občanov,aj ked vôbec nemusel a napriek neuctivemu správaniu občanov,si zachoval tvár človeka,hoc zastupoval druhu stranu.A ja sa pýtam,kto tu v Žiranoch urobí taky odvážny krok???? A vysvetlí občanom konecne ako sa veci majú.A mna zaujíma ,ak ma niekto podozrenie z trestného činu,nie je jeho úlohou to oznámiť príslušným orgánom ? Alebo išlo iba o zámerne špekulácie?Vysvetlí to už niekto? ďalšia vec,vyjadrenia na stránke Žirany ,ďalej vyjadrenie člena z urbariatu..,veľmi by ma zaujímal postoj spoločnosti Ekomunal k tomu čo sa v tých bodoch píše .kto tu koho teda ohovára? Nesúhlasím s tymto príspevkom,keďže je zaznamenané,že všetci členovia .


Hosť

#122 Re: Kto klame, zavádza?

2016-05-02 10:04

#119: kočka - Kto klame, zavádza? 

 Nesúhlasím,sme ozaj sprostí,pretože sme sa neuctivo správali k tomu,čo nám tu pravdu povedal za nich za všetkých .A dokázal prečo on je PÃN a my len ovce .Ani jeden z tych 250-300 ľudí nežiada od kompetentných vysvetlenie !? Prečo?


Hosť

#123 Re: Re: Re: Re: Re: Re: naučte sa čítať

2016-05-02 10:23

#37: - Re: Re: Re: Re: Re: naučte sa čítať 

 Ved to mas aj na stránke Žirany.Akurat,ze sa tam píše iba niečo v tom zmysle,prišiel pán ,bolo to o polnoci a nevedeli sme o čo ide.Cize mna zaujíma,ako sa takto môže niekto za nás rozhodovať? V tak dôležitej veci,mne ako obcanovi je jedno či ide o našich poslancov ,či o urbariat.Prišlo k pochybeniam. Sme tu všetci neschopní?vyzerá to tak,že áno.


Hosť

#124 Re:

2016-05-02 10:49

#58: -  

 Nejasné by to nebolo,keby použijete taku jednoduchú vec ,vola sa to GOOGLE a použite pritom mozog.Lenže jednoduchšie je,si prečítať článok na stránke a nepoužiť mozog jak je týždeň dlhý


Hosť

#125 Re:

2016-05-02 12:30

#5: 7 -  

 V skutočnosti aj keď je ťažké si to priznať ,si za to môžu aj obyvatelia obce.Kto z nich chodi na zasadania a kto číta stránku Žirany ? Ani nevedia kedy má byť aké zasadanie a čo sa tam má preberať.Každý ma svoj podiel viny ,a to svojou ľahostajnosťou .A ked sa z tohto nepoučia,teraz,tak uz nikdy.Pritom ked si pozriete štúdie ,správy ,dokumenty ,ide hlavne o bytovkarov hore,pozrite si tie metre .Koľko bytovkarov sa ozvalo? Ruku na srdce ,zachránilo ich aj to,ze sa spojili všetci .Pretože tak to má byť ,dnes potiahnem ja,zajtra ty .Keď túto skutočnosť nepochopite,že máte držať všetci spolu ,tak vždy vás bude niekto ďalší ohrozovať .Ďalšia otázka a čo s tym co vyplávalo na povrch spravíte? Aha nič ,tak sa stažujte ďalej hrdinovia po fórach a krčmách .A ked sem niekto opäť posle podobného hosťa ,tak sa aspoň nečudujte .Erika