Zachráňme stromy na Žilinskej

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zachráňme stromy na Žilinskej.


Hosť

#51

2016-03-16 20:55

Zàlezi mi na zivotnom prostredi, màm rada Bratislavu a chcem, aby bola mestom plnym zelene

Hosť

#52

2016-03-17 01:39

Lebo zeleň je pľúcami mesta...

Hosť

#53

2016-03-17 05:20

Preto že tam patria, v lete sú nádherné a nechcem, aby to vyzeralo ako neďaleký Gottwalďák, kde je len púšť a človek tade musí prebehnúť, aby nedostal úpal.Aj to je výsledok práce nášho magistrátu.

Hosť

#54

2016-03-17 11:22

Pretoze Bratislava ma zalostne malo zelene a namiesto toho, aby sa udrziavala a zvysovala, my ju nicime. Necuduj e sa, ked sa v lete nebude dat v meste dychat!!!

Hosť

#55 Re: Dlhdobé a bezhlavé znehodnocovanie kvality mestského priestoru.

2016-03-17 13:38

#1: jaroš - Dlhdobé a bezhlavé znehodnocovanie kvality mestského priestoru. 

 Pozor na Slovensku nie sú normy záväzné - iba odporúčujucé ( zákon č. 264/1999 z.z ). J.R.


Hosť

#56

2016-03-17 14:24

Smutné, že musí vzniknúť petícia na záchranu pľúc mesta. Ako keby sa zastávka nedala riešiť ináč. Najvyšší čas vymeniť úradníkov, ktorí to majú na svedomí.
Chlapec zo Záhrebskej
Hosť

#57

2016-03-18 01:53

V okolí Žilinskej som vyrastal. Ako malého chlapca ma dedko často brával na prechadzku na "Firšnál" - Gottwaldovo námestie. Chodievali sme cez Žilinskú potom okolo úradu vlády tam sme prešli na námestie ,okolo pošty ,rozhlasu a parku na Belopotockého kde sme zvyčajne našu prechádzku ukončili hrou alebo len prijemným posedením na bielych betónových lavičkách v tieni mohutného platanu. Tento platan tam stojí doteraz. Vždy ma aj po tej dobe očarí svojou majestátnosťou a silou. Tieto časy sú už nenávratne preč...veľa sa toho zmenilo všakže. Bolo to zhruba pred dvadsiatimi rokmi. Ale pamätám si to aká prijemná bola cesta lemovaná zelenými stromami ktoré nás chránili pred horúčavou letných dní, ich vôňu keď kvitli. Pamätám si štebot vtákov ktorím boli stromy domovom. Keď sa teraz prejdem okolo parku na Belopotockého, teda torza ktoré z neho zostalo tak mi to celé príde nepochopyteľné. Pýtam sa prečo? Prečo inde vo svete je tendencia dostať zeleň do mesta? Prečo inde majú mestské parky? Prečo má niekto záujem vyrúbať tieto stromy? A hlavne prečo niekto zanedbal starostlivosť o ne? Prečo si neplní niekto svoje povinnosti? Nestará sa, nezaujíma sa. V čom sme iný?? No a potom si spomeniem na to čo mi vravievala mama. Len zlí ľudia nemajú radi kvety...


Hosť

#58

2016-03-18 11:01

Lebo zelen patri do mesta, aby sa v nom dalo zit....

Hosť

#59

2016-03-20 18:39

Strom, priateľ človeka, veď vyrába pre neho kyslík ...

Hosť

#60

2016-03-20 20:41

Vydrzte do stastneho konca.

Hosť

#61

2016-03-21 05:31

Je trestuhodný zločin v čase tak veľkej zmeny klímy a oteplenia ničiť zeleň v meste. Ako bratislavčanka tú ľudskú hlúposť s hrôzou sledujem.

Hosť

#62

2016-03-21 06:44

Dôvod, prečo by mali byť stromy odstránené, je úplne nezmyselný.
lesak

#63

2016-03-21 16:51

mam zaujem, aby stromy zostalali tam kde su. Roky som cestoval s eletrickou c.3 a nikdy sa necitil ohrozeny. Volakedy tam vybuchlo auto s "podnikatelmi" bolo to r.1995. Vtedy padol za obet tusim 1 strom a nejaka rozvodna skrina.


Hosť

#64

2016-03-21 17:57

Bratislava sa stáva mestom bez zelene, mestom bez stromov. Je potrebné urýchlene zbaviť úradníkov absolútnej právomoci rozhodovať o výrube stromov a zaviesť systém spolurozhodovania za účasti dotknutých občanov a subjektov aktívnych pri ochrane prírody a životného prostredia. Ďalej, v prípade nevyhnutného výrubu je nutné dostatočne vopred zverejniť spôsob naloženia so získanou drevnou hmotou, výnos z jej speňaženia a použitie tejto sumy - celá suma by mala byť použitá na opätovnú výsadbu stromov v relevantnej blízkosti miesta výrubu. Z celoslovenského hľadiska je potrebný absolútny zákaz vývozu guľatiny do zahraničia a radikálne obmedzenie bezprecedentnej likvidácie lesov, ku ktorému na Slovensku v súčasnosti dochádza.

Hosť

#65

2016-03-21 19:47

Je smutne ak v betonovej dzungli ničime posledne krasy zelene a hlavne aku cenu ma strom ktory nas chrani

Hosť

#66

2016-03-22 08:31

Podpisala som, lebo som presvedcena, ze aj ludia v meste by mali mat narok aspon na kusok zelene a vedenie mesta by malo pre to spravit maximum.

Hosť

#67

2016-03-22 10:36

Nepáči sa mi bezhlavé ničenie prírody, obzvlášť v mestách.
Treba zachrániť akýkoľvek kúsok zelene.
V dnešnej dobe sa všetci riadia len číslami / peniazmi, všade by chceli mať len sklo a betón a na prírodu hľadia, ako na niečo nežiadúce, čo je absolútne choré.
Pevne verím, že sa podarí stromy na Žilinskej zachrániť.

Hosť

#68

2016-03-27 07:34

Pretože je zelene v Bratislave menej a menej a o chvíľu v nej nebudú žiadne stromy, len betónové ohavy.

Hosť

#69

2016-04-02 16:37

v hl. meste je uz i tak malo zelene, parkov.z bratislavy je ponura betonova klietka, preto.

Hosť

#70

2016-04-04 07:40

blava je betonova skareda klietka. vsade same auta a k tomu privela zbytocnych obchodov. nech to nevyzera este horsie ako to je, preto.