Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#251

2016-01-03 12:44

Preto som podpísala túto petíciu,že žijem v obci kde je veľa spoluobčanov a petardy sú na dennom poriadku a to minimálne mesiac pred Silvestrom a 2 mesiace po Silvestri!!! Veľmi nás to obťažuje a znepríjemňuje nám to život:(

Hosť

#252

2016-01-03 12:44

Pretože negatív je viac ako pozitív a pre nepodstatnejšie veci sa búria ochranári a iné skupiny. Nechápem, že už dávno nebola takáto vec zrušená. Každý rok to stojí životy ľudí, ktorí či už vedome robili hlúposti, alebo len boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Načo je to dobré? Kvôli 5 minútam radosti? Nahádzané pomedzi autá, ľuďom pod nohy, na druhý deň všade spúšť. Celé zlé.


Hosť

#253

2016-01-03 12:49

lebo uz chyba zdravy rozum !
Pochopim ohnostroj na NOVY ROK, ale je normalne aby
pocnuc 20 decembrom az do 2 januara sustavne ohlusovali pokoj petardy?????? Ak zvierata pocuju mnohoX zretejnejse - tak si neviem predstavit ako trpia..... Ked uz pre mna osobne boli tieto zvuky viac nez neprijemne a naozaj mi zneprijemnili cele sviatky pokoja..... ( akeho pokoja teda.... )
Je potrebna aj osveta o skodlivosti zvukov pre zvierata. Lebo ludia uz vobec neuvazuju....

Hosť

#254

2016-01-03 12:50

Už včera bolo neskoro ! Keby trpeli ako všetky zvieratá a malé deti tak by si to určite rozmysleli !


Hosť

#255

2016-01-03 12:51

Je nepochopiteľné, kam až dnes siaha bezohľadnosť voči slabším, chorým, starým, zvieratám, prírode...

Hosť

#256

2016-01-03 12:52

Ludia si kedykolvek zmyslia vyhodit petardy z balkona a vy sa prave prechadzate vonku. Vsetci nasi psikovia sa strasidelne boja az do stavu, ze odmietnu ist von sa vyvencit od strachu.

Hosť

#257 Re:

2016-01-03 12:52

#254: -  

 Všetci sa len obraňujete malým deťmi, každý bol malé dieťa a každý to prežil. Tak nevychovávajte rozmaznaných faganov


Hosť

#258 Re:

2016-01-03 12:53

#234: -  

 Milá 234, "petrady tu vždy boli"? Ty koľko máš rokov? 10? 15? Keď sa ti zdá, že tu boli vždy? Ešte pred dvadsiatimi rokmi sme netušili nič o pertardách na Silvestra. Tak akože VŽDY? A už sa to ide nazývať dlhoročnou tradíciou? Môže sa dvadsať rokov starý dovezený čínsky shit nazývať tradíciou? Tradíciou na Slovesnku je POKOJNÉ slávenie sviatkov.

darise

#259

2016-01-03 12:54

Súhlasím, mám menšieho psíka, ktorý tieto sviatky prežíva veľmi traumaticky, srdce mu tlčie, nevie sa upokojiť, nepokojne pobieha po byte, nechce ísť von...stále hafka, keby sm nemala psíka, nezistila by som, ako veľmi tým trpia zvieratá a čo potom tie zvieratá voľne v prírode....


Hosť

#260

2016-01-03 12:58

Lebo je to príšerné sa hociktorý deň zobudiť na delobuchy a na súkromné ohňostroje zbohatlíkov. Zvieratá majú z toho traumu a celé kŕdla vtákov vylietavajú zo stromov. Na Nový rok vtáčiky neprišli ani k môjmu krmítku.

Hosť

#261 Re: Re: Re:

2016-01-03 12:58

#68: Zuzka - Re: Re:  

 

NEPOCHOPIM, ze riesis petardy, ale pritom ti nevadi, ze to decko, ktore sa ti narodilo,vyrasta medzi asocialmi cicajucimi nielen tvoje peniaze, ale tu tvoju polovicku aj s deckon s  velkou pravdepodobnostou aj prepadnu za bieleho dna a ak mas stastie,  tak ju "len" okradnu! Nevadi ti, ze na ulici vidis placuce dievcatko, ze ju tito asociali nahanali a je cele prestrasene a domnievam sa, ze sa toho dietata ani nespytas, ci je v poriadku. Ale ludom vadi, ze jeho zviera trpi. Je smutne zit v dobe, kde ludia viac bojuju za zvierata, ako za seba a za svoje deti! A odvolavat sa na to, ze zvieratko nemoze nic povedat a niekto za neho musi bojovat je scestne.

 

a ak si myslite, ze ste lepsi ludia len preto, ze bojujete za vase domace zvierata, tak ste na omyle. Nie ste o nic lepsimi ludmi ;) 

Pridete s potomkom do nemocnice a zaobachadzaju s vami ako s odpadom, ako s neludmi. Ale hlavne, ze utulky mame na vyssej urovni ako nemocnice.  

Chora spolocnost ;) 


Hosť

#262 Re: Re: Re: Re:

2016-01-03 13:02

#261: - Re: Re: Re:  

 Ty si asi nikdy nebola v slovenskom útulku, čo?


Hosť

#263 Re: Re:

2016-01-03 13:03

#258: - Re:  

 Predstavte si, že nemám ani 10 ani 15 rokov. A neviem kedy sme si potykali mimochodom, keď mi hneď tykáte pani múdra aj to svedčí o vašej inteligencii som zvedavá či by ste aj na ulici tykali cudziemu človeku ale asi sa "vloudila" chybička do výchovy a nenaučili vás, že vykať sa je slušné ale no o inom sa bavíme :-) Myslím si, že je každého osobná vec, ako trávi sviatky či v tichu ako v hrobe alebo ich oslavuje vo veľkom. Ja čo si pamätám ešte s detstva tak pyrotechnika sa používala možno nie vo veľkom ako teraz ale používala. Len vtedy ešte žili normáli ľudia a nie tieto moderné bio eko matky a zástanci psích práv Slovenska. A poviem Vám, že veľmi ľutujem že sa stará generácia pomaly vytráca lebo to čo teraz robia títo mladí ľudia nevedie k ničomu dobrému. Ja napríklad Vianoce neslávim vôbec, neuznávam to ako sviatok, všetko je nalinkované a presne sa dodržuje. Oveľa radšej mám zábavu a práve Silvestra. A je to moja vec či budem púšťať pyrotechniku alebo nie. Jeden deň v roku to pretrpí každý. Tak ako trpia tí čo to musia počúvať, tak aj mi ostatní trpíme počas roka iné veci, ktoré zase robíte vy alebo iný. Dovidenia. 


Hosť

#264

2016-01-03 13:04

Myslím, že je to správna vec. dorast používa petardy na miestach kde ohorozujú zdravie ľudí aj zvierat. Mne konkrétne zomrela v náručí moja fenka po hodení petardy pred ňu. prasklo jej srdiečko. Delobuchy majú ten istý účinok a to ešte vo väčšom meradle.


Hosť

#265

2016-01-03 13:07

Lebo mi je ľúto všetkých detí, chorých ľudí napr. na srdce, a zvieratiek. Tá streľba je stresujúca a úplne pokazí vznešenosť osláv príchodu nového roka.

Hosť

#266

2016-01-03 13:07

Pretože to už,ide človeku nanervy.Veď to nie je,možné čo to s tými petardamia raketamy robia.Dnes je už3.1a u nás ráno o7.00bol taký ohňostroj že až.Pred Silvestrom,ani nehovorím.Tŕpime my ľudia,deti ale aj naší4nohý miláčikovia.Aprečo som,to ppodpísala???Pred tromy rokmi,som išla vyvenčiť nášho Rykiho.Pametám si to presne,bolo to koncomOktóbra.Len čo sme vyšli,z vchodu vonku vtom jeden magor hodil tú posratú petardu.Ryki sa zľakol,vytrhol sa my aj s vodítkom a chudáčik vletel rovno pod kolesá nákladného auta!!!!!Bolo to veľmi,nepríjemne počuť ten buchot a ako ho roztrhlo!!!!!Dodnes mám to všetko,v ušiach!!!!!!STOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOP PETARDÁM...STOP OHŇOSTROJOM!!!!Treba tie peniaze využiť ináč!!!!!!!!!

Hosť

#267

2016-01-03 13:09

Lebo dementi nemajú dosť na Silvestra a strieľajú od novembra do polovice januára
Vlasta

#268 Re: Re: Re: Re:

2016-01-03 13:10

#261: - Re: Re: Re:  

 Nevychádzam z údivu z tej zloby, ktorá priam kričí z Vašich stránok? O čo Vám ide, na čo ste si vlastne otvorili túto petíciu? Potrebovali ste Vašu zlosť, ktorú sme my nezapríčinili, vyliať práve tu a teraz?????!!!!!


Hosť

#269 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-01-03 13:10

#262: - Re: Re: Re: Re:  

Je fakt uzasne, ako si ludia vytrhnu zo sto slov poslednu vetu, lebo ostatnemu textu ani nedokazu pochopit :) co uz. Hlavne sa mnozte ludia, takychto prostych ludi nasa spolocnost potrebuje :) 


Hosť

#270

2016-01-03 13:10

okrem ineho aj tento silvester bolo tazko zranene 10 rocne dievca pripitym odpalovacom petart.

Hosť

#271

2016-01-03 13:11

...pretože minulý rok 23.12.nám kvôli petardám zrazilo auto nášho Aronka :-(...

Hosť

#272

2016-01-03 13:16

Misto pomoci opustenym detem, lidem ktere potrebuji finančni pomoc,utulkům pro zvirata mesto Holešov vyhazuje penize do vzduchu, tim ješte znecistuje povetri!!!! To je rozumne???

Hosť

#273

2016-01-03 13:16

Je toynemyslytelne aby obchidnici predavali
Aj maloletim ken kvoki biznisu a aj o novom roku je 3.1 a stale sa predavaju v kauflade, nekontrolovatelne rachanie zvet bábätká chori. ZAKAZ a Hotovo. A nehovoriac o úrazoch.

Hosť

#274

2016-01-03 13:16

podpisala som ju pretoze lutujem psov ktorym petardy a ohnostroje sposobuju neuveritelnu bolest a osial.rovnako mi to prekaza odkedy som sa stala matkou a trpnem pri ktorej petarde sa moje dieta s placom prebudi. rovnako v tom nevidim ziaďen zmysel okrem skaredych urazov

Hosť

#275

2016-01-03 13:17

lebo mám dvoch rodičov, dve deti a dvoch psov