Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie vlakov zadarmo.


Anonymous

#951

2015-02-26 14:32

www.peticie.com/bus50 


Anonymous

#952 Re:

2015-02-26 14:34

#939: -  

 www.peticie.com/bus50 


Anonymous

#953 Re:

2015-02-26 14:36

#930: -  

 Súhlasím.   www.peticie.com/bus50 


Hosť

#954 Genialny napad - hanbite SA!

2015-03-05 12:43

Bol to najlepsi tah pre ozivenie a zmyselnost uz takmer umierajucej vlakovej dopravy u nas. Teraz cestuju studenti aj starsi avsak stale viac rodicia s detmi si proste vyrazia na výlet vlakom co je pre decka dnes vzacnost. Osobne som to nedavno urobil a vobec mi neva ze ako dospelak som platil. To len podivne lakome a neprajne individua ako vsetci, ktory sa tu podpisujete dokazu byt taky sebecky a neprajny a rdasej nechaju zahubit vlakovu dopravu ale naco ? Aby ju potom sprivatizoval nejaky zapadny hochstapler ?

tia

#955 Re: Genialny napad - hanbite SA!

2015-03-29 13:30

#954: - Genialny napad - hanbite SA! 

Zachránenie vlakovej dopravy asi ťažko spočíva v počte bezplatne prepravených ľudí. To, že štát poskytne desiatky miliónov eur z vlastného rozpočtu, aby sa niektoré skupiny obivateľstva vozili vlakom ´bezplatne´ (nehovoriac ešte o poskytovaní bezplatnej dopravy aj pre zahraničných turistov dôchodcov a pod.), je akurát tak plytvanie peniazmi, čo je na SR pomerne častý jav. Pred zavedením tejto "novinky" mali študenti 50% zľavu na cestovanie vlakom, dôchodci cestovali doslova za pár centov. V prípade pravideľných cestujúcich sa zakúpením mesačného lístku dala suma ešte znížiť. Pohodlie a prijateľná cena. Nie vždy ale prijateľné prostredie po vystúpení z vlaku. Počnúc Hlavnou stanicou v BA, cez mnohé ďalšie stanice v menších, ale aj väčších mestách. Zlý stav budov, toaliet, o bezbariérovom prístupe nehovoriac. No priorita je jasná - hlavne nech cestuje viac ludí, veď štát to zaplatí, zisk sa nezvýši lebo pôjdu bezplatne, ale nevadí, možno sa aspoň ľudia zblížia keď sa budú tlačiť v preplnených vozňoch :) Takže, pán geniálny nápad, akokoľvek tu osočujete ľudí, ktorí len vyjadrili svoj názor a nespokojnosť so stavom vecí, je to vždy len jeden uhol pohľadu. Cestovať s deťmi na výlet vlakom nebolo pred novembrom 2014 zakázané a to, či sa rodina vyberie autom alebo vlakom bolo aj o ich rozhodnutí. Či zaplatia za lístky na vlak a budú mať niečo menej obvyklé, alebo zaplatia za benzín a parkovné. Vy tvrdíte, že chceme zahubiť vlakovú dopravu - potom si teda spomeňte na autobusových dopravcov, ktorí sa poýkajú s výrazným poklesom cestujúcich vzhľadom na ich presun do vlakov. Asi treba vidieť aj iné aspekty, než lacnejší výlet s deťmi. Pretože ak to je jediný váš argument k výhode bezplatného cestovania, naozaj je neadekvátne oháňať sa výrazmi ako - sebecký a lakomý. Poznám mnohých študentov, ktorí si napriek nároku na bezplatné cestovanie lístky kupujú, lebo si vedia dať dokopy že 1+1=2 a že niečo ako cestovanie zadarmo proste neexistuje a niekto to zaplatiť musí. V tomto prípade predovšetkým pracujúci z ich daní. Neplatí to pán premiér zo svojho vrecka, ani jeho vláda, aj tú platíme my. Len neviem ako dlho vydržia tie finančné injekcie, popri našich dlhoch a vysokej nezamestnanosti. Snáď ešte dovtedy postíhate pár výletov.


Hosť

#956

2015-04-07 11:35

Zrušiť!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hosť

#957

2015-04-08 19:55

Pretoze su vaznejsie problemy ako podporit z penazi, ktore musime zaplatit formou dani, a to musime pod hrozbou, prave hospodarsky vysledok spolocnosti Zeleznice Slovenskej republiky. Povazujem to za formu kradeze.

Hosť

#958

2015-04-13 10:55

Mali by to upraviť !   Zadarmo dôchodcovia nad 62 rokov a študenti len na cestu do a zo škôl!

Ale platit by to malo aj v autobusoch!


Hosť

#959

2015-05-28 18:34

Nie sme taká bohatá krajina, aby si také niečo mohla dovoliť.
sunar

#960 Re:

2015-06-02 06:25

#959: -  

 zase zavidis moj, kup si kolobezku


Hosť

#961

2015-06-08 12:11

Dôchodci, ako aj žiaci a študenti - POZOR na cestovné lístky ZADARMO !!!!!
Mám veľmi zvláštnu skúsenosť s dopravou zadarmo. Je mi z toho veľmi smutno. Ešte som nikdy neprispievala do žiadnych novín , ani časopisov, ale teraz ma táto skúsenosť priam vyprovokovala. Som 70 ročná dôchodkyňa a keďže máme vlakovú dopravu zadarmo, rozhodla som sa navštíviť aj s priateľom moju mladšiu sestru do Piešťan v piatok 24.4.2015. Do Piešťan nás zaviezol vnuk autom. U sestry sme pobudli jeden týždeň a v piatok 1.mája 2015 sme sa vracali domov rýchlikom z Piešťan ráno - odchod 6,52 hod do Ružomberka. Zakúpila som si miestenky ku cestovnému lístku zadarmo do Ružomberka vozeň číslo 4 , číslo sedadiel 63 a 68. Po Žilinu bolo všetko v poriadku. Sprievodkyňa skontrolovala preukážky, lístky opečiatkovala. V Žiline sa menili sprievodcovia. Tesne pred Ružomberkom, už sme boli skoro pri dverách nás zastavil sprievodca , pýtal od nás cestovné lístky, preukážku "akosi arogantne" - asi bol na niekoho, alebo pre niečo nahnevaný. Všetko som mu slušne, ako sa patrí ukázala - a potom to prišlo.
"Prečo ste si pýtali lístok do Košíc, keď vystupujete v Ružomberku ? - kričal na mňa pred všetkými cestujúcimi.
"Aj miestenku máte do Košíc. Viete, že blokujete miesto ostatným cestujúcim ? "
Nedal si vysvetliť, že ja som si pýtala v Piešťanoch lístok aj miestenku do Ružomberka a nie do Košíc. Prečo mi teda boli akože "predané" lístky aj s miestenkami nie do Ružomberka, ale do Košíc.? Doma som si teda skontrolovala cest.lístky a skutočne boli vystavené na PIEŠŤANY - KOŠICE. No to je predsa jasné. Veď z Piešťan do Ružomberka je to necelých 190 km a do Košíc je 364 km. Rozdiel 174 km. Takže ono to cestovanie vlastne ani zadarmo nie je, len je to dobre ukryté klamstvo. Cestovné za nás neplatiacich bude železniciam SR refundovať štát a čím budú cestovné lístky vystavené na dlhšiu trať, tým viac zarobia železnice a Fico bude môcť pri prekročení naplánovaných nákladov komentovať, že ako sa zvyšuje počet cestujúcich /dôchodcov ,žiakov a študentov/.
A preto, keď tak teraz nad tým premýšľam, v duchu ďakujem sprievodcovi. ktorý v ten deň kontroloval cest. lístky, lebo on ma vlastne nechtiac naviedol na to, aby som porozmýšľala, ako celá táto ďalšia kauza funguje. Je to vlastne ďalší podvod na občanoch Slovenska.
Vyzývam všetkých "zadarmo " cestujúcich, aby si vo vlastnom záujme skontrolovali cestovné lístky a tak predišli ďalším podvodom.
sunar

#962 Re: Re:

2015-06-12 05:50

#953: - Re:  

 ty si dobry spamer betmene

Patrik

#963 Re: Re:

2015-06-12 15:12

#929: Henrich Paur - Re:  

 Presne tak, je to úplne super, a musím dodať, že to aj rozvíja cestovný ruch na Slovensku. 


Hosť

#964 Re:

2015-06-24 10:37

#930: -  

 V čom je protiústavné?


Hosť

#965 Re: Zrusit!

2015-07-15 19:57

Erick

#966 Nesuhlas o zrušenie vlakov

2015-07-17 06:49

Ja nesuhlasim zo zrušenim vlakov na 100%, viete ake to bude pre rodiny ktore maju napriklad 5 deti alebo rodičov nezamestnanich ?? aspoň nech tie vlaky možu byt zadarmo čo mate zadarmo ?? nič jedna vec vas je.e a tie vlaky aspoň nechajte ľudom čo nemaju dostatok financii na vlak a autobus moj nazor je takito ak niekto nesuhlasi nech ide von oknom ps:ignorujem pridrbane komenti a nadavky!!!..Ďakujem.

Provokater

#967 Re: Odpoveď

2015-07-17 06:53

#20: -  

 My studenti nesuhlasime zo zrušenim vlakmi Zadarmo pridajte sa!!!!


Hosť

#968 Re:

2015-07-17 06:55

#20: -  vám všetkym trbe poriadne !!!! asi sa mi to poriadne zda 

 

hej

#969 Re: Re: Re: Fico je fas!!!

2015-07-24 20:09

#715: dasfdfsdfds - Re: Re: Fico je fas!!! 

 ako si to pocitil na daniach priznaj sa nam


Hosť

#970

2015-08-25 12:14

Nesúhlasím sa petíciu

 

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-09-03 13:11


hosť

#972 Re:

2015-09-03 13:18

#5: -  

 Ak sa Ti nepáči cestovanie s rozradostnenými dôchodcami z Bratislavy do Piešťan a späť, vráť sa do Česka. Budeš môcť cestovať so svojimi súkmeňovcami v modernejších vlakoch, ako majú Japonci. Doma máte bordel, ale za 22 rokov, čo sme vám dali samostatnosť, ste sa nenaučili, že sa nemáte miešať do záležitostí suverénneho štátu. Ak Ti Slovensko poskytlo nový domov, buď vďačná a nie papuľnatá. Pysky si otváraj tam, odkiať si prišla.

hosť

#973 Re: Re:

2015-09-03 13:25

#240: Gabo - Re:  

 Ja by som dovolil študovať len tým študentom, ktorí ovládajú slovenčinu a neťahajú do nej tupú východniarčinu.

hosť

#974 Re: Re: Re:

2015-09-03 13:37

#931: Jana - Re: Re:  

 Och Bože, toľká inteligencia. Tak vláda nám dala vlaky zadarmo preto, lebo EÚ chystá zmluvu s USA. To je SR hlavný partner USA, to SR určuje politiku EÚ? Už chápem, prečo nedokážete pochopiť sociálny zámer vlády.

hosť

#975 Re: Fico je fas!!!

2015-09-03 13:48

#4: Maťo - Fico je fas!!! 

 To Ti nevadí, že ako zdegenerovaný berieš zadarmo sociálnu podporu, ale dôchodcom závidíš aj hnedé pod zadkom. Najprv vyštuduj základnú školu, aby si ako priemerne vzdelaný človek ovládal slovenský pravopis, potom píš verejne svoje názory, ale nech sú rozumné. Toto čo si vypotil, by človek s IQ -50 nenapísal.