Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie vlakov zadarmo.

sunar

#901 Re:

2014-11-27 07:16

#898: -  

 ja nic platit nebudem ale mohol by si mi aj tak prispiet na cigarety ne?


Hosť

#902

2014-11-28 04:59

preco musi mat dochodca nulovy listok ked ma obciansky preukaz s datumom narodenia.akurat vytvara fronty pri okienku.nebude to nahodou tak, ze stratove zeleznice chce za babku niekto sprivatizovat. ak maju databazu listkov nebudu potom spetne vymahat stratu  od statu?v tomto state je mozne vsetko.


Hosť

#903

2014-11-28 10:57

Co to znamena, ze moj podpis bol potvdeny - bez mojho suhlasu a podpisu!!!
Spravajte sa slusne a nie ako idioti.
Laskava

Hosť

#904

2014-11-28 21:38

Zadarmo cestovanie treba ZRUŠIŤ!, Treba spraviť balíček zliav pre každú kategóriu ľudí, ktoré nech sa využívajú, Slováci nevedia si nič vážiť čo je zadarmo, kultúra cestovania v preplnených vlakoch je horšia ako keby sa v nich vozil DOBYTOK!!!

Hosť

#905

2014-11-28 21:52

Využívam MAXIKLASIK za 850 €, prečo ten nie je zadarmo?, alebo prečo ho nezlacnia, veď je drahší než mesačný plat, pre niekoho aj dva - v čistom!!!!!!!!!!, HAMBA TEJTO VLÁDE.

Efendi

#906 Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

2014-11-29 18:59

Som železničiar a nerozumiem prečo sú vlaky zadarmo. Ja mám ako bonus v zamestnaní cestovanie vlakom zadarmo , za ktorý som na rok 2014 zaplatil 28 Eur. Tak isto za manželku a za syna . Spolu 84 Eur. Okrem syna , ktorý študuje v Bratislave a cestovanie využije asi 10x ročne, vlakom necestujeme. Trať máme , ale vlaky zrušili. A bonus nám ponechali.


Hosť

#907

2014-11-30 09:54

Som síce dôchodkyňa, ale napriek tomu som za zrušenie vlakov zadarmo. Ja si cestu aj naďalej budem platiť. Použite financie určené na túto akciu zmysluplnejšie.

Hosť

#908 Re:

2014-12-01 09:17

#7: -  

 ...ale Ty si mozes kupovat cely listok, ak sa Ti to nepaci...

sunar

#909 Re:

2014-12-01 09:45

#905: -  

 Co je to ten MAXIKLASIK? Nejaka vakuova pumpa alebo co?

Beny
Hosť

#910

2014-12-01 14:31

Plne súhlasím. Všetko zaplatia daňoví poplatníci. 


Hosť

#911

2014-12-01 20:35

Dakujem mladym ludom za tuto iniciativu aj ich smelost,ktora nam starsim akosi chyba.
Kazda sluzba musi byt zaplatena,lebo sa zacne zneuzivat.

Hosť

#912 Re: Re:

2014-12-01 23:34

#279: Bratislavák - Re:  

 Pekne si sa podpisal, presne ako si namysleneho blavaka predstavi cele slovensko, plujem na teba a tebe rovnych


Hosť

#913

2014-12-02 08:52

Vrele vátam túto petíciu. Hoci som už zopár rokov dôchodca, doterajšie zľavy mi postačovali. Keď už chce vláda tak veľmi pomôcť železnici a ľuďom, bývajúcim pori trati, nech radšj obnoví prevádzku na zrušených tratiach.
A. Molnár
Penzista Rudolf

#914

2014-12-02 09:02

Vo svete, kde nič nie je zadarno, sa v reklamách ponúka veľa vecí zadarmo a poiom sa ukňže, že záujemcu to víde draho. V tomto prípade budú železnice platť aj tí, čo ju nepoužívajú vo forme daní, Penzisti mali dostatočné zľavy, a  keď chceli kultúrne cestovať, priplatili si miestenku. Študenti a deti  mali tiež patričmú zľavu.

Už prvé týždne fungovania preukázali výrazný pokles kultúry cestovania a pri säčasnom prístupe vlády k zabezprčovania železničnýc súprav čo nevidieť budeme cestovať v dobytčákoch, ako to bolo aj s cestovaním zadarmo na spartakiády do Prahy, čo som osobne zažil.

Ďakujem iniciátorom tejto výzvy.

Probus

#915 Debilistan

2014-12-02 13:17

Robí z národa ktorý v priemere nedosahuje vysoké IQ úplných debilov.

Tento nápad sa však zrodil v chorej populistickej hlave ktorej IQ prevýši aj IQ húpacieho koníka.


Hosť

#916

2014-12-02 20:44

Jazdenie vlakmi "zadarmo" je pre našu spoločnosť deštruktívne a čím skôr to skončí, tým lepšie pre nás všetkých, veď tie peniaze zúfalo potrebujeme vo všetkých iných odvetviach.

Hosť

#917

2014-12-02 21:46

Malo by význam dať študentom zľavy na cestu do školy a pracujúcim na cestu do práce, ale nie zaplatiť dôchodcom a bezdomovcom z peňazí nás všetkých (a hlavne tých pracujúcich, teda tých, ktorí zadarmo vlaky nemajú) bezúčelné vyvážanie sa vlakom a obsadzovanie miest platiacim ľuďom, ktorí sa potrebujú odviezť za prácou alebo za povinnosťami. Typický fico-populizmus, však to prinesie autorovi svoje ovocie v podobe ďalších fico-voličov, a o to ide.

Hosť

#918

2014-12-03 13:54

Vlakom zadarmo áno, ale aby to preplácali naši rodičia na daniach NIE!
MichalMgm

#919 nech je "zadarmo" všetko

2014-12-04 06:40

Co tak zaviest 100% dane a naša vláda bude pridelovať všetky tovary a služby "zadarmo"?

Veď naša vláda vie určite lepšie hospodáriť s mojimi peniazmi ako ja sám. Môžeme mať všetko na prídel podľa toho ako sa vláda rozhodne. Keď už máme dvojité zdaňovanie príjmu a pridanej hodnoty + platíme odvody podľa relatívnych ukazovateľov, môžeme jednoducho všetko dať štátu a ten to rozdelí medzi študentov a dôchodcov. 

Keď majú študenti a dôchodcovia vlaky "zadarmo", ja chcem auto "zadarmo"a k tomu hneď aj pohonné hmoty "zadarmo". 

Trhový mechanizmus nepotrebujeme, nahradia ho verejné súťaže, samozrejme transparentné a bez akéhokoľvek konfliktu záujmov vládnych spriaznencov a preferencii dodávateľov zainteresovaných s členmi vlády. 

Nároky na tovary a služby budú podľa veku a vládnych konexii.

Navrhujem teda spísať petíciu za 100% dane a štátne prídely "zadarmo", aby sa už všetci, ktorí majú ešte rozum zdvihli a emigrovali niekam, kde ľudia vidia ďalej ako po plot svojej záhrady. Slovenská ekonomika tak skrachuje, naše územie sa rozdelí priľahlým štátom a potom môžeme povedať, že to všetko začalo keď Fico fixkou urobil háčik na tabuli a všetci mu tlieskali za vlaky zadarmo.

 

Crosby

#920

2014-12-04 11:38

ešte by som dodal, že škoda spôsobená Slovensku touto  hlúposťou, ako sú vlaky zadarmo, by sa mala zosobniť tým čo to presadili, teda celej vláde ZDER - sociálna demagogia

 


Hosť

#921 Re: Ze

2014-12-04 20:21

#920: Crosby -  

 Veľmi správne. Nielen zosobniť, ale po neuhradení dlhov trestne stíhať ako protištátneho živla. Ani neviem koľko platíme Česke republike za prenájom vagónov a lokomotív. Je to na zaplakanie, že takáto vláde zas zvýhodňuje časť obyvateľov, tak ktorý necestujú vlakmi a majú na to nárok, nech ich dotuje na cestovnom - ALE ZO SVOJICH PLATOV!!!

karin

#922 NEZRUSIT

2014-12-05 09:41

TUPCI slovensky.Tie dotacie im musi aj tak dat lebo ked zacne REGIOJET premavat strhne vsetkych cestujucich do svojich vlakov lacnym cestovnym.IC Zssk do dvoch tyzdnov krachne ak nezlavi.Co chcete aby s dotaciami jazdili s prazdnymi vlakmi.S dochodcami a studentmi to len zakryvaju.Berte trochu rozum do hrsti nie to co do vas  niekto nadupe.

realista

#923 škoda že...

2014-12-05 16:30

Veľmi rád by som podpísal aj zdieľal tútu petíciu za zrušenie tohto populistického nezmyslu, ale neurobím to kvôli tejto jednej vete autora petície: "Vyzývame vládu Roberta Fica, aby peniaze radšej použila na modernizáciu Slovenska, aby investovala do vedy a výskumu a vzdelania mladých, ktoré Slovensku prinesie násobne vyšší prínos, ako vlaky kvázi zadarmo."

P.S.: Ani modernizácia, veda a výskum nie je jediné, čo potrebuje financie...


Hosť

#924

2014-12-07 13:12

Vlaky zadarmo je sprostosť čo SR urobila. Mohli sme mať namiesto tejto zbytočnosti 19% DPH. My občania nemáme s toho nič.

Hosť

#925

2014-12-07 17:39

za vlaky zdarma a podobné vkázi zdarma služby,tovary atd. môžu byť len ľu - dia masochisti, ktorí pracujú lepšie povedané muklujú za ALMUŽNU od 350 Eur mesačne v čistom, dôchodci, ktorí v živote nikde neboli a teda nemajú si ako a s kým porovnať svoju biednu životnú úroven a svoj biedny dôchodok. Ani som nevedel,že Slovensko je bohatšia krajina ako Švajčisrsko, kde je
cestovanie spoplatnené. Fakt by si zaslúžili tí naši politici zákon o hmotnej zodpovednosti, tak ako bežný zamestnanec, ktorý musí podpísať hmotnú zodpovednosť pri nástupe do zamestnania, kde sa pracuje s financiami a hodnotami. A tiež účinný zákon o pôvode nadobudnutého majetku. Fico - alibista - populista, pokrytec - komunista na iné ani nemá ako na rozdávanie a rozhadzovanie verejných financií.Človek, ktorý v živote nepracoval, nepochopí ako sa bežný človek musí nadreť, aby zarobil aspon tú ich ALMUŽNU na prežitie v tomto vysnívanom socializme.Tu pomôže jedine Fire day.