Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.


Hosť

#76

2012-09-21 17:43

Nesmysl, nemuzou zakazat pittbull teriery, neni to nicim ohrozujici rasa psa, na cloveka neutoci bezduvodne!!!
Miriam Turzová

#77 ...

2012-09-21 17:48

P. Jahnátek a spol. – najprv média a teraz aj vy vašim návrhom novely zákona o držaní psov ste spustili hon na čarodejnice v tejto krajine. Uvedomte si, že nás vraciate do stredoveku, kedy sa umelo vzbudzovala histéria. Každý normálne zmýšľajúci človek v tejto republike vie, že tento návrh nič nerieši, možno jedine tak plnenie štátnej kasy. Ste pripravený vziať zodpovednosť za množstvo utýraných a zabitých psov z vášho nelogického a priam rasistického „zoznamu nežiaducich psov“? Vyjadrite sa nám, zodpovedným majiteľom psov, s kým a ako dlho ste prípravu tohto návrhu konzultovali. Ak by to boli kynológovia, chovatelia, ktorý sa psom dlhé roky venujú, určite by takýto návrh zákona neuzrel svetlo sveta. Podľa akých kritérií ste zostavili Váš ZOZNAM psov v danom návrhu? Pes je podľa zákona iba vec. Kto Vám dáva právo zasahovať do nášho slobodného rozhodnutia, akú VEC si kúpime a budeme mať vo svojom vlastníctve? Za každú vec je zodpovedný jej majiteľ, t.j. aj za psa. Ako môžete trestať VEC a nepotrestať jej vlastníka? Ako môžete zakázať , ba priam eliminovať nejaký druh VECI aj keď iné druhy VECÍ sú pri zlom vlastníctve rovnako nebezpečné?
Neviem, prečo Vy, ktorých si tento národ zvolil ako svojich zástupcov máte pocit, že máte právo takto manipulovať s našimi životmi ... Vy ste tam kde ste len a len vďaka voličom a psíčkarov je veľké množstvo ...

Hosť

#78

2012-09-21 18:18

Tu nie je co komentovat... treba zakazat chovat takych zebrakov ako su v parlamente
Ranma Beyond

#79 Re: ...

2012-09-21 18:18

Alexis Kováčová

#80

2012-09-21 18:42

rozhodne si myslím že takýto zákon je totalna kravina už len preto ze nic neriesi vobec nic,som vlastnikom jacka russell a viem ze je aký je a sem tam vyriva ale snazim sa aaby bol poslusny no vytaca ma ak niaky blb ide so psom a ten si lieta ako sarkan a mojho maleho nnapadne a ked poviem preco ho nevenci vo výbehu zacne na mna ziapat krasa a klasika. no a co tak riesit to ze si po psoch neupratuju a ze male prachovky znackuju auta krása spinia na chodnik a podobne. odbehla som od temy ale toto je treba riesit a nie ci je niaky pes vhodny alebo nie kazdy je kazdy ma dusu a chce lasku a treba sa zamerat na majitelov a nie psov. a samozrejem nezabudajme ze to bude asi aj niaky prispevok do rozpoctu statu uzasne a krasne slovensko ako inak...
tiger

#81

2012-09-21 18:44

O našich psoch rozhodujú debili. Tí blbci nechápu, že ich vyšľachtil človek??? Prečo bývam na Slovensku, kde o odborných veciach, ktoré zasahujú desať tisíce ľudí, ušľachtilých psov a náladu spoločnosti, rozhodujú hovädá, nehodné mien,titulov a funkcii, ktorými sa nechávajú oslovovať!!! Veď si to doslova nechali vtlačiť od senzácie chtivých, blbých a problematiky neznalých, bulvárnych novinárov! Kde sú tieto, tiež nádherné psy? Stafordšírsky bullteriér, Bullteriér, Írsky staford čo je de facto Pitbull, Rotvajler, Doberman,Československý vlčiak, Cane Corso (tú by nikto z tých debilov nerozoznal od Bandoga a nielen od Bandoga ale ani od Kokra), Argentínska doga, Kanárska doga, Nemecký ovčiak, Briard, Veľký fúzač, Bobtail, Rodézsky ridgeback, Kanadský ovčiak, Newfouland, kopa poľovníckych agresívnych plemien..všetko veľké a silné psy??? Všetky sú za určitých okolností rovnako a viac nebezpeční ako Americký Pitbullteriér, viem to chovám psy 20 rokov! Nemám proti nim nič, sú krásne ako Amstaf atď. Veď ako povedal do televízie člen Slovenskej Kynologickej Jednoty, psy ako Pitbullteriér a Bandog nie sú uznanými plemenami, teda podľa medzinárodnej federácie neexistujú. A nemožno predsa zakázať niečo, čo neexistuje. Ja som zvedavý ako to chcú realizovať. Zase budú policajti namiesto poriadnej roboty, tak ako doteraz buzerovali babky za 5 gramové hovienko, keď sa nevládala zohnúť- to som osobne videl, budú chodiť po mestách a číhať na chovateľov, presne ako na parkujúce vozidlá a vrahovia budú veselo vraždiť a budú prepúšťaní na slobodu. A budú sa schovávať, keď je na ulici nebezpečie a prídu, keď je po všetkom! Môjho psa sa nikto ani nedotkne, je to môj priateľ a každého pre neho ZABIJEM!!! A ešte niečo, keď budú ľudia chcieť, vyšľachtia si akékoľvek "bojové" plemená, veľké agresívne psy, psy na zápasy...to nie je problém za pár rokov. A nejaký tupý jahnátek, čo videl psa možno tak zo služobnej limuzíny ani nebude vedieť čo to je. Americký Pitbullteriér tam nie je doslova spomenutý, to je fajn...haha.
Petrik

#82

2012-09-21 18:47

Ako vo všetkom sa rozhoduje bez odbornej konzultacie škoda že na to doplacaju vždy len postivy....
amstaf

#83

2012-09-21 19:09

Zablokujte rychlost a vyhlaste za nebezpecne a neziaduce,znacky tych automobilov,ktore zabijaju kazdodenne na cestach ludi a nie nevinne psy...
Andrej Vigaš

#84

2012-09-21 19:27

#81: tiger -

S týmto absolútne súhlasím už len natom kolko velkých a silnejších plemien vynechali je jasne vidieť, že to žiadny odborník nevidel ani z daleka. Pitbula a bandoga tam uviedli len preto že to sú pre neznalcov hrozivo znejúce slová a "pán" jahnátek (ktorého meno ani niesom ochotný napísať s velkým J) si tým len získava voličov ktorý sa boja psov a voličov ktorý chovaju malých s prepačením za výraz pičifúzov ktorý sú rovnako sprostý ako ich impotentný majitelia!!!

MIA

#85

2012-09-21 19:27

Presne tak, zosrotujte vsetky BMW X5, mozte aj BMW X6 a dalsi zoznam vam zostavime my psickari??? Mate este stipku zdraveho rozumu, pani politici?? Asi nie, lebo inak by vas takyto zakon nemohol napadnut ani v bledomodrom.
PES JE JEDINY TVOR NA SVETE,KTORY MA RADSEJ TEBA AKO SEBA.
Stivy

#86 Stivy

2012-09-21 19:34

Chovam Amer.pittbulov a Amer.staford.ter. od roku 1990 a do dnešneho dna sa pod Mojimi rukami vystriedalo cca asi 100 psov tejto rasy a dnes mam 5-tich ! Niesu a ani nepotrebuju žiadny blby vycvik nato aby mohli ist aj medzi cudzich ludi a ked dovolim ich pohladkat,tak ludia sa ČUDUJU ...že aky zabijaci !! A su to obyčajny ludia, nie pšičkari ale normalny -nazainteresovany ludia,ktori sa nedaju ovplyvňovať mediami,ktore prikrašluju a tym padom podnecuju a vačšinou aj nafukuju niektore skutočnosti a aj ked sa nejedna o pokusanie pittbulom ale napr.krizencom Nem.ovčiaka,nem.ovčiaka,Rotwailera,Dobermana atd. NEZABUDNU STALE PRIDAT FOTKY-VIDEA kde sa nachadza Pittbul,Staford...!!! A POLITICI od stola dokažu narobiť viac ŠKODY ako užitku !!! Ich to netrapy lebo nemaju Svojich štvornohych kamaratov,tak ako bezny normalny pšičkar ! Napr. Moji psy sa kludne možu kedykoľvek zučastniť aj hromadnej navštevy neznamych ludi....koho to zaujima ? To nieje SENZACIA ...senzacia je to,že od chovateľa ktori ma napr. 20 Pittbulov -JEDEN (a ked bola upozornena,ze nesmie psa brat) - nik nevie pričinu napadnutia dotyčnej osoby...MOJ NAZOR A MYSLIM,že nema ĎALEKO od PRAVDY,ze toho psa neprimeranym sposobom mu ˇˇDOHOVARALAˇˇ a pes o ktoreho sa len starala zareagoval ale dalšich 19 aj reportery isli k nim a NIČ !!! TAK PODME XY zabila pod vplyvom alkoholu a drog štyroch ludi,kolko drogovo zavislych zavraždilo kvoli peniazom alebo LEN-TAK nepamataju inych ludi...prečo ich ideme sudiť- rovno smrť -nie zbytočne ich krmiť zo Štatneho, prečo ked cigani utočia na inych, po nociach napadaju inych v ich pribytkoch,okradaju -prečo chodia po slobode a este aj do kamery sa vyhrazaju ...skuste to Vy a skončite minimalne na priestupkovom alebo z podmienkou !! Medvede chodia uz aj do mesta aj zmrzacili ludi -nestrielame vsetky !!! Vlci roztrhavaju chovatelom ovce a pritom len niektore pre vlastnu potrebu -VIAC LEN USMRTIA a nechaju tak -preco pobehuju dalej ? Na alkohol a cigarety tiez zabijaju -zomieraju stovky ludi za rok -vyrabaju sa dalej ! PREČO sa chcete ako keby mstiť na niektorych plemenach ,ak neviete o nich ABSOLUTNE NIČ ,okrem toho čo ANTIPSIČKARI Vam predostru na stol a Vy len aby ste vykonavali nejaku uzitocnejsiu činnost pre Všetkych LUDI, tak idete bez hlavo ˇˇLIKVIDOVAŤˇˇ nepravom niektore plemena ??? SA ZAMYSLITE NA TYM PORIADNE a skuste navštiviť nejake športove podujatie typu PITTBUL-SHOV, ktore su uz aj na Slovensku v roznych mestach ..Lipt.kradok, Jaklovce, Spišska Nova Ves, Handlovu este mozete stihnut -bude sa konat, KDE SA NACHADZA NIEKOLKO DESIATOK tychto ˇˇBOJOVYCH-nežiaducichˇˇ psov a aj niekolko stoviek divakov a za tie roky este na tychto podujatiach nezabili ziadneho cloveka !!! Takto by sa dalo este rozpisovat mnoho ale REALNYCH SKUTOČNOSTI a NIE TO ČO Vam PODSUVAJU NEZNALI tohto problemu ! Dakujem s pozdravom Kiernos tel.0903 626629
BANDOG/DARK

#87 BANDOG/DARK

2012-09-21 19:34

Potporujem peticiu..inych treba kastrovat a nie psov...ved nerozoznajuju bandoga od kopova nasi pani politici
rotty

#88

2012-09-21 20:07

túto petíciu by zodpovedný mali brať do úvahy. Nevinme psov za skutky ich majiteľov.
vewi

#89 meli by resit momentalne dulezitejsi veci.A ne se obuvat do nemich tvarich

2012-09-21 20:17

Bud vsecky plemena nebo zadne. Kdo to kdy videl aby si zviera odneslo chamtivost poslancu. Kteri si tim to chcu jen neco dokazat ( ze se i necim zabyvaji ). Nech tam radsiej resia napr.: ako ziskat nove miesta pre nezamestnanych , lepsi zdravotnu peci , lepsie skolstvo - tam nemaji ani na ucebnice pre deti. adt .....A myslim ze sa tam toho najde viac.
dekontaminátor

#90

2012-09-21 20:52

Každý pes sa stáva zlým, útočným psom vďaka svojmu zlému, hlúpemu a chamtivému majiteľovi
Kira

#91

2012-09-21 20:57

Mám pocit, že tam u Vás ve vládě jsou všichni na tripu.....
xxx

#92

2012-09-21 21:02

Jahnatek a spol starajte sa o gorily a nie o psy!!!!
josh

#93 ok psi mi nevadia

2012-09-21 21:12

ale vadi mi ked idem s malou von a pri nas pobehuju rozni psi s roznymi majitelmi bez obojku ci nahubku ...keby niektorý do nej skocil vela toho nezmozem a znici zivot jej aj nam..takze sorry ale moja malá bude vzdy prednejsia ako akykolvek pes ci ine zviera....a teraz sa mozte do mna pustit:)
noritta

#94

2012-09-21 21:17

Ludia podporte tuto peticiu kvoli našim a vašim psom!!!!niesme rasisti!!!!

Hosť

#95

2012-09-21 21:32

Súhlasím a zdieľam

Hosť

#96 Blázni

2012-09-21 21:33

veď čo iné napísať o týchto blbcoch čo sa zmohli na takýto vyšinutý zákon.Stále tu spomínate,že NO zabíja viac ako iné psy.Ale skúmal niekto z vás prečo a za akých okolností pes o ktorom noviny priniesli správy napadol človeka?? Väčšinou ak nie vždy je to aj z viny človeka,jednak ak napr.vojde do dvora,ktorý pes stráži,alebo nezodpovednosti majiteľa či lepšie pseudomajiteľa,ktorý svojho psa počas vychádzky vypustí von ako neriadenú strelu.Ja mám dvoch psov. NO a malého kríženca,ktorého sa jeho majiteľ zbavil tým,že ho vyhodil k nám na dedinu.A nieje jediný,za posledný rok sa takto zbavili už zhruba 8 psov!!!! TAK Prečo nejestvuje zákon,ktorý by zabránil týrať psa??? Ha? Tento psík bol týraný jeho sadistickým majiteľom bál sa obyčajného pohladenia či dokonca stebla trávy a stále očakával úder,tak kto je tu potom tá hyena?? A ešte jedna vec nech si kľudne pridajú do toho zoznamu aj NO alebo krížencov,ked ich tam tak veľmi chcete no AK by sa KTOKOLVEK OPOVÁŽIL na nich siahnuť prisáham,že po vlastných neodíde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Michaela Fecková

#97 Re: ...

2012-09-21 21:34

#77: Miriam Turzová - ...

svätá pravda, už krajšie si to ani napísať nemohla


Hosť

#98 Re: ok psi mi nevadia

2012-09-21 21:34

#93: josh - ok psi mi nevadia

len by ma zaujímalo,že prečo tu potom píšeš do petície proti tomu zákonu ked máš psov tak "rád"


Hosť

#99 Re: ...

2012-09-21 21:36


Hosť

#100

2012-09-21 21:45

Zakazte im macky a nie nam psov