Nebuďme psími rasistami

Quoted post

tiger

#81

2012-09-21 18:44

O našich psoch rozhodujú debili. Tí blbci nechápu, že ich vyšľachtil človek??? Prečo bývam na Slovensku, kde o odborných veciach, ktoré zasahujú desať tisíce ľudí, ušľachtilých psov a náladu spoločnosti, rozhodujú hovädá, nehodné mien,titulov a funkcii, ktorými sa nechávajú oslovovať!!! Veď si to doslova nechali vtlačiť od senzácie chtivých, blbých a problematiky neznalých, bulvárnych novinárov! Kde sú tieto, tiež nádherné psy? Stafordšírsky bullteriér, Bullteriér, Írsky staford čo je de facto Pitbull, Rotvajler, Doberman,Československý vlčiak, Cane Corso (tú by nikto z tých debilov nerozoznal od Bandoga a nielen od Bandoga ale ani od Kokra), Argentínska doga, Kanárska doga, Nemecký ovčiak, Briard, Veľký fúzač, Bobtail, Rodézsky ridgeback, Kanadský ovčiak, Newfouland, kopa poľovníckych agresívnych plemien..všetko veľké a silné psy??? Všetky sú za určitých okolností rovnako a viac nebezpeční ako Americký Pitbullteriér, viem to chovám psy 20 rokov! Nemám proti nim nič, sú krásne ako Amstaf atď. Veď ako povedal do televízie člen Slovenskej Kynologickej Jednoty, psy ako Pitbullteriér a Bandog nie sú uznanými plemenami, teda podľa medzinárodnej federácie neexistujú. A nemožno predsa zakázať niečo, čo neexistuje. Ja som zvedavý ako to chcú realizovať. Zase budú policajti namiesto poriadnej roboty, tak ako doteraz buzerovali babky za 5 gramové hovienko, keď sa nevládala zohnúť- to som osobne videl, budú chodiť po mestách a číhať na chovateľov, presne ako na parkujúce vozidlá a vrahovia budú veselo vraždiť a budú prepúšťaní na slobodu. A budú sa schovávať, keď je na ulici nebezpečie a prídu, keď je po všetkom! Môjho psa sa nikto ani nedotkne, je to môj priateľ a každého pre neho ZABIJEM!!! A ešte niečo, keď budú ľudia chcieť, vyšľachtia si akékoľvek "bojové" plemená, veľké agresívne psy, psy na zápasy...to nie je problém za pár rokov. A nejaký tupý jahnátek, čo videl psa možno tak zo služobnej limuzíny ani nebude vedieť čo to je. Americký Pitbullteriér tam nie je doslova spomenutý, to je fajn...haha.

Replies

Andrej Vigaš

#84

2012-09-21 19:27:29

#81: tiger -

S týmto absolútne súhlasím už len natom kolko velkých a silnejších plemien vynechali je jasne vidieť, že to žiadny odborník nevidel ani z daleka. Pitbula a bandoga tam uviedli len preto že to sú pre neznalcov hrozivo znejúce slová a "pán" jahnátek (ktorého meno ani niesom ochotný napísať s velkým J) si tým len získava voličov ktorý sa boja psov a voličov ktorý chovaju malých s prepačením za výraz pičifúzov ktorý sú rovnako sprostý ako ich impotentný majitelia!!!