Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.

Voloď

#176

2012-09-23 11:09

Ja by som zakázal aj vlaky, lebo majú na svedomí viac životov ročne ako hafani.

Dotyčný Mgr. teda pre mňa magor, by si mal uvedomiť, že APBT sa píše úplne inak a že strážnymi psami sú plemená typu NO, BO atď., ktoré to majú v popise práce a nie piti.

Svoju fenu pita kastrovať nenechám, je to proti prírode a beda nám ľuďom, keď sa povyšujeme nad prírodu.

Keď chcú ľuďom zalepiť oči aby si nevšímali kam sa ženie naša krajina a v akých sme sračkách, neech to robia inak a nie takým nezmyselným zákonom.

aarmi

#177

2012-09-23 11:23

toto je najvacsia hlupost aka mohla vyst, trestajte jednotlivcov nie nas vsetkych, nie vsetci mozme za nezodpovednych ludi, vy trestate ludi nie psov, ale trestate tych dobrych a nie tych nezrelych pre tieto plemena !
Miška

#178

2012-09-23 11:31

Jeden z najhlúpejších zákonov!!!

Hosť

#179 Timkans

2012-09-23 11:33

Je to choré!! Nie psy sú na vine, ale ich majitelia!! Ako kto svojho psa vychová taký je! A čo sa týka toho, že "bojové psy". Aj čivava môže zabiť, tak prečo tam nezahrniete aj ju?? Lebo je to malá chlpatá podoba pseudo psa?? Aj ona má zuby!! aj ona môže byť agresívna ak ju tak svoj pán vychová. Samozrejme, že nie je agresivita ako agresivita!! Ak niekoho môj pes pohryzie, nie je to pre to, že je zlý, ale pre to, že chránila niečo, čo je jemu blízke (mňa, seba či svoj osobný priestor, ktorý niekto narušil!!) To akože ak mi príde do bytu zlodej a moja fena mu odtrhne nohu, budem na vine ja, lebo moja fena na niekoho zaútočila a zlodejovi sa jeho pokus o krádež prepečie, lebo sa bude pozerať LEN na moju fenu?? Proste je to blbosť a hanba tomuto štátu a tým papalášom v ňom!

Bosorka

#180

2012-09-23 11:57

Toto je svinstvo co sa uz u nas robi... Cigani im nevadia to je sranda... ale psy ano? Ja sa necudujem ked v dnesnej dobe niekomu prepne vezme zbran a striela lebo tu je vsetko na hlavu postavene!!!!!!!!!!!!!!

Hosť

#181 Re: :((

2012-09-23 12:01

Boo

#182 Re: :((

2012-09-23 12:14

Boo
Hosť

#183 Bojové plemeno neexistuje!

2012-09-23 12:19

Bojové plemeno neexistuje! Robia ich nimi majitelia!!!
Koľkokrát je napr. yorkshirák ostrejší ako bulík alebo staford!
Zobuďte sa!


Hosť

#184

2012-09-23 12:30

je to úplný nezmysel,sám mám bullteriera a rozmaznanejšieho psa som ešte nevidel,je to o ľudoch,nie o psoch
Moniq

#185 Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-09-23 12:34

#140: Miriam Turzová - PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

uzasna, krasna, pravdiva, legislativne presna formulacia hodna adresovania ministerstvu polnohospodarstva!

Janka RA

#186 úbohé a smutné čo sa u nás robí :(

2012-09-23 12:44

To, čo si už naša SR vláda dokazuje, nemá obdoby ani hranice!!!...čo by mali riešiť neriešia, len psí kríženci im vadia...tie psy sú inteligentnejšie a múdrejšie stvorenia,ako tie monštrá čo vymýšľajú poniektoré zákony...hamba čo sa na slovensku už robí :(
jarka

#187

2012-09-23 12:53

Tohle komentovat nelze,zakázat zvíře,utratit zvíře ....nikdo nepřemýšlí nad tím zakázat lidi kteří zvířatům ubližují?Proč pes nejlepší přítel člověka např.pitbul může pod vedením jednoho fungovat jako asistenční pes a u jiného je z něj zabiják???Ne psa ale člověka třeba zakázat!!!
majo rv

#188 hamba za takyto zakon slovensku :(

2012-09-23 12:57

hamba slovensku za taketo zakony...preco maju nevinne zvierata trpiet zasluhou sprostych ludi...fuj na grcanie mi je s tohoto :(
Vlasta

#189 My-psíčkari

2012-09-23 13:35

Preboha,je nás na Slovensku naozaj dosť,a predsa sa nedokážeme spojiť,zhodnúť v názore na tento doslova obludný a zločinecký návrh zákona!!!!!Prečo?Lebo sa delíme na čivaviakárov,jorkšírikárov,vlčiakárov,pitbulikárov,dogárov,kokršpanielárov,terierárov.....kríženčekárov aj bastardíkárov(na vymenovanie všetkých plemien tu naozaj nie je dosť miesta),na hovienka zbierajúcich a nezbierajúcich,na vodítka používajúcich a nepoužívajúcich,na cvičák uznávajúcich a neuznávajúcich,na svojich psov vychovávajúcich a nevychovávajúcich,na všetkých psov bez rozdielu milujúcich a len svojho uznávajúcich......tých rozdielov by sa našlo ešte oveľa viac.Ale veď v konečnom dôsledku ide o všetkých!!!!!!!!!!!!psov,pre ktorých musíme dosiahnuť prijatie normálnych a hlavne logických zákonov!Tak ,preboha,ľudia,podpisujme!!!!!!!
Chruma

#190

2012-09-23 14:13

Neskutocne ma vytaca pristup niektorych ludi, ktori si vymyslia neskutocnu stupiditu a idu si doplnit len tak zakon. Keby mali takychto psov, tak by vedeli, ze krajsich a povahovo lepsich psov nenajdu. My mame 3 rocnu stafordku, ktora je ako macka. Pritulna, priatelska s ludmi, s cudzimi psami. Samozrejme vdaka mediam sa z nasich milacikov stavaju psy, ktore napadaju ludi a inych psov a ludia sa ich boja. Moja za 3 roky mi nenapadla nikoho, ale do nej od malicka skacu ine psy. Tie, ktore maju lnezodpovedni udia na flexine a ktore samozrejme nemaju zakladny vycvik. Sak na co aj ked su to male otrasne ustekane psy. Ja si myslim, ze kazdy pes by mal pocuvat a mal by byt socializovany. Na toto ohlad nikto neberie. Samozrejme som za to, aby nezodpovedni ludia nemali takychto psov, lebo prave oni nas doviedli prave sem a z nasich psov robia to, co vobec nie su. Som neskutocne rozcarovana a nahnevana, ze kam tato spolocnost speje. Statistiky hovoria, ze najviac napadnuti maju na svedomi vlciaky a rotvajlery a cuduj sa svete, v zozname sa nenachadzaju.... Dufam, ze sa najde vela ludi, ktorym na tomto nezmyselnom doplneni zakona zalezi, aby sa tak nestalo.
Dakujem

Hosť

#191

2012-09-23 14:53

Takoveto petice maji byt tvoreny odborniky a ne politiky.. Ja mam sveho prvniho psa a hned jde o pita, nikdy jsme na cvicaku nebyli a je to snad ten nejhodnejsi pes, a to nerikam jako jeho panicka.. Nikdy psovi a uz vubec ne cloveku ci diteti neublizil.. Nezalezi na rase, ale na socializaci a vubec zodpovednosti majitele.. A co smetaci, Ti jsou daleko agresivnejsi a ve vetsine bez kazne a majitele si mysli, ze kdyz maji "neskodnou" civavu, ze nemusi poslouchat!? Kdyz uz zakon, tak pro vsechny stejnym metrem.. Nikdo neni Buh, aby hlasil, ktere plemena
jsou ci nejsou povolena.. A uz vubec ne vypatlanci z vlady.. Navic v onom navrhu chybi spoustu plemen
lll

#192

2012-09-23 15:34

toto je nehárázná blbost kastrujme tedy poslance ať ví o čem mluví!!!Zakažme vychovávat z děcek poslance a podobně!!

Hosť

#193

2012-09-23 16:13

Podporujem túto petíciu.Utrácať psov, šialené! Trestať psa za nezodpovedného majiteľa? Čo takto trvať na vykonaní skúšky, alebo úľava na dani za psa s vykonanou skúškou?
Irishterrier

#194

2012-09-23 16:25

Návrh zákona je nesmyslný a absurdní. Je vidět, že ho vytvořili úředníci, kteří o psech moc nevědí. Jakékoli zákonem stanovéné absolvování kurzu, zkoušek atd. nahrává pouze zisku určitým skupinám a navíc i korupci. Jediným demokratickým způsobem vylučujícím uplácení pro získání zákonem daného potvrzení, je přísný postih provinilců bez rozdílu rasy psa a společenského postavení a solventnosti majitele. Obdobně to platí nejen u psů, ale ve všech oborech lidké činnosti.
lady

#195

2012-09-23 16:29

Často sú psi agresívni, lebo sú držaní v zlých podmienkach, týraní alebo hladní. A keď takýto pes niekoho napadne, tak je bez milosti utratený. Majiteľa nikto neberie na zodpovednosť. Ale skúste nahlásiť u nás týranie. Každý kompetentný sa na to vykašle. Až kým sa niečo nestane. A zase na to doplatí pes. Kedy sa toto začne riešiť?
Kedy sa začnú riešiť množitelia, ktorí chrlia "bezpapierákov" ako na bežiacom páse? Tam sú obrovské daňové úniky! Haló, štátna kasa je prázdna! Máme tu obrovské rezervy, páni poslanci!
Osobitnou kapitolou sú psi na reťaziach. Ja keby som bola dlhodobo na reťazi a jedného dňa sa z nej utrhla, tak by som aj vraždila, nielen hrýzla.
carrie2095

#196 nechápu...

2012-09-23 17:47

Nevím proč lidé některé rasy pořád odsuzují za něco za co můžou lidé... :/ stejně tak by se tam mohl vyskytnout kokršpaněl, jorkšír nebo jiní psi, tak proč zrovna tyto? :(
Laxa

#197

2012-09-23 17:57

Kto toto vymyslel, nemal o tom ani páru, aké plemená tam vôbec dával. Zaujímavé, že je tam tosa ale akita, taktiež bojový pes, tam nie je. Keď v tom nemajú jasno, nech to radšej nerobia, skôr by sa mali zamyslieť nad majiteľmi a nie nad psami a som zvedavá ako to budú kontrolovať, keď Pitbull ani nie je oficiálna rasa pretože ešte nemá štandard. A okrem toho, keď si kúpim psa, je to akokeby môj "majetok, osobná vec" a štát mi nemôže prikazovať čo mám so svojím "majetkom, robiť. Myslím si, že tento zákon neobstojí.

aarmi

#198 a toto by sa vam pacilo ?

2012-09-23 18:17

zoberme si že mate veľkú rodinu, milujucu priatelsku. ale neaky magor z vasej rodiny niekoho zabije, no sedet do basy pojdete za neho cela rodina lebo ste jedna krv. to by sa vam ako pacilo ? jaj nie pardon z vlady nepojde nikdy nikdo sedet.. vy neviete co je to zit pod vasimi uzasnymi nazormi a zákonmi ... tymto trpia najme ludia, nie len psy !!!
aarmi

#199 Re:

2012-09-23 18:18

#197: Laxa -

taktiez chyba bullterier,, rotwailer, doberman .. tie psy co su tam znamkam bojovnosti v minulosti mozno akurat tak pricuchali ...

Michal

#200

2012-09-23 18:32

Tato petícia je odpoved na absurditu tejto novely zákona..Pre pár jednotlivcov,ktorý nezvládajú svojích psov,musíme trpieť všetci..