Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.

Ranma Beyond

#26 Re:

2012-09-21 13:30

#24: -

presne tak. ak pes pohryzie, tak prečo? komu dokážeme, že bol vyprovokovaný ? šialené.

Monika

#27 Re: Iba tak

2012-09-21 13:30

#7: Janko - Iba tak

taky jsem o tom slyšela (četla) .. to je hrozný! I bojoví psi dokážou být poslušní a neublížit člověku, ale musí mít majitele který se o ně bude starat, a ne ty "týpky" co si myslí jak jsou hrozní frajeři a páni světa a psa mají jen na to aby se předvedli.. Takový pes pak někoho může snadno napadnout. Ale to je vina majitele..

evulka

#28 Re: zakladny vycvik

2012-09-21 13:30

#20: vetdoc - zakladny vycvik

No přesně to sedí je to stejné i v Čechách


Hosť

#29

2012-09-21 13:34

JE TO NAAAAJVEčšIA KOKOTINA NA SVETE
packa

#30

2012-09-21 13:56

Nech sa príde pozrieť pán minister ako tá naša bojová šelma strašné veci robí s nami a s tým jej dlhým jazyčiskom čo ma s ním odmaľuje a poumýva

Hosť

#31 Re: :((

2012-09-21 13:57


Hosť

#32

2012-09-21 13:59

Toto nie je treba komentovat.

Hosť

#33

2012-09-21 14:05

Jsem v podstate jen o povinne absolvovani vycviku pro vsecha plemena nad 10 kilo, potvrzene slozenim alespon nejake zakladni zkousky poslusnosti....:0)))
Mariana

#34

2012-09-21 14:08

Dôležité veci čo bi sa riešiť zásadne mali,na to serú... Každý pes je len taký ako si ho vychováš a ako snim zaobchodzaš :/
miriam

#35 Re:

2012-09-21 14:14

#3: Bajka -

ale nech skúšky robí KAŽDÝ majiteľ akéhokoľvek psa ....


Hosť

#36

2012-09-21 14:19

Ja som určite za to, aby sa plemená kt. boli šlachtené na psie zápasy boli pod osobitným dohladom, a aby ich nemohla mať každá vyholená hlava ako módny doplnok ako ich na 80% majú, a aby sa nestávalo že ma takýto pes napadne na ulici , alebo na vychádzke na koni čo sa stalo už teda nespočetne veľa krát...Nie je to chyba psov je to chyba majitelov...ale je iná cest ako toto vyriešiť aby takéto osoby psov ako sú v zákone vymenované a podobne nemali? Nie je .... a ten kto je proti mali by raz zažiť pozerať takému psovi do očí....alebo vyberať svojho psieho miláčika takému magorovi z huby ...
bylinka

#37 média

2012-09-21 14:19

Predstavte si správy. Honda Civic zrazila chodca a ten na mieste zraneniam podľahol.
Dobré nie? Takto píšu média keď pes kusne človeka. Nenapíšu, že človek vychoval psa a nezvládol nielen výchovu, ale ani psa samotného. Neuspia človeka, ktorý je vinný, ale odnesie si to pes. Tak to už kde sme!
Hosť

#38

2012-09-21 14:21

Mňa by zaujímalo, akého odborníka z oblasti kynológie si tvorcovia návrhu zákona pozvali k tvorbe tejto nezmyselnosti. Momentálne sa rozbúrila hladina okolo psov len vďaka novinárom. Naší horlivý zákonodarci sa hneď samozrejme podujali túto situáciu riešiť. A ako...? Rýchlo upatlať nejaký návrh, bez pomoci odborníkov, bez záujmu o názor verejnosti, hlavne že niečo je na stole. Kedy sa už konečne poslanci naučia spolupracovať s ľudmi a odborníkmi? Dúfam, že veľa poslancov je majiteľom psa väčšieho vzrastu a uvedomia si čo za nezmyselnosť by schválili.
Keisy

#39 Choré slovensko

2012-09-21 14:21

Apsolutne nesúhlasím s tym nazorom a zákonom.Mna napadol susedou maltezák a ostala mi jazva aj toho zaradia do zakázaných plemien.
ada

#40 Re: cesta je vzdy

2012-09-21 14:25

#36: -

...v niecom s vami suhlasim, ale rozhodne toto nie je komplexne riesenie tejto a mnohych inych otazok. taketo riesenie je absolutny nezmysel, zoznamy su smiesne. a myslim ze mnohi ktori podpisuju tuto peticiu mali moznost divat sa roznym psom do oci, aj sa s nejakym chtiac nechtiac ponatahovat.

miriam

#41 média vs pes

2012-09-21 14:25

Za toto všetko môžeme vďačiť parazitickým médiám, ktoré, len kvôli vysokej sledovanosti kŕmia ľudí hocijakými bludmi. Jediné, čo vždy svojim divákom prezentujú je útok psa na človeka (a ilustračné zábery s nejakým pittom..) ... ale prečo sa nikdy nedozvieme dôvod napadnutia? Pretože by sme sa dozvedeli, že za napadnutie si môže človek sám!!! Prečo zákon nerieši zodpovednosť majiteľa? Prečo zákon nerieši týranie zvierat? Prečo zákon nerieši množiteľstvo? Prečo zákon nerieši to, čo skutočne riešiť má???????????????????????? Zase sa niekto len dostane do balíka, pri tých poplatkoch, čo budeme platiť ... všetko je to len o prachoch
kyrinka

#42 Re: aaaaa

2012-09-21 14:28

súhlasím s tebou, stalo sa viac krát, že na moju fenku pibullku zautočil dotieravý bastard. a ved sa nič nestalo, len bola dokusana na labke. a majitel? že držte si svojho psa dalej od môjho. fenka na vodítku, a jeho bastardík navolno. načo sa mam rozčulovať.

 

janka

#43 Re: Re: cesta je vzdy

2012-09-21 14:28

#40: ada - Re: cesta je vzdy

presne tak, nás napadol  2x ten istý americký buldog, ja som bola poriadne doškriabaná, moju fenku zašívali, ona bola na vodítku, buldog zdrhol svojmu ožratému majiteľovi... to nebola chyba psa, ale jeho pána....


Hosť

#44

2012-09-21 14:28

toto je chore co sa to tu deje!!! politici uz nevedia kde si maju nahrabat peniaze!!!priklad- to je ako keby rodicia svojich deti musia chodit na vycviky keby sa nedajboze z ich deti stali zabijaci!!!
KikicaBoca

#45 Diskriminacia a obmedzovanie

2012-09-21 14:33

Je to diskriminacia a obmedzovanie slusnych a zodpovednych majitelov psov tychto plemien...
caly

#46

2012-09-21 14:34

Plne súhlasím s petíciou, veď útoky tu boli aj predtým, len teraz je to viac medializované.
Ublíži to jedine zodpovedným chovateľom.
MIRKA

#47 NAPÍŠME IM SVOJ NÁZOR SEM ...

2012-09-21 14:35

Karolo45

#48

2012-09-21 14:41

Podporujem tuto peticiu,pretože zly pes neexistuje,všetko to je len o ludoch ako vychovaju..
bbbbb

#49 Re: aaaaa

2012-09-21 15:01

#6: ici - aaaaa

ono by bolo fajn ak by sa nedelili psy na male a velke plemena, na nebojove, je to raz pes a rovnako vie pokusat aj maly. konecne by mali byt ludia pravne postihnuti za to co ich pes sposobi. Je jednoduche zatvorit oci a neriesit majitela je jednoduchsie odstranit psa...

No a mimochodom, nedavno som ja isla s dvoma psikmi na voditku tzv. male plemeno a tyrana, najdena fenka asi japonsky spic. Dobehol ku nam pes nazvany ako bojove plemeno, milujem tieto spy a fascinuju ma vzdy ak mozem rada takeho pomojkam, pohladim. No tento volne pobehujuci pes dobehol ku fenkam so vstycenym chvostom, napnutym svalstvom uprenym pohladom, napnutym telom. Nastastie moja fanka je mierumilovna a priatelska druha sa sprava priatelsky ku vsetkym psom nic nespravili preto aby vznikol konflikt a konecne majitel dosiel. Nez majitel zistil kde vlastne psa ma ja som pokojne stala a fenky sa snim ovoniavali ale co ak ... majitel by vo chvili konfliktu nestihol nic spravit a ja by som nemala dost ruk a sil aby som nieco spravila.

Nejde o male a velke plemena, ani o bojove ide hlavne o ludi... naposledy som dostala otazku mam chodit so spom na cvicak? ( je to oriesok ) ano treba nie kvoli psovi to sa nauci ale kvoli sebe aby ty clovek si vedel ako sa mas ku psovi spravat.

alexandra

#50 malý a veľký pes

2012-09-21 15:01

ja nemám žiadne z tých takzvaných "bojových" plemien, ale chcela by som. momentálne som majiteľkou kríženca čivavy. viem čoho je schopný a viem, že keby som ho pustila k akémukoľvek psovi, ktorý je väčší od neho, tak bude do neho skákať. preto ho k nim nepúšťam. a nepúšťam ho ani k ďeťom, lebo ich nemá rád. v živote nikdy by som si nedovolila obviniť veľkého psa ak by sa stalo, že ten môj zdrhne a začne okolo neho poskakovať a štekať. čistá provokácia. a vina by bola akurát tak na mojej strane. zbožňujem pitov a stafíkov, ale v určitom smere mám pred nimi rešpekt rovnako ako pred akýmkoľvek iným plemenom. chovala som poľovné psy, a veru, tiež to nei je sranda. akýkoľvek nevycvičený pes je záhuba. ale to predsa závisí od majiteľa, nie od psa, ten pes predsa nemôže za to, že na neho jeho majiteľ kašle. politici by si mali uvedomiť, že tento pošahaný zákon nič nevyrieši, jediný komu ublíži sú zodpovední majitelia. a tí čo zodpovední nie sú, tí si cestičku nájdu ...