Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.

karolkooo

#351 Re: Re: NIE

2012-09-26 11:53

#74: Denis Vigaš - Re: NIE

Blbost, citaj noviny, uvidis, kolkokrat zautocil pes bezdovodne. Problem je, ze si dnes ludia kupia pitbula a vobec ho nedaju vycvicit. Potom to tak dopadne. Ja som jednoznacne za, aby sa tieto "psy" odstranili.

deedee

#352 Re: haha

2012-09-26 11:53

#278: hehe - haha

Kéžby vystříleli takové kretény s takovýma debilníma nápadama jako jsi ty....


Hosť

#353 Re: Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-09-26 11:59

Chovateľ stredoaziatky

#354 Zákon sa hlboko mýli

2012-09-26 12:26

Odporúčam dnešný článok na zaujimavosti.net TOP 10 omylov zákona.
Pridal by som ešte možno tri ďalšie omyly.
Veronika

#355 !!!!

2012-09-26 12:38

Spamätajte sa, čo si myslíte, že vyriešite tým, že zakážete tieto plemená? Absolute Vám nedochádza, že keď už aj príde k agresisvite pri psoch, je to chyba MAJITELA ? že je to o výchove toho psa ? A tým, že sa takto budete snažiť zlikvidovať tieto plemena nevyriešite problém? nezáleží nat tom aké je to plemeno, ale na výchove! Aj malá čivava vie byť stokrát agresívnejšia než pittbull. Miesto toho, aby ste radšej dávali väčší pozor do akých rúk toho psa zveríte, robíte toto.
Pitbul Pedro

#356 Re: som za zakaz plemien

2012-09-26 12:39

#345: Ben - som za zakaz plemien

Všetci tu vravia, že zlý majitelia si liečia svoje ego bojovími plemenami. Ty si liečiš svoje ego debilným vstupom do tejto debaty. Áno sú vyšľachtený aby boli v aréne agresívné voči ostatným psom, ale oddeľujú ich pri zápasoch cudzí ľudia-rozhodcovia a psi ich nenapadnú. Pretože pes ktorý napadol človeka bol vyradený z chovu.

ODBORNÍK.


Hosť

#357 Re: Re: Re: NIE

2012-09-26 12:43

#351: karolkooo - Re: Re: NIE

Karolkooo ty si ale vypatlaný ako tý novinári čo o tom píšu.

a biľova

#358 Re: Aby zodpovední majitelia neodplácali na tých nezodpovedných a ľahostajných ...

2012-09-26 13:04

#25: Ranma Beyond - Aby zodpovední majitelia neodplácali na tých nezodpovedných a ľahostajných ...

Je smutne ,že musia doplatit na nezodpovednosť majitelov psikov  poctivý chovatelia a majitelia psov,som za to aby bola povinna skúška poslušnosti u všetkych plemien a ras bez rozdielu,aj čivava sa da vycvičiť pokial majitel ju nechova ako živu hračku,a potvrdenie o sposobilosti máte pravdu  zase niekto na tom zarobí ako na čipovani psov ,napr.čip v nemecku stoji 5eur  na zlatom slovensku 30eur ,Je to tak ked niekto nepozna problém a rieši ho od stola !


Hosť

#359

2012-09-26 13:26

Nejvetsi hovadina co znam..kdo to mohl vymyslet.
Harley

#360

2012-09-26 13:30

Nemozem sa ani rozpisat pretoze by toho bolo vela a len by som sa vytovila do nepricetnosti.Radsej sa pane starajte o LUDI a o to co robia a nie o psie plemena!Je nenormalne smutne a zaroven komicke co tento stat riesi za ********!Preco sa neriesia nikdy cigani?Jak dobre by bez nich bolo!Lenze kazdi sa ich boji alebo neviem co ale vzdy totalne vzdy su cigani tabu tak isto ako aj okradajuci politici.Strasne vam prajem aby sa obycajni ludia raz vzburili a vy by ste vseci sli ku dnu :)
ILI

#361 Re: som za zakaz plemien

2012-09-26 13:30

#345: Ben - som za zakaz plemien

potom by mali teda aj pudlika,ratliky a podobne plemená zakažať. Tiem malé plemená sú oveľa viac akresívnejšie ako veľké. v našej rodine máme dvoch bandogov a nekdy s nimi nebol problem. chodia k nam aj deti a celá rodina  a všetci su zdraví bez poranenia. A môžem povedať, že menšie plemená útočia na naši bandogov bez dôvodne.

katka

#362

2012-09-26 13:34

Naša vláda by sa mala uvedomiť !
terezita

#363

2012-09-26 13:38

nie psy su neziaduce a nebezpecne, ale niektori ludia
zvieracia pacička

#364

2012-09-26 13:41

Nesúhlasím stým aby za nezodpovednosť, a nedostatkov vedomostí majiteľov takýchto psov trpeli práve tieto nádherne a milujúce psi... Nedzá sa mi to fér.. každý vie, že tým útokom sa dalo predísť. Jediné čo schvaľujem v tom zákone je to, že kto chce mať takého psa by mal prejs kynologickým kurzom.. Iba to je racionálne riešenie ako predísť týmto útokom do budúcna. A nie vyhľadiť túto rasu...
Dogo Argentíno

#365 bojové plemená = svalnaty mazličkovia

2012-09-26 13:43

nejde o rasu ale ide o majiteľa psa či je vyrovnaný alebo len nejaký srac čo si kúpi svalnateho mazlička len pre to aby vyzeral aspoň nejako a aby si tým niečo dokázal ! Ale ako sa hovorí hovno hovnom ostane !

Hosť

#366

2012-09-26 13:46

V tomhle znění s tím nesouhlasím. Není to zpracované dle realných hledisek, naprosto mimo.
rybka

#367 smutné

2012-09-26 13:47

Je to smutné, kde sme sa dopracovali. Tento zákon, zase potrestá len poctivých chovateľov........... A ten čo je hajzlom, hajzlom ostane a bude si robiť  na dvorku ďalších krížencov a bez PP a bude mať ruku nadhlovou.

lauren

#368

2012-09-26 13:51

Dúfam,že to neprejde. Je to nefér voči psom,chovateľom...mali by radšej riešiť chov bez PP a pod.
Radka

#369 Nepochopím...

2012-09-26 13:52

Zajímalo by mě, kdo vybral zrovna tyto rasy psů??? z jakého důvodu?!
IVA09

#370

2012-09-26 13:52

Jedna z možností, ako získať najmä čas kým prejde návrh novely o držaní psov do parlamentu je pripomienkovať online návrh novely.
Je potrebné do 10/10/2012 získať 500 pripomienok od fyzických osôb + ideálne aj pripomienky od mimovládnych organizácií priamo na stránke.


1. Načítať web stránku: https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=-1&matEID=5495&langEID=1

2. zaregistrovať sa naľavo hore (stačí pod nickom, netreba uviesť celé meno)

3. otvoriť si prihlasovací email, ktorý príde do uvedenej poštovej schránky (ak by nechodil, treba hľadať v spamoch alebo junk emailoch)

4. prihlásiť sa pod svojim nickom a heslom

5. viď foto - treba zrolovať okno nižšie a zadať PRIPOMIENKOVAŤ MATERIÁL

6. napísať pripomienku (ideálne bez vulgarizmov, štylisticky správnu a vystihujúcu nezmyselnosť zákona) napríklad takúto: Zásadná pripomienka – návrh zákona je v uplnom rozpore s realitou, predkladateľ nepredložil žiadne fakty ani číselné údaje, ktoré by zdôvodňovali potrebu preloženia návrhu zákona.
Alebo: Zásadná pripomienka – návrh zákona je bezpredmetný, pretože k vyriešeniu prípadných problémov postačuje doteraz platná legislatíva. Predkladateľ úmyselne skresľuje fakty a prejavil základné nedostatky znalostí v obore kynológie.
(ale prosím nekopírovať lebo duplicity nebudú brať do úvahy, prosím aspoň o zmenu slov, úpravu vety, ďakujem.)

Chovateľka orecha

#371

2012-09-26 13:54

Veľmi povrchný zákon, ktorý nič nevyrieši, iba skomplikuje. A doplatia na to iba zodpovední chovatelia. Tí nezodpovední si zaobstarajú psa inej, "bezpečnej" rasy, z ktorej si môžu vychovať zabijaka, či už vedome, alebo vlastnou hlúposťou. Lebo pes je vždy taký, akým si ho vychováme. Som za určitú kontrolu majiteľov, ale vytipovať zopár plemien ...? Tadiaľto cesta určite nevedie. A to sa radšej nejdem ani zamýšľať nad krížencami, lebo každý jeden by mohol teoreticky spĺňať znaky niektorého psa zo zoznamu ...

Jarmila

#372 Re: :((

2012-09-26 14:03

#10: Miroslav Prášek bandogportal.sk - :((

suhlasim,Slovensko nema peniaze,ludia pomaly co jest,ale ako vzdy tzv vlada ludu riesi psov,vodicaky a podobne debiliny,dokedy este????????????

maya

#373

2012-09-26 14:10

Aký pán taký pes.bojove plemená je mýtus,každý pes je taký akého ho vychováte!
Kapor

#374

2012-09-26 14:18

Je to vsetko na hlavu postavene dvoma slovmi policajni stat
evka

#375

2012-09-26 14:32

Zakázat tato plemena je naprostý nesmysl, je potřeba jen kontrola lidí,co tyto psy chtějí, aby o nich měli dostatečné informace, dokázali s nimi pracovat, a nechtěli je jen na parádu a podobně...pitt je super pes,jen musí mít důslednou výchovu, a kontrolu nad sebou...zákaz je špatný a nic neřeší...