Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.


Hosť

#301

2012-09-25 22:34

Toto uz nieje normalne chyba je v majiteloch a nie v psoch ak sa o nich nevedia dostatotcne postarat tak to vyzera potom takto!!!!! A tento zakon je presne taky jak cely tento uzastny stat!!! Nemam slov!!!
ofca

#302 bulvarni tupci

2012-09-25 22:39

citam prave bulvarny clanok na zozname: ''Majitelia 3 rizikových skupín plemien psov si budú musieť vybaviť špeciálne potvrdenie o ich odbornej spôsobilosti na chov tzv. bojových plemien'' takze 3 skupiny - pitbul, terier a bandog :DD tuponski bulvarny dementi..a tupcek co pisal clanok zrejme nepozna rozdiel medzi verejnym priestranstvom a volnym vybehom pre psov..a takyto odbornici masiruju dennodenne nase naivne podvedomie


Hosť

#303

2012-09-25 22:48

Kedze mam skusenosti s pohryznutim psa prave bojoveho plemena tak som za to aby tieto plemena na SK neboli, alebo ked uz su nech maju nahubky ! bojovy pes môze byt akykolvek milačik rodiny ale ten pes to ma proste v sebe. Kedykolvek mu prepne a nasledky su hrozyve. A ked mate este doma male deti... to by osm si ja nedovolila riskovat ze moje dieta pohryzie môj pes, nech je ako kolvek dobre vycvičeny.
Ewita

#304

2012-09-25 22:56

Je nerozumne diskriminovat psa na zaklade plemena,obzvlast,ked je vseobecne zname,ze "mensie"plemena su ovela agresivnejsie voci inym psom aj ludom,len ich napadnutia sa v takej miere neprezentuju,nakolko to nie je pre spolocnost zaujimave. K zoznamu plemien,ked uz ide o tieto "nabezpecne psy",kde je rotweiler,doberman,bullterier,staffordsirsky bullteriet,argentinska doga a dalsie podobne plemena????

Hosť

#305

2012-09-25 23:08

Nespravodlivé odsúdenie psov bojových rás, nie psy ale ľudia sú vinný za ich správanie. Je to totálna hlúposť ako celý p. Jahnátek. Jemu by mali zakázať žiť v tejto republike. Ale na SK sa nieje čomu diviť.

Hosť

#306

2012-09-25 23:14

ked ich cigani beztrestne jedia nemozme chovat pudlikov
andyss

#307 múdre hlavy

2012-09-25 23:18

...pár chytrých hláv sa dalo dokopy a pripravili tento idiotský zákon ...musím veľmi krotiť svoj hnev a zároveň aj slzy, ktoré sa mi tlačia do očí, hlavne, keď vidím na akom mieste sa nachádza pitbull. Páni tupci, na najhorší stupienok ste dali jedno z najúžasnejších plemien a to nie podľa skutočných vlastností tohto psa, ale podľa toho ako píše náš úžasný bulvár.
Nevlastním síce žiadneho psa , ale skoro 5 rokov som sa staral o sučku pitbulla, od jej 10 rokov, ja, čo som sa dovtedy dosť bál psov. Pri tejto úžasnej, pokojnej sučke som stratil strach zo psov, určite ostal rešpekt, hlavne z vlčiakov a väčších chlpatých psov, no ten veľký strach je preč a to vďaka pitbullovi, z ktorého bulvár robí krvilačnú beštiu. Spolu s ňou som venčieval aj Staforda, ďalšieho pre mňa cudzieho psa a ani raz neprišlo ani k náznaku útoku voči mne, alebo inému človeku. Myslím si, že ak by niekto chcel zakázať určité plemeno podľa skutočných štatistík napadnutia človeka psom, pitbull by sa nachádzal veľmi nízko v tomto rebríčku a zakázať by sa muselo úplne iné plemeno.
Trestajte nezodpovedných chovateľov a nie psov.

Hosť

#308 Re:

2012-09-25 23:18

#303: -  

 O.k.Čo tak zakázať chov československého vlčiaka.To je totiž  vlk krížený s nemeckým ovčiakom.Ten má čo podľa Vás v sebe????Okrem iného mám doma ,,bojové plemeno"aj malé decko a ani jednému z nich neprepína...


Hosť

#309

2012-09-25 23:33

Myslím si že pojednávajúci zákon nie je najlepšie riešenie, resp. nie je riešenie.
Eňka

#310

2012-09-25 23:40

obmedzením chovu sa daný problém nevyrieši. Omnoho efektívnejšie by bolo "prikázať" majiteľom psov aspoň základný výcvik ich miláčikov. Veľa ľudí sa nazve chovateľmi a vôbec netušia, čo to znamená.
a je to tu preto, lebo pitbul ubližil, lebo pitbul zabil. Moja otázka je...prečo sa to nerieši aj keď je to naopak....a sice, keď človek zabije pitbula, keď človek utýra bezbranné zviera, keď človek utopí šteňatá...atď. So zákonmi na ochranu zvierat sa už roky nerobí nič. A petícii tu na to bolo už dosť. nechápem na čo sa čaká...kto nemá problém ublížiť zvieraťu, ublíži neskôr aj človeku :(
Magdaléna Kažimírová
Košice

#311 Re:

2012-09-25 23:43

#24: -

Mám dobermana a ten úvod mi je veľmi dobre známi... Ešte pred zaobstaraním psa by mal každý záujemca absolvovať psychotest a základný kurz kynológie, ktorý by mohli organizovať kynologické kluby a až potom by mal dostať možnosť vlastniť akéhokoľvek psa. Zamedzilo by sa tak nielen útokom, ale aj týraniu psov a ich vyhadzovaniu na ulicu. Plus som za to, aby na školách bežali prednášky a semináre pre deti, ako da majú správať k cudzím psom a v ich prítomnosti, pretože aj tu často nastáva problém. Psov máme tak veľa, že podľa štatistík pripadá jeden pes na každého piateho až šiesteho občana....je preto veľmi smutné a nezodpovedné, že ľudia často ani len netušia, ako s nimi treba komunikovať....a žiaľ, nielen nepsíčkari :(

Hosť1

#312 MALO!ZDIELAJTE!

2012-09-25 23:45

akoto že je stale IBA 6000 podpisov ??? myslím že je to nejak malo na slovensko, mali by to podpisovať všetci, každy kto mame psa, toto predsa nieje možne čo vlada robi, kolko je vlastne potreba hlasov nato aby sa ten zakon zrušil ??? alebo čo bude ďalej ??? ked bude veľa podpisov???
Magdaléna Kažimírová
Košice

#313 poznám riešenie

2012-09-25 23:49

Mám dobermana, ktorý je skvele socializovaný, teda maximálne priateľský voči všetkým psom, deťom, korčuliarom, vozíčkárom atď, atď... Na cvičák nechodíme. Pozná povely, ktoré sú pre mňa dôležité pre jeho ovládateľnosť a nevyžadujem hlúposti, ako predsadanie, či rovné státie lopatkou pri mojom kolene pri povele "k nohe" a podobne, ako to od psov chcú na skúškach športovej kynológie. Výcvik je dôležitý, ale podstatne dôležitejšia je socializácia šteňaťa a výchova.
Ešte pred zaobstaraním psa by mal každý záujemca absolvovať psychotest a základný kurz kynológie, ktorý by mohli organizovať kynologické kluby a až potom by mal dostať možnosť vlastniť akéhokoľvek psa. Poplatky za tieto služby by boli tabuľkovo ošetrené samotným zákonom. Zamedzilo by sa tak nielen útokom, ale aj týraniu psov a ich vyhadzovaniu na ulicu. Plus som za to, aby na školách bežali prednášky a semináre pre deti, ako sa majú správať k cudzím psom a v ich prítomnosti, pretože aj tu často nastáva problém. Psov máme tak veľa, že podľa štatistík pripadá jeden pes na každého piateho až šiesteho občana....je preto veľmi smutné a nezodpovedné, že ľudia často ani len netušia, ako s nimi treba komunikovať....a žiaľ, nielen nepsíčkari :(
Ten kto serie na politikov

#314

2012-09-26 00:06

Ten zákon je komplet na hlavu ako naša vláda!!!Kolko životov denne vyhasne len pre nespôsobilosť šoférov a autá sa nezakážu.Kolko z nich je pod vplivom alkoholu a alkohol sa nezakázal.A toto je denno denný problém a vláda serie na to lebo tam patria aj oni!!!!!!!!!osobne seriem na zákon čo vymyslel nejaký magor s IQ -0 Tento štát je už totálne prehnitý!
Cham

#315

2012-09-26 00:08

Petíciu som podpísala a dúfam, že sa pridá čo najviac ľudí. Autor by si však mohol dať pozor na gramatiku, aby sa petícia brala vážne. Je tam niekoľko obrovských chýb...
Ten kto serie na politikov

#316 Re:

2012-09-26 00:12

#303: -A to že Ťa môže zraziť auto alebo Tvoje deti je väčšia pravdepodobnosť,poďme teda zakázať autá!!

 

deedee

#317

2012-09-26 00:29

no tak ten co to vymyslel snad nikdy nebyl v blízkosti žádného takového psa, protože kdyby byl, věděl by že to nejsou zabijáci a nevymýšlel by takové píčoviny...
Lazee

#318 Re: Iba tak

2012-09-26 00:41

#7: Janko - Iba tak

od Norov si v tomto priklad neberme, psi to tu maju tazke :/

matus

#319

2012-09-26 01:04

velmi nepreferujem bojove rasy psov vedia byt naozaj dost agresivne a nebespecne, casto aj bezdovodne.... ale preco by mal byt niekto obmedzovany zakonom len preto ze sa mu taky pes paci a chce takeho. je to podla mna na rozhodnuti kazdeho cloveka.... a ked uz by chceli zakazat bojove psy tak by musiel zakazat aj napriklad vycviceneho nemeckeho ovciaka alebo ceskoslovenskeho vlciaka a pod. vsetko je to len o majitelovi, vychove a spravaniu sa k psovi.. zakon by mozno mal obmedzovat vychovu takychto psov, ale len u LUDI ktory to naozaj nemaju v hlave vsetko v poriadku.....
matus

#320 Re: Re:

2012-09-26 01:11

#311: Magdaléna Kažimírová - Re:

uplne stebou suhlasim a hlavne stymi psychotestami zachranilo by to vela psov.... a na tych skolach by mohli tie deti ucit aj to ako spravne vychovavat psa a aj ako sa starat oneho.....

matus

#321 Re:

2012-09-26 01:15

#314: Ten kto serie na politikov -

cela tato vlada a v poslednej dobe aj z ich uzastnymi zakonmi je padnuta na hlavu asi nemaju co robit tak p******* vymyslaju a stale len ako nas obmedzovat a ojeb****

matus

#322 Re: Re:

2012-09-26 01:19

#308: - Re:

ja milujem ceskoslovenskeho vlciaka alebo aj nem. ovciaka, a mas pravdu ze je to z casti vlk preto moze byt dost divoky, ael vsetko to zalezi len od majitela ako sa mu venuje a hlavne ako si ho vychova ci je to staford, rotvajler alebo vlciak.....

Ranma Beyond

#323 HALLOOO HALLO POZOR PROSÍM !!! KONEČNE PRÁVOPLATNÝ PETIČNÝ HÁROK!!!

2012-09-26 01:20

Ktorý treba podpísať. INAK JE TÁTO ONLINE PETÍCIA NEPLATNÁ !!!

OFICIÁLNY PETIČNÝ HÁROK!!! POZREL HO PRÁVNIK A JE TAM VŠETKO, ČO TAM MÁ BYŤ
http://www.ulozto.sk/xMDNht2/peticny-harok-proti-docx

Sťahujte ľudia a podpisujte. a nezabudnite pripomienkovať ako je to napísané na tejto stránke v sekcii Oznámenia !!!
nejeden somárik si myslí že je veľké zviera

#324 Re: haha

2012-09-26 01:21

#278: hehe - haha

s tebou na čele

Lujzinka

#325

2012-09-26 01:23

Som proti uvedenému návrhu zákona, ktorý chce celoplošne zakázať niektoré plemené. Bola by som za to aby majtelia určitých plemien robili psychotesty a psy museli zvládnuť určité skúšky, po ktorých úspešnom absolvovaní by neboli diskriminované.