Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.

M.T.

#451 Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-09-27 10:31

#140: Miriam Turzová - PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

Tak tento protest som poslala mnohým do vlády .... a zatiaľ mi prišiel tento jediný e-mail ako odpoveď... p. Martin Illáš aspoň mohol vymazať predošlé e-maily, kde je vidieť, že si to poslanci iba preposielali .... a objavil sa tam u p. Martiny Rebrovej smajlík .... to akože výsmech???? ....

 

Illáš Martin martin.illas@land.gov.sk
8:41, 26-09-2012

Dobrý deň.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR sa bude Vašou pripomienkou zaoberať pri vyhodnocovaní pripomienkového konania k uvedenému návrhu zákona.

S pozdravom

Martin Illáš

From: Ňuňuk Pavol 
Sent: Thursday, September 27, 2012 8:05 AM
To: Illáš Martin
Subject: FW: PROTEST proti novele zákona o držaní psov

S pozdravom

JUDr. Pavol Ňuňuk

riaditeľ odboru legislatívy

________________________________________________

From: Rebrová Martina 
Sent: Tuesday, September 25, 2012 2:13 PM
To: Ňuňuk Pavol
Subject: FW: PROTEST proti novele zakona o drzani psov

S pozdravom

Martina Rebrová

sekretariát generálneho riaditeľa

sekcia legislatívy

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Dobrovičova 12

812 66 Bratislava

____________________________________________________________

From: Bodoríková Marcela 
Sent: Tuesday, September 25, 2012 10:52 AM
To: Rebrová Martina
Subject: FW: PROTEST proti novele zakona o drzani psov

S pozdravom

Marcela Bodoríková

Ministerstvo pôdohospodárstva

a rozvoja vidieka SR

Kancelária ministra

Odbor komunikácie

_____________________________________________________________

From: Miriam Turzova [mailto:turzova.mi@gmail.com]
Sent: Sunday, September 23, 2012 9:01 PM
To: informacie@prezident.sk; press; Želeňáková Magda; Hanzel Pavol; Laca Milan; urad@vlada.gov.sk; Bodoríková Marcela; podatelna@vlada.gov.skstefan.grman@vlada.gov.skpeter.kuklis@vlada.gov.sk;milica.janculova@vlada.gov.skinfo@sloboda.skozmajmesrdce@gmail.compsysos@psysos.sklistydivakov@stv.sk
Subject: PROTEST proti novele zakona o drzani psov

Ako občan Slovenskej republiky, ktorý nesúhlasí s návrhom novely zákona o držaní psov Vám týmto zasielam

v prílohe svoj PROTEST - ako človeka, ako občana, ako zástancu prírody, ako zástancu psov každého plemena,

ako človeka, ktorý chce žiť v slobodnej krajine a mať možnosť slobodne sa rozhodovať.

Tento zákon je proti ľudskému rozumu a proti všetkým poctivým a zodpovedným majiteľom psov v tejto krajine a to

bez výnimky.

Zároveň prijatie takéhoto návrhu zákona bude mať extrémne negatívny dopad na spolunažívanie občanov - majiteľov

psov v SR.

Žiadam, aby táto novela zákona bola predkladateľom v jeho celom znení stiahnutá, keďže tento návrh prispeje okrem

iného aj ku skutočnosti, že sa výrazne zníži záujem verejnosti o plemená psov alebo ich krížencov, označené v

zozname, ktoré sú v útulkoch a čo s nimi bude?!

Pevne verím, že ak tento zákon parlament schváli, prezident Slovenskej republiky bude na strane nás, ľudí,

ktorým na našich domácich miláčikoch záleží a tento NEZMYSELNÝ zákon nepodpíše, za čo mu vopred za

všetky tie nemé tváre ďakujem.

Miriam Turzová

občan SR

 

 

Gus

#452 Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-09-27 10:44

Velmi jasne ukazujete Vase priority, Vasu zadubenost a Vas "rasizmus" voci ostatnym LUDOM.

Petícia proti návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 282/2002 Z. z.,
ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 282/2002 Z. z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov v znení zákona č. 102/2010 Z. z.“. My dole podpísaní sme proti tomuto návrhu zákona v jeho plnom znení, nakoľko tento návrh zákona ublíži jedine zodpovedným majiteľom, ktorí sa o svoje psy riadne starajú, majú ich prihlásených a poskytujú im adekvátnu starostlivosť. Požadujeme však mi dole podpísaní, ktorý sme proti tomuto návrhu nechať súčasný zákon v pôvodnom znení s tým aby sa dodržiaval v plnom rozsahu + prísne tresty pre majiteľov neovládateľných psov /akejkoľvek rasy/ za ublíženie iným psom, alebo ľuďom a exemplárne tresty pre majiteľov psov za týranie psov !!!

Takze pozorne citajte..za ublíženie iným psom, alebo ľuďom... . Co z toho vyplyva je uplne jasneee, prvorady je pre Vas, Vas "milacik", nie CLOVEK.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2012-09-27 10:47


ofca

#454 Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-09-27 10:53

#452: Gus - Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"... 

Hlupák, prečítaj si zákon čo platí a potom tu mudruj. V zákone je uvedené len za ublíženie ľuďom, teraz tam pribudne aj za ublíženie psom, s čím my, zodpovedný majitelia súhlasíme. Tiež nechcem aby mňa a môjho psa napádali iné psy !!!!


Hosť

#455

2012-09-27 10:58

nestačí len zdielať treba to aj vyplniť priatelia ok
Marmot

#456

2012-09-27 11:00

Ako, nemal by som problem zo zakazom niektorych psov ale uniklo im ze su aj horsie psy ktore neboli ani spomenute. rotvajler, argentiska doga, doberman. Ale aj ty psi za to nemozu. Vzdy treba hladat chybu v majiteloch.

Hosť

#457

2012-09-27 11:12

Pes je najlepší priateľ človeka !
Eva

#458 Prečo práve tento spôsob?

2012-09-27 11:39

Návrh zákona je zbytočne generalizujúci - za evidentnú nezodpovednosť a ľahostajnosť jednotlivcov - majiteľov psíkov, medializovanú v posledných mesiacoch, chce postihovať širokú obec milovníkov psov. Myslím, že by bolo efektívnejšie konečne exemplárne trestať konkrétnych majiteľov/držiteľov psov - za nulovú výchovu, za držanie psíkov v kotercoch bez možnosti výbehu a za slabú socializáciu. Taktiež za týranie zvierat, za množenie, za opustenie zvieraťa. Prečo chcú kompetentní tieto problémy riešiť z opačnej strany?
xy

#459 odkaz

2012-09-27 12:01

a ešte doporučujem manželke toho šulina, čo vymyslel a vypracoval túto blbinu aby sledovala ten zoznam, či tam nepribudlo do skupiny "zakázanych" manželovo meno, lebo tiež patrí medzi útočných - zaznamenala som útok z jeho strany na moju bublinku
P.S. to v dobrom: no lebo potom jej vyplýva z toho, kastrácia a výcvik, aby nezabudla :D
Pitbul Pedro

#460 Re:

2012-09-27 12:04

#443: -

Je jedno čo povie jeden veterinár, aj keď je to odborník. Jahnátek má svoju hlavu. A Mááááá?

Miriam Turzová

#461 Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-09-27 12:12

#452: Gus - Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

nesúhlasím s tým, čo si napísal/a, ja som zanietený psíčkar, ale nenadradzujem svojich psov nad ľudí... skôr tu ide o ľudí ako Ty, ktorí nechápu význam toho všetkého... človek dáva vinu psovi, ktorého sám vychováva, tento návrh zákona je o tom, že zbavuje človeka zodpovednosti a dáva ju na PSA! Keď ja, ako majiteľ budem magor, zo svojho psa vychovám takého istého magora ... tu ide o prístup majiteľa, chovateľa. A tiež tu ide o prístup majiteľov malých psov, ktorý častokrát nerešpektujú zákon. Majiteľ veľkého psa musí zákon dodržiavať ale majiteľ malého psa nemusí? Vo väčšine je to tak, že majiteľ väčšieho psa skôr dbá na výchovu a výcvik svojho psa ako majiteľ malého plemena do 10 kg. Prečo by malo prísť k rozdeľovaniu plemien? Prepáč, rešpektujem Tvoj názor, máš naň plné právo, ale skús to vziať aj z iného uhla pohľadu ...

Blanch

#462 Petice

2012-09-27 12:21

Humus! :(
Adriana

#463 pripomienky

2012-09-27 12:49

https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=-1&matEID=5495&langEID=1

Prosim sem hodte vase pripomienky,treba tu novelu spripomienkovat do 10.10.2012
mato

#464 super zakon

2012-09-27 12:55

konečne dobry zakon ...aj tak len seru po meste
mato

#465 Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-09-27 13:00

#461: Miriam Turzová - Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

aj tak ide vždy o plemeno ...skus si predstaviť že na teba zautoči jazvečik...ho chitiš a zahodiš len neviem co bi si robil s takim pitbulom ...a mimochodom počul si niekedy o tom že pudlik dokusal svojho majitela ,ktori nasledkom pokusaniam aj podlahol ?

asi ťažko ale určite menej ako na bojove plemena. A popravde aj tak len obsieraju mesto, nie psi ale majitelia sa nestaraju.Mali bi robiť nejake psichotesty na psov. Blby bi ich nemali, a bolo by. Dokonca štatne nemocnice bi ešte s toho niečo mali ....

lucieee

#466 Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-09-27 13:20

#465: mato - Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

krásny pravopis, mato. a okrem toho by ma aj zaujímalo, kolko poznas ludi, ktorých pokusal pitbul a podobné a ktorých pokúsalo iné plemeno. ale stavim sa, že mas okolo seba ludí, ktorých nepohrýzol žiadny pes. hehe

ofca

#467 Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-09-27 13:45

#465: mato - Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"... 

 Maťo, malý pes síce nezabije teba, ale môže zabiť malé dieťa. Sú aj takéto prípady. A súhlasím s tebou, blbí ľudia by v žiadnom prípade nemali mať psa.

ofca

#468 Re: Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-09-27 13:48

#466: lucieee - Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"... 

 Lucka, ja poznám napadnutia pitbulom iba z bulváru :DD  doteraz som sa stretla iba s tými vychovanými a večne oblizujúcimi každý centimeter mojej ruky :))

arkama

#469

2012-09-27 13:54

Jednoznačne treba uzákoniť trestnú zodpovednosť majitela psa, nie tiedit psy podla plemena. Dalej by ma zaujimalo, kto ako a kedy bude urcovat, co je a nieje krizenec zakazaneho alebo neziaduceho plemena - nerealizovatelne a velmi diskutabilne. Cely tento navrh zakona je velmi zly, urcite treba prepracovat.
Katarina88

#470

2012-09-27 13:56

Návrh zákona má veľa nedostatkov a dier. Keby dochadzalo k lepsej kontrole doterajsie zakona, nemuselo k sucasnym situaciam vobec dojst. Viac ludi tu pisalo, ze plemena ako jazvecik, civava, mnoho krizencov a pod. su pustene na volno na miestach, ke vobec pustene nemaju byt. Dennodene som svedkom, ako tieto plemena vytvaraju problemy a ich majitelia s tym nic nerobia, velkrat este horsie - smeju sa na tom. Poznam X ludi, ktori maju tzv. "bojove plemena" a podobym psom sa vyhybaju, aby nenastali problemove situacie. Su to zodpovedni majitelia a kvoli par vynimkam budu trpiet vsetci. Pre psickara je jeho pes najlepsim priatelom, velakrat jedinym, ktoreho ma, beru ho ako svoje dieta a vy im ich chcete odobrat. Suhlasim s tym, ze psy vacsieho fyzickeho vzrastu a tazsie ovladatelne by nemal mat kazdy, kto si zmysli, ale to tento navrh vobec neriesi. Budu trpiet len zodpovedni chovatelia a ti, ktorym na psoch ani na ludoch nezalezi, budu psov krizit a mnozit dalej. Tak isto, zodpovedny majitel ma psa vzdy na vodzke a prip. aj s nahubkom. Ti, co to nedodrzuju, nebudu ani nadalej. A ked teda sprisnujete chov danych plemiem, preco nieco nespravite aj pre nas zodpovednych psickarov. Platime vysoke dane za nasich psov, ale nemame ich kde vencit. Volny pohyb psov je dovoleny na priestranstve "10 x 10 m". Suhlasim s kynologickymi skuskami, ale opat, zodpovedni majitelia chodia s "bojovymi plemena" na cvicak od malicka. Niekedy sa treba pozriet aj do praxe, nie riesit len teroiu!!!
Adriana

#471 Re: Re: Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-09-27 14:09

#468: ofca - Re: Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

Presne tak, moj sused dochodca hovori na nasho pita ze to nie je pes to je anjel. Ze takeho psa este nevidel :D

Doma sa na nom bavime,ze keby nas vykradli,tak nas pitbull zlodejom pomaha aj tasky odniest.

Pitbul Pedro

#472 Re: super zakon

2012-09-27 14:40

#464: mato - super zakon

TOTO mohol napísať človek ktorý určite nemá vačšie IQ, ako moj pitbul.


Hosť

#473

2012-09-27 14:55

Je to nelogické, a vlčiaci budú ďalší na rade? Však chytajú zločincov a sú vycvičený. Tak čo keď niekomú zdrhnú??? Je to hlúposť. Treba zakázať politikov!!!

Hosť

#474 Re: Re:

2012-09-27 15:08

#416: Gus - Re:  

 Dúfam, že tieto slová mali byť adresované iba tým nezodpovedným "psíčkarom", lebo tých zodpovedných určite zaujímajú poranenia ľudí, ktoré spôsobili agresívni psi a dovolím si tvrdiť, že súhlasia aj s úpravou zákona, len nie takýmto spôsobom. Sama mám psa a priznám sa,  že som dlho rozmýšľala, akého si zaobstarať, pretože na niektoré plemená som si jednoducho netrúfla. Ale nie preto, že by som daného psíka považovala za nebezpečného, ale preto, že som sa obávala, či práve ja mám dostatok znalostí, aby som ho dokázala správne viesť. A presne o tom to celé je - treba vedieť psa vychovať a plemená, ktoré sú v tomto trošku náročnejšie a vyžadujú viac skúseností by mal mať človek, ktorý si je svojimi znalosťami vo výchove psa istý. Ale v podstate každý jeden pes by mal absolvovať aspoň základný výcvik poslušnosti a na tomto by mal byť daný zákon postavený a nie na vyhľadení určitých plemien.

bandog

#475 Re: :((

2012-09-27 15:16

#10: Miroslav Prášek bandogportal.sk - :((

Pán Prášek, ako keby ste mi z duše hovoril. Máme taktiež fenu bandoga a za tých pár rôčkov, čo si moja bambuľka už odžila NIKDY nezaútočila na človeka! Naopak náš Yorki, to je z iného súdka.. ako malé rozmaznané decko :D do každého psa skáče, cíti sa byť psom veľkosti bernardína, útoči po ľuďoch (o deťoch ani nevravím). Máme akurát v rodine malé dieťa a najvačšiu istotu máme práve pri tomto bojovom plemene, ktoré majú v pláne zakázať. Na malého dáva celý čas pozor ako na vlastné šteniatko, padne, uteká k nemu, malý sa na nej hrá - nechá si ťahať uši, chvosť..proste jak veľka plyšová hračka. Naopak pri menších plemenách by som sa tieto veci bála urobiť aj ja sama, nakoľko ich považujem za omnoho agresívnejšie. Takže tu nastáva otázka, či je na mieste hádzať všetky psy do jedného vreca a klasifikovať ich ako bojové či nebojové, alebo je načase prehodnotiť problém agresívnych psov a ich majiteľov individuálne a s vhodnými sankciami.