Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.

Michal

#401 Re:

2012-09-26 18:56

#400: hosť -

Já tomu věřím, já mám Stafforda a to je umazlený, že to není možný :-)))

Mato
Hosť

#402

2012-09-26 18:56

Kričím "rasizmus", v tom "zákone" su udané plemená, aj moje a to amstaff.. Prečom tam niesu napísane ďalšie plemená ako staffbul, bulik, NO, cane corso a podobne alebo taká čivava alebo zlatý retriver? tých 143 mantákov alebo kolko ich tam je, su dobrí iba na takéto hovadiny...

zuska

#403

2012-09-26 19:11

že nežiaduci pes.. a to je zase čo? koho toto prečo zrovna napadlo, to že RVPSky nemaju skoro žiadne pravomoci a z praxe sa mi zda ze vedia takmer nic... to ze sa tu tyraju zvierata a mnozia psy v zlych podmienkach pre biznis..to nikoho ani len nenapadne riesit.. ach jaj tapakovo, klasika

Hosť

#404

2012-09-26 19:11

Naozaj ukazkovy nezmysel. Podla takejto logiky by sme mali zakazat auta, lebo zrazaju ludi.
Ak treba nieco menit, tak mentalitu ludi, ktori ci uz nevedomostou, alebo cirou tupostou robia zo svojich psov psychopatov.
zuska

#405 zuska

2012-09-26 19:12

mato podla mna aoni ani netusia, co tam schvaluju alebo ze existuju aj ine plemena...zas nekomunikovali s odbornikmi, ci tretim sektorom.. tak je to v kazdej sfere...bohuzial
bulldog

#406 politické hyeny

2012-09-26 19:20

zase si pár skurvených špinavých politikov chce prihriať svoju politickú polievočku
mimi

#407 Re:

2012-09-26 19:41

#389: mimi -

A mimochodom, mala som amstafa a jedine, co mne a mojej rodine od neho hrozilo, bolo blato na satach a oblizana tvar!!!

Ranma Beyond

#408 PETIČNÝ HÁROK !! treba podpísať osobne !!!

2012-09-26 19:59

prešiel rukami právnikov a je tam všetko, čo tam má byť !!!

http://www.ulozto.sk/xMDNht2/peticny-harok-proti-docx
Ranma Beyond

#409 Re:

2012-09-26 20:04

#347: michallka - super. som zvedavá na odpoveď

 

SZOKA

#410 My Slováci nie sme ovce

2012-09-26 20:09

Kto dal našim zákonodárcom právo rozhodovať o živote zvieraťa, to naozaj nemáme v našom štáte dôležitejšie problémy na riešenie. Zamerajte sa na dôstojnejší život pracujúceho človeka, nech tí čo pracujú môžu žiť tak ako sa patrí.Keby som ja osobne bola osoba, ktorú napadol pes, tak pre mňa tento zákon nič nerieši. Problém je v dohľadaní majiteľa a identifikácii psa a tým aj v prevzatí zodpovednosti za svojho psa.Tento zákon je exemplárnym príkladom toho ,aké zákony sa v tomto štáte schvaľujú, nič nerieši,hlavne že je zadosťučinené.

Hosť

#411

2012-09-26 20:36

Takýto zákon môže vymyslieť len neschopný idiot, ktorý ani netuší, o čom píše. Prečo nezaradili do zoznamu aj jorkšírov? Zaujímal sa niekto, koľko pohryznutí ročne spôsobí toto plemeno? Nebezpečné nie sú plemená, ale majitelia. Tento zákon bude z ľudí len ťahať peniaze za výcviky a potvrdenia.

Hosť

#412

2012-09-26 20:57

TELO SíCE Z OCELE ALE SRDCE NIEžE ZO ZLATA ALE Z DIAMAMNOV

 

A ESTE K TOMU TO MÁME VšETCI CHOVAť PUDLíKOV ALEBO čO VEĎ TAKý PITBULL NIEJE STRÁžNY PES NESTRÁžI SI SVOJE TERITÓRIUM A NEUTOčI PRETO NA ľUDí VEĎ TAKý VLčIAK TA HNED POHRYZE KED VOJDES DO CUDZIEKO DVORU

 

LEN SA MODLÍM ABY TO ZRUšILI

Karina

#413

2012-09-26 21:02

Ďakujem za spustenie a manažovanie tejto petície.Karina.
picovina

#414 picovina

2012-09-26 21:03

picovina

Hosť

#415

2012-09-26 21:09

aký pán, taký pes.
za všetko čo pes urobí, je zodpovedný majiteľ. zjavne si málokto uvedomuje, do akej miery to je pravda.
Gus

#416 Re:

2012-09-26 21:28

#16: -

Pri... su ti, ktori si potrebuju svoje  KOMPLEXY  riesit chovom hlavne bojovych  psov a nezvladaju ich, je im to jednoducho fuk, co sa moze prihodit. Som turista a zacinam mat obavy, tak ako mnozstvo mojich kolegov, nielen z tulavych psov, ale aj zo psov, ktorych majitelia nerespektuju zakony a vodia do lesov svojich milacikov. Doprial by som kazdemu z nich, aby sa im  stalo to co mne, bez vystrahy, zakerne skocil mi po krku vlciak, ktoreho majitel bol nedaleko. Keby som intuitivne a rychlo nezareagoval , nenastavil mu laket a kamarat mi nepomohol, tak ...je mozno po mne. Odniesol to "iba" laket, kde mam doteraz "vyznaceny" cely chrup dotycneho vlciaka, nehovoriac o peripetiach ohladne zraneni. Takze "velacteni" , mne sa zda, ze Vase vlastne "uspokojenie" a "laska " k Vasim "milacikom", je viac ako zivot a zdravie nevinnych LUDI. Zaujimave , poranenia, smrt ludi Vas vobec nezaujima, "empaticki" ste iba voci svojim "milacikom".  Nezda sa Vam to zvratene ... ak pravda viete, co to pojem "empatia" znamena ? Nie som vobec nepriatel psov, vyrastal som na dedine, mali sme stale psika, dokonca som jednemu zachranil zivot, ked ho zrazilo auto, chceli ho utratit , ja som ho vyliecil. Takze nie som "rasista", chcem aby sa nielen psy citili bezpecne , ale aj nase "malickosti", L U D I A.  Viem vsak, ze tento moj "apel" je vo vztahu k niektorym "psickarom" zbytocny, pretoze dost ludi sa uci iba na vlastnych chybach, zlyhaniach a niektorym uroven ich IQ jednoducho nedovoli aby pochopili o co vlastne ide, vidia iba to SVOJE.

Jana

#417 ZAS RAZ NOVÁ KAUZA!!!

2012-09-26 21:39

Prosím Vás ľudia,nikoho nezaujíma v tomto sku.venom štáte zdražovanie,chudoba,hlad,nezamestnanosť.Slováci budú radšej potichu doma plakať.A naši bohovia(politici) dokážu bleskovo zmeniť zákony ak sa jedná o bezbranné psy.Není to náhodou len zásterka aby nám zavreli hubu?To som zvedavá aké rasy psov im budú teraz strážiť tie ich prepichové vily.Média vysielajú len to čo chcú a stále sú to dookola tie isté témy-kto koho zabil,kolko cigáni ukradli dreva a najnovšie aké plemeno je najhoršie.Celá táto kauza není objektívna.To,že polícia využíva aj takéto rasy,alebo to,že tieto plemená niekomu zachránia život,to ani len nespomenú.Môjho staforda mal každý rád,či už znalec,alebo neznalec psov.Všetci moji susedia ho hladkali a tešili sa mu.Odkedy vznikli tieto kauzy,nielen,že si ho nevšimnú,mňa dokonca prestali zdraviť.Môjho psa považuju za niaku hrozbu,netvora,alebo beštiu a to ma veľmi uráža.Žena,ktorá púšťala svoje deti k môjmu psovi,zmenila názor a povedala svojim deťom aby nechodili k môjmu psovi,lebo je smrteľne nebezpečný.ˇO rok,alebo o dva,budú zas ďalšie umelé kauzy?Budeme sa musieť obliekať rovnako?
Gus

#418 Re:

2012-09-26 21:43

#11: -

SUPEEEER. konecne jeden skutocny CLOVEK, ktoremu to naozaj mysli . Preco ? Pretoze mam obavy, ze vacsina "psickarov" je tak zaslepena "laskou" k svojim "milackom", ze nie su ochotni respektovat to, ze "zbytok" LUDI ma iny nazor . Chudaci, ani si neuvedomuju, ze oni sa stavaju "rasistami"vo vztahu k ludskej rase, pretoze "obycajnym ludom" upieraju zakladne prava o ktorych mimochodom hovori aj ustava tohto statu. Dakujem .


Hosť

#419 A ROZPRAVKY JE KONIEC

2012-09-26 22:08

21.12.2012 NEPOMOZU ZIADNE ZAKONY! PREZIJU TO LEN "BOJOVE PLEMENA" :D :D :D
marys

#420

2012-09-26 22:40

Pes nie je vec. Každý má svoju povahu, charakter, temperament a to bez ohľadu na rasu. Všetko je o prístupe majiteľa a to by sa malo riešiť prvorado, nie takto celoplošne vymyslieť takúto s prepáčením blbosť, na ktorú doplatia zasa len slušní ľudia!!! Ako vysvetlíte staručkej pani z môjho mesta, ktorej jediná rodina a jediná radosť v živote je maznavá stará fenka pitbula, že jej najlepšia priateľka je protizákonná? Nedopusťme novodobý hon na čarodejnice štvornohé)!!!

Hosť

#421

2012-09-26 23:16

tu sa zákony menia už kvôli každej tragickej udalosti...
bylinka

#422 divné

2012-09-26 23:23

zakon by sa mal upriamit na chovatelov a mnozitelov, nie na psov. poznam bandogov, ziaden nepohryzol cloveka. a zrazu aky nebezpecny pes...napr. v mediach ukazuju pripady , ale bandog tam nebol. v kazdom pripade, riesit nezodpovednych ludi !!
bylinka

#423 Re:

2012-09-26 23:27

#402: Mato -

cane corso?   a poznas toto plemeno?  synova  fesanda ma uz pomaly dva a pol roka a ja som netusila , ze je to bojove plemeno, spava s kocurom , je tolerantna k fretkam a oblizuje a lezimi pri nohach ako anjel :-)

Michelle

#424

2012-09-26 23:32

Dúfam, že zákon neprejde!!!
Sama mám dvoch Pitbullov a nikdy nikomu neublížili.
Nadovšetko ich milujeme!
Za to akí sú iní psy môžu ich majitelia, TRESTAJTE ICH!!!
:// sara

#425 >:/

2012-09-26 23:34

to je strasny doufam, ze tahle petice aspon trochu pomuze..a ze se u nas v cr taky nahore nezcvoknou jeste vic, ale to uz snad vic ani nejde..