Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.


Hosť

#376 Re: Iba tak

2012-09-26 14:33

Definuj pomenovanie "bojove plemena". Je to aj dlhosrsty jazvecik, ktory ma uhryzol ked som bola mala?

Dakujem

Jon

#377 Re: zakladny vycvik

2012-09-26 14:35

#20: vetdoc - zakladny vycvik

dobre pisas...akurat ze ten mensie psy su neni zaradene medzi bojove plemena a tak to je OK...ked uhryzne bojove plemeno tak sa to hned rozmaze a nafukne do extremou........pisal som ze treba aby sa k tomu vyjadrili aj samotny lekari a vetrinari a z toho bilancovat ktore psy najcastejsie utocia.....


Hosť

#378 David

2012-09-26 14:36

Aky KOKOT tento zakon vymyslel...preboha ludia spamatajme sa.
ze prezivka

#379 mi vadi 'prezívka', 'mi' v prvej osobe mnozneho cisla a 'neziaduci' bez dlzna a ine pravopisne chyby

2012-09-26 14:42

Seriózne vyzerajúca petícia by nemala obsahovať pravopisné chyby. ‘Výcvik’ a inteligenčný test by mal byť povinný pre každého chovateľa bez ohľadu na rasu a veľkosť.
Sabro

#380 Blby zakon

2012-09-26 14:43

... vlada by mala riesit naozaj podstatne veci a nie sa montovat do psov. Pan Jahnatek je naozaj odbornik na slovo, neviem skade prisiel na to ze prave Pitbul a Bandog su zavadne pre nasu bananovu republiku. Pan asi hodne mluvi ale nic neumi. Je to ubohos. Odklanat pozornost verejnosti od problemov ako su ciganska chatra, stale narastajuce poplatky a stupajuca nezamestnanost a mnoho dalsich. Sam zakon protireci vo viacerich bodoch. A tvrdenie ze to nebude mat dopad na podnikatelsu cinnost je odveci, nakolko co sa stane z chovn.satanicami ked ich zrusia? vratia im peniaze alebo co ? Ja sam chovam uz 12r pitbula a je to mazna a uz 4x mi ho napadol mopslik tak co mam dat utratit susedovho mopslika ? A kamosa sekol do nohy Civava aj to je nebezpecne ? Tak isto dokaze poskodit tkanivo a slachu ako ine psi alebo ked je rana mensia moze tam vzniknut infekcia. Proste Jahnatek staraj sa o uplne ine a nie o to comu ani trt nerozumies ty politicka nula.
Eva

#381

2012-09-26 14:49

Přeji Slovenské kynologii,ale i obyčejným lidem kterým není lhostejný název "BOJOVÉ PLEMENO" u kterého-koli většího psa, aby zvítězil rozum nad blbostí. :(
Jon

#382 Re: ok psi mi nevadia

2012-09-26 14:58

#93: josh - ok psi mi nevadia

prečo ti vadia psy....len sa treba rozhliadnut kolko inych nebezpecenstiev na nu cíha na tom istom ihrisko...natreba zatvarat oci.....treba vediet veci roidne pomenovat.....co ked o dalsich 10 metrov si dava nejaky iny narkoman do žily dobrotu a strikeačku len tak pohodi....čo ked si akurat na parkovisku sada nejaky na mol ožraty človek za volant a kezdu chvilu vpali na to ihrisko toto je na dlho....lebo takto by som mohol pokračovať....prečo radsej nteda neupozrníte majitelov aby si ich pripli na vodítka a aby im dali Košíky ??? ..ja sommyslim ze to je o tom..treba na majitelov prhovorit a dohovorit im ze je to priestranstvo kde su deti a je tam mozna obava z toho ze sa moze volaco stat a ze by sa prredislo tomu keby ich mali na voditku spolu s nahubkom.....to sa ale tyka všetkych psov aj tych malych nakolko tie su asi od prirody agresivne a alergicke na deti...jasne ze nie vsetky ale stretavam sa s tym castejsie ako u velkych psov....

 

Eva

#383 Re: Re: zakladny vycvik

2012-09-26 14:58

#377: Jon - Re: zakladny vycvik 

 poslední výzkum v Americe odhalil, že takový RTW, am.staford,NO atd, zkončili v útocích na člověka pod číslem 10. Na 1 místě jsou jokšíři a čivava. Jistě, oni když kousnou, tak nepotrhají, "jen" pokoušou, ale proč tedy nejsou také tak zařazováni jako vetší pesani? A jen tak pro zajímavost, v žádné literatuře na světě jsem se snad nedočetla, že je oficielně uznán pro rasy typu NO,RTW Malorská doga atd. název "Bojové" plemeno. To pouze v České a jak vidím i Slovenské republice jsme v tomto přeborníky.

mijen

#384

2012-09-26 15:13

Nesuhlasim so zakazovanim akehokolvek plemena,trestnu zodpovednost preniest na majitelov psov. Pes sa rodi len s laskou,nenavisti a agresivite sa uci od svojho majitela !

Hosť

#385

2012-09-26 15:34

nechapu toho pana, co napsal clanek o nebezpecnosti bandogu, sam je chovatel, kynolog a ma chov. stanici bandogu, zakazala bych prave takove lidi, co toto rikaji, bandog je super pes, sama ho mam, je to vyborny spolecnik, ochrance rodiny a milacek deti, nemuze za to, jak vypada. Pan at se stydi a zakazala bych prave takove jako je on a dala bych to posvetit zakonem. Protoze zadnemu takovemu dusevne choremu, vysinutemu jedinci nemuzeme rikat chovatel, kynolog a dat mu do rukou zbran... to pak dokaze i z civavy udelat killera prvni tridy!!!!

Hosť

#386

2012-09-26 15:45

Je to úplná blbosť tento nový zákon. Mali by to nechať tak ako doteraz nikomu to nevadilo. Psi za to nemôžu.
dafra

#387

2012-09-26 15:47

O petícii neviem, čo by som povedala, ale o zákone možno to, že je nezmyselný. Pretože za to, či je pes agresívny alebo nie je zodpovedný majiteľ alebo chovateľ psov. A nie pes.. Pes je tak vychovávaný aby bol agresívny.. A koniec koncov, častokrát je nejaký malý yokršísky teriér agresívnejší ako nejaký pittbul....
Bojár

#388 Ďakujem

2012-09-26 15:53

Ďakujem za Vaše úsilie pre dobro psov.
Len človek dokáže chrániť ich pred nevôľou a hlúposťou iných .Sú odkázaní na človeka a sú vďačné za každý pozitívny prístup.
S pozdravom pre ľudí s zdravým rozumom.Ďakujem.
Veľa úspechov.G.
mimi

#389

2012-09-26 16:08

Ake plemena budu dalsie? Vlciak? Trestat treba ludi a nie psov!!!

Hosť

#390

2012-09-26 16:26

a čo tak zakázať cigáňov...
Maximus

#391 Memorandum psov.

2012-09-26 16:31

Prišli sme sem zo Psej Hviezdy. Mali sme moc bojovať o svoj život vo svorke a tak sme sa so svetom bili. A sme kráľovali - ako Psi. Keď prišiel prvý Človek, nabádal nás, aby sme sa s ním spojili...Prisahal na vlčiu vášeň pre priateľstvo...Uverili sme jeho slovám o tom, že sa medzi sebou nemáme zabíjať a máme sa ako rody spojiť s Človekom a že aj Muž si vezme Vlčicu a tá mu porodí deti...Naše deti založia potom mesto a to zväčšovať bude svoju moc na celý svet...A pozval nás na svoju Hviezdu...Starí Psi mu pripísali dôležitosť Pravého Kráľa na Hviezde, ktorej hovoril Zem a tak sme ho uctievali - videli sme v ňom čosi viac, ako sme boli my sami, prisťahovalci zo Psej Hviezdy...Naša rasa sa mala na Zemi rozrastať a prekvitať po boku človeka - mali sme byť jeho Bratmi, Princami, rovnocennou hlavou pri vláde a spravovaní diela - Človek sa však spieral a prisúdil moc len sebe. Neboli sme pre neho viacej " tí praví "...Zákonom nás povolil beztrestne zabíjať: ak človek zabil psa, nemusel za to pykať, ak sa to však stalo naopak, zviera bili, mučili a zabíjali...Navyše oni si svojích mŕtvych pri ich obradoch pochovávali, nás pohadzovali supom...Naši starí išli s Človekon na jeho Hviezdu preto, lebo ČLOVEK SĽÚBIL PSOVI, ŽE MU BÚDE SLÚŹIŤ: tak ako brat bratovi slúži medzi Psovlkmi: až na smrť! Človek však obrátil zmysel Zmluvy pre seba: zo Psa urobil sluhu... Zakázal mu trhať a zabíjať živé tvory, iba čakať, čo mu Človek prinesie a pohodí ako zbytky svojej vlastnej oslavy. Našu prirodzenú schopnosť zabíjania postavil mimo zákon...Našu dravosť nazval zlom a beštiou... Toto vyjem všetkým Vlkom i Psom i Šakalom: musíme sa rozopamätať, že v zmluve nás nenázývajú Beštiou a Zlom len preto, že vieme svoju korisť zabíjať! Akoby on nezabíjal! Myšlienkou, slovom aj skutkom zabíjal, zabíja a bude zabíjať - a to aj vlastných bratov! A keď dnes už nežerie ich tela, nežerie ich tela, požerie ich energiu, kradne ju a kde sa len na Zemi dá, robí z toho právo svojej moci!Človek porušil Zmluvu tým, že urazil vernosť ako základný psovlčí zákon. Zákom vernosti Psovlkov je služba bratovi a sestre až za smrť v spoločnom boji. A služba Pravému.Pravý je ten z nás, ktorý vie viesť svorku dopredu tak, aby prežila a aby sa nechytila do pascí a nástrah... Pravý je ten z nás, ktorý vie, ako so svorkou prežiť a dostať sa koristi do týla...Človek sa nedokáže mrštne obrátiť, keď na neho mieria od lopatky - lebo tam si dočiarne nejťahšie no tam číha jeho vlastná smrť...Kedysi dávno Človek pozval našu psovlčiu schopnosť byť ako jedna myseľ, pracujúca súčinne v svorke, no nie ako slepé stádo...On sám/Človek/ si mylne myslí, že je od svojho vlastného stáda oddelený: nevie sa dorozumieť myslením svorky. - ale potrebuje na to veľke energie prenosu informácií, ktoré sú proti tým naším beznádejne pomalé...Človek nevidí pre svoje oči, nepočuje pre uši a necíti pre seba samého! Dali sme mu našu vernosť - a predsa sa nepoučil - predsa kráča slepo do Veľkej Tlamy a nás vedie na štranku, aby sme tam kráčali s ním! Kvôli vlastnému prežitiu preto dnes odmietame plniť dohody, ktoré on sám porušil! Odmietame poslušnosť Človeku - falošnému prorokovi - ktorý nás, ale aj seba vedie do záhuby! Voláme ku všetkým ľuďom: ak ste sa ku svojej záhube rozhodli tvrdošíjne a slepo kráčať, nám dajte slobodu rozhodnúť sa sami! Chceme sa vrátiť na Planéto Psov - na krásnu Psiu Hviezdu, kdevšetko v noci žiari a mráz nespaľuje a neubližuje v tom svete, čírej krásoty a chladu, máme totiž svoj pôvodný Domov...My vieme, že cestu vyňucháme: máme dosť znamení, ktoré na rozdiel od vás - rešpektujeme, lebo vieme tajomstvo, na ktoré ste vy dávno vo svojej viere vo vlastnú nesmrteľnosť zabudli...Azda sme vám ešte dlžní pripomenúť ono tajomstvo: tento vesmír číha na zaslepených a ZOŽERIE VÁS! Ale ak ktosi z vás uzná, že o ceste ku záchrane čosi vieme, nech sa vydá v naších stopách...

Hosť

#392

2012-09-26 16:33

Keď už teda niekto zaškatuľkoval tieto plemená ako "bojové" alebo "rizikové", tak nech príde s lepším návrhom ako stupídnym zakazovaním. Vždy je to len o výchove!!! Radšej keby kompetentní riešili kto, za akým účelom a kde si psa chce zaobstarať. Samozrejme dohliadnuť na to, aby pes od malička dostával základný výcvik, mal dostatok socializácie (ľudskej, zvieracej...) a samozrejme kopec lásky.
Miriam

#393

2012-09-26 17:17

S výcvikom súhlasím,ostatné je hlúposť!
Nemám slov na to čo už vymýšľajú!!!
Tiny

#394 kynošikana

2012-09-26 17:17

Len mi je divné, koľko sa ZRAZU vynorilo káuz o "napadnutí" psom... .
Mám pocit, že si niekto nabalí vrecká a hlavne sa odvedie pozornosť od oveľa dôležitejších vecí. Celé je to jedna veľká kynošikana!!!
Joker

#395

2012-09-26 18:46

Mi sme len Obycajny Ludia nie sme bohovia aby sme odszudzovali zvierata

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2012-09-26 18:48


Michal

#397

2012-09-26 18:51

Média, to je bych zakázal. Třeba televizní noviny TV Nova. Co tam dokáží vypustit... Jednou tam dali, že museli odchytit agresivní fenu Stafforda. Strašně se u toho ten Korantek tvářil, jako by zabila celou vesnici. Pak ukázali záběry a byla to křížená fenka kdoví čeho, ale Stafford to teda nebyl a byla v seníku, kde měla čerstvě narozený šťěňata. Sakra, která matka by nebránila svoje děti? Když se tam na ni vyhrkne banda dementů s tyčema. Byla to jen zoufalá toulavá matka dětí!
Bohužel, média je nej zlo. Za chvilku to bude všude. Čekám, kdy to napadne šašky u nás.
A zajímalo by mě, kdy konečně zákonodárcům dojde, že pes je jen odraz pána a ten je zodpovědný, ne pes!

Hosť

#398

2012-09-26 18:51

tak povedzme si je to choré ... za to že sa udialo pár útokov nám chcú zakázať našich chlpáčov ? bojový psy sú predsa tie najprítúlnejšie a ak si ho vieš vychovať v živote nezautočí sám od seba zakážu nám psov kto bude chrániť náš majetok ? povoĺte nám zbrane !!! cigáňov a pliagy stále pribúda ... a my sa máme zbaviť našich psov ? tak to teda nie ...
JANA KOVACOVA

#399

2012-09-26 18:52

ide sa mi rozum pozastavit nad ludmi vo vlade .. ak je zakon dany mal by platit pre vsetky plemena a nie len pre niektore ...toto si hovorime ze niesme rasisti ... a ideme odsudzovat psov a vyclenovat, ci uplne znicit .. je to to iste ako ked ja teraz poviem ,ze neznasam inu rasu ako bielu ... zda sa mi nespravodlive , ze vsetky ostatne bojove plenena musia teraz pikat ... mam 2 pitbulikov samca 4 roky a fenu 7rokov a je pravda ze kazdy ma inu povahu .. ale vsetko to zavisi na majitelovi ako si ho chce spravit!!! tak nehadzte vsetky plemena do jedneho vreca a neodcudzujte ich osobnost, lebo oni osobnosti su....
hosť

#400

2012-09-26 18:55

Moja dcéra má s priateľom Pittbula a tá je tak prítulná, žeby ste neverili!!!!!