Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.

alexandra

#276 čo ma vytáča

2012-09-25 18:36

je to, že ak napadne pes iného plemena, tak sú plné články nasledovne: psy pohrýzli, pes pohrýzol. ak je to pitt alebo stafik tak je znenie nasledovné: pitbul pohrýzo, pitbul zabil, a podobne. prečo aj pri útoku kokra alebo labika nenapíšu plemeno? aby sa nedvihla vlna odporu proti týmto plemenám? osobne by som dala všetko za to, aby som mohla mať pitta alebo staffa, ale som si vedomá toho, že nemám podmienky na jeho držanie. mám krpatého kríženca čivavy a viem, ze ho nemozem pustit k akemukolvek psovi. nepotrebujem sposobovat problemy inym ludom a ani sebe. ale o tom su uz raz pisala, preto sa nebudem opakovat.
len by som fakt chcela, aby merali rovnocenne vsetky plemena. ziadne nie je horsie ci lepsie a je jedno akej je rasy a velkosti. zalezi na jeho majitelovi co z neho vychova.
nasi páni na cele s jahnatkom sa zase raz pochlapili. montuju sa do toho, comu nerozumeju, chcelo by to si precitat stanovisko kynologickej jednoty. nie je sice uplne tak koser, ale maju jasne definovane kto a za co ma byt postihnuty. a to je majitel, nie pes.
pagáčik

#277 Rozum!

2012-09-25 18:39

V irsku maju zakázane vobec chovat nieto este rozmnozovat aj plemena ako airdale terier, akbash, akita, aljasky malamut, americky husky, australsky pastiersky pes, australsky ovciak, belgicky ovciak(vsetky), boston terier, golden retriver, labrador retriver, shar-pei, anglicky springelspaniel, foxterier, komondor, vlci spic, francuzky buldocek, doberman, NO a mnoho dalsich zoznam len pribúda a ked sa uzákoni tento nezmysel tak to bude aj tak u nas na zozname je dokonca aj saarlos bude len otazkou casu kedy tam pribudne jedno z nasich krásnych narodnych klenotou a to by si uz riadne srali do huby!
hehe

#278 haha

2012-09-25 18:49

Jak to začne platit doufám že všechny pitbuly a podobné vymatlane psi vystřílí policie!
Adriana

#279 pripomienky

2012-09-25 18:57

#226 Vase pripomienky2012-09-24 15:08
prosim Vas damy a pani,hodte vase komentare ako pripomienky sem. zabijeme dvemuchy jednou ranou.Aj sa mozme rozculit vramci slusnosti a este sa to bude ratat.

https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=-1&matEID=5495&langEID=1
karina

#280

2012-09-25 19:07

chapem pittbula ale moskovsky strazny???? akoze preco`??
BOBO
Hosť

#281

2012-09-25 19:17

každý jeden pes je taký ,ako si ho pán vychová ...treba postihovať majiteľov a nie robiť bezhlavo lov na psov !


Hosť

#282 Re:

2012-09-25 19:19

#24: -

moje slová ....


Hosť

#283

2012-09-25 19:22

peticia asi zase nic nevyriesi ,,, ale tak vyjadrit svoj nazor som mohol ,,, jebat vladu, politikov, aj vsetky opice vo verejnej sprave ,,,
Andyy

#284 ANDY

2012-09-25 19:22

mna len zaujima ako nejaky "odborne zaskoleny" uradnik dokaze urcit ze tento pes je pitbul a tento pes je len krizenec.... Mali by zakazat chov psov bez papierov... viem mi bude oponovat milion ludi ale toto by dost zlepsilo situaciu, kontrolovalo chov a zachovalo rozmanitost plemien!
ANDY

#285 este vysek z vikipedie

2012-09-25 19:27

American Pit Bull Terriers successfully fill the role of companion dog, police dog[7][8] and therapy dog.[9] American Pit Bull Terriers constitute the majority of dogs used for illegal dog fighting in the United States.[10] In addition, law enforcement organizations report these dogs are used for other nefarious purposes, such as guarding illegal narcotics operations,[11][12] use against the police,[13] and as attack dogs ///ako si kto vychova tak ma///

mathias

#286

2012-09-25 19:39

nie je vhodné aby sme sa stali rasistami voči stvoreniam ktoré nás milujú viac ako hocičo iné na svete..
adrika

#287

2012-09-25 19:41

dufam, ze vo velkom posielate pripomienky k navrhu zakona!!! pripomienky mozno zasielat len do 10. 10. 2012 !!!
michal petrovič

#288 odporúčam prečítať aj to o tom tyranosaurovi.

2012-09-25 19:43

odporúčam si prečítať:

http://zaujimavosti.net/z-domova/zakazu-a-obmedzia-niekolko-plemien-psov-pitbull-a-bandog-skoncia/

aj to o tom tyranosaurovi. naša vláda je idiot. A ten čo zákon predložil má doma asi nejakého pudla alebo labradora a ine psy ho nezaujimaju.
Molys

#289 Není to tak o pejskách, jako o majitelích!!

2012-09-25 20:12

Znám spoustu tzv.velkých a nebezpečných plemen, kterých jsem se i já bála(díky šíření nepravdivých a neúplných zpráv médii a tiskem), než jsem poznala od přátel psy, kteří byli přítulní-konkrétně pitbulka mazlivá a je to tak ipři venčení.Pokud je problém, tak v lidech jak se k pejskům chovají, kolik jim věnují času a výše zminˇované plemena by měl majitel zvládat povely a ne je mlátit a zavírat! CHci si koupit yorkšírka, tak mě vše o tom zajímá a rozhodně bude vždy na vodítku. Je zbytečné, aby provokoval velké pejsky(rádi to dělají.) Závěr - každý by si měl srovnat jakého psa si pořizuje, podlé své povahy, času a svých podmínek a pak je vše v pořádku. ZÁKON NIC NEŘEŠÍ A NELÍBÍ SE MI!!!!!!!! ZÁKON SÁM JE V URČITÝCH BODECH TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!

Hosť

#290

2012-09-25 20:15

za spravanie psa moze majitel a vychova nie pes!!!
Iza

#291

2012-09-25 20:18

Zasa má za chyby ľudí zaplatiť zviera! Tento návrh zákona navrhol niekto, kto nemá predstavu, aké zviera je pes. Len by ma zaujímalo, prečo nekastrujú a neuspávajú ľudí, ktorí vraždia, bijú, týrajú a to vedome, úmyselne. To, čo robí človek, by žiadne zviera neurobilo.

francies

#292 Re: aaaaa

2012-09-25 20:27

#6: ici - aaaaa

tak toto vytaca aj mna!!! a brutalne ma to vytaca. hlavne ze vsetci maju sproste reci: vas pes nasho chce napadnut! hlavna vec ze moj pes sa na tu malu blbost ani nepozrie a navyse sa mu prermanentne zakusnu do hrude alebo do krku a ked poviem majitelovi nech si ho laskavu da na voditko tak mi povie ze vsak oni sa len hraju a ked mu poviem ze ci to moze spravit aj moj tak nie lebo co ked sa mu nieco stane? a ked krpaty yorkshire kusol mojho psa a nechcel ho pustit tak som ho musela odtrhnut a moj to mal na 2tyzdne liecenia tak to bolo v poriadku!!

to su take male k...y v......e!...

francies

#293 Re: komentár

2012-09-25 20:28

#291: Iza - komentár

treba kastrovat niektorich nasich poslancov, premierov a politikov za to ze rozkradaju cely stat a nie psov.

 


Hosť

#294

2012-09-25 20:36

Tento zákon je dle mne zcela zbytečný...Stávající legislativa by měla zabezpečit právní ochranu všem..a co se týče fyzické ochrany před třeba nebezpečnými psy, tak tam by měla konat policie nebo městští strážníci...Toť můjnázor e meil: simonebordo@doguedebordeaux.cz
Pet

#295

2012-09-25 20:37

Tento zákon je dle mne zcela zbytečný...Stávající legislativa by měla zabezpečit právní ochranu všem..a co se týče fyzické ochrany před třeba nebezpečnými psy, tak tam by měla konat policie nebo městští strážníci...Toť můjnázor e meil: simonebordo@doguedebordeaux.cz
peper

#296

2012-09-25 21:12

tak toto co sa uz deje nema obdobia!!!slusny clovek si kupi psika stara sa o neho ako moze vyhadzuje neskutocne peniaze mesacne na veterinara jedlo atd a este ma cakat ci mu ho hore vrchnost dovoli???tak uz sa tu bude diktovat akeho psa si mozme kupit a akeho nie???co sa vracia doba ked vladol hitler???kazdy normalny clovek ktory sa trosku vyzna vie ze najviac utokov na cloveka boli prave plemena ako rorvailer vlciak jazvecik doberman atd tak nechapem o com im ide!!pitbul prave naopak znami velmi dobrov povahou k ludom a nikdy nebol pouzivany na utok proti cloveku alebo na strazenie co sa neda povedat o vlciakovi rtw,doberman a atd.nikdy som sa neozvala ale toto je najvecia hovadina s prepacenim co kedy vlada vypustila z ust!!dnes zakazeme pitbula bandoga zajtra to bude ake plemeno???toto nieje riesenie!!!chybu treba hladat v ludoch a nie v tych ubohych stvoreniach ktore nikomu nic neurobili.za zlihanie psa moze len a len majitel!!tak preco chcete trestat psov??toto je naozaj nehoraznost to co je za zakon??keby sa sprisnil zakon ohladom toho kto psa moze chovat a kto nie a majitel pitbulla by musel robyt nieke skusky ci dokaze vychovat toho psika pripadne by sa psik testoval na agresivitu to ano ale nie len pri tomto plemene!! ale nie zakaz!!!chyba je v ludoch a odsudit za to psa je velka chyba ale zasa do hry stupuje primitivna ludska hlupost a potom sa davaju taketo zakony!!!zi a nechaj zit!!!
Anakin

#297

2012-09-25 21:16

Demencia...

Hosť

#298

2012-09-25 21:23

zakaz chovu plemena tychto psov za to že sa chovaju ako psi? vam už dobre drbe!
ovca

#299 stupidny navrh zakona

2012-09-25 22:16

Zakazte bernardina napadol Robka Kazika predsa, jeho vlastny pes...Kazdy jeden pes dokaze byt nebezpecny pod zlym vedenim nezodpovedneho majitela, zakazte labradora, ten tiez tento rok napadol 5 rocneho chlapca, zakazte civavu u nas na sidlisku zabila civava, ano civava yorksirskeho teriera, zakazte vsetkych psov, lebo maju zuby.. uz to pochopte konecne ze nie pes ale clovek je zodpovedny za kazdych okolnosti
ofca

#300 stupidny navrh zakona

2012-09-25 22:17

Na tieto vase ''uzitocne'' zakony doplati - DOPLATI v konecnom dosledku poctivy zodpovedny majitel uzasneho plemena, ti nezodpovedni budu dalej neplatit, tyrat, vyhadzovat, zabijat, huckat a co si mylite ze ked im zakazete pitbula, tak si zaobstaraju nemeckeho ovciaka, labradora, slovenskeho cuvaca, retvivra potom zakazete aj tie?? Myslite ze cigani svojim psom kupia nahubok a budu ich mat na voditkach a nebodaj budu za nich platit dane :DD?? Ich kto skontroluje? Mam pocit ze vam znova chybaju peniaze v statnej kase, tak si to musia zliznut poctivci zarabajuci na vase abnormalne vysoke platy...