Petícia za zdvojkoľajnenie úseku železničnej trate Bratislava - Dunajská Streda

regiojet_1.jpg

Vlaky by na seba nemuseli čakať, nemeškali by a mohli by jazdiť rýchlejšie a častejšie.

Žiadame Ministerstvo Dopravy a apelujeme na všetky dotknuté orgány štátnej správy, orgány regionálnej samosprávy a územnej samosprávy, aby sa Železničná trať číslo 131 : Bratislava - Komárno modernizovala, pioritne v úseku Bratislava - Dunajská Streda.

Žiadame zdvojkoľajnenie trate, jej elektifikáciu a zabezpečenie priecestí závorami.

Počet cestujúcich sa vzhľadom na atraktivitu bývania v tejto lokalite bude len zvyšovať. Ak chceme naďalej využívať vlakovú dopravu je nevyhnutné trať zásadne ZMODERNIZOVAŤ, teda zdvojkoľajniť a elektrifikovať. 

Vlaky by na seba nemuseli čakať, nemeškali by a mohli by jazdiť rýchlejšie a častejšie. Táto najvyužívanejšia jednokoľajná trať na Slovensku sa otvorila pred vyše 120 rokmi a elektrifikované sú iba krátke úseky v Bratislave a v Komárne.

 “Výstavba trate Bratislava - Komárno prebiehala v rovinatom teréne bez väčších problémov. Najväčšou umelou stavbou železnice bol drevený most cez Malý Dunaj dĺžky 168 m. Zo 152 úrovňových priecestí trate boli vybavené závorami iba dve. Prevádzka na trati Bratislava - Dunajská Streda bola otvorená 23.8.1895, na úseku Dunajská Streda - Komárno 17.11.1896.“ (Zdroj: vovlaku.teraz.sk)

Je správny čas začať riešiť túto tému.

Potrebujeme moderné fungujúce a ekologické prímestské vlaky!


Mgr. Art Mariana Repovská    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Mgr. Art Mariana Repovská na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...