Petícia za zachovanie fontány na zvolenskom námestí

Vážený pán primátor, vážení mestskí poslanci a poslankyne.

Touto petíciou chceme vyjadriť nesúhlas so zrušením/zasypaním fontány na zvolenskom námestí.

Chceme dosiahnuť jej zachovanie a otvoriť diskusiu o možnostiach jej zrekonštruovania a nie zrušenia/odstránenia bez akéhokoľvek dialógu s verejnosťou ako aj odborníkmi.

Fontána je jednou z kľúčových častí námestia, ktorá nielen Zvolenčanov tešila svojou prítomnosťou v minulosti a stala sa tak jednou z vizuálnych dominánt námestia. V súčasnosti je jej stav kritický, nakoľko sa roky zanedbávala jej údržba.

Jej zasypaním sa jej zbavíte bez toho, aby ste sa ju pokúsili buď zrekonštruovať, čo môže byť finančne náročné, alebo ju nanovo vystavať a ponechať vo vynovenej forme v prevádzke. Existujú rôzne možnosti súťaží pre mladých architektov či študentov, ktorí môžu participovať na návrhoch na novú fontánu. Tiež existujú možnosti ako získať financie na rekonštrukciu z čerpania peňazí z fondov. Je potrebné však neprijať najjednoduchšie riešenie ktorým je likvidácia. 

Možností na zachovanie fontány je viac. Určite nebudú lacné, no zbaviť sa fontány jej zasypaním nie je riešenie, ktoré by potešilo obyvateľov mesta Zvolen či návštevníkov z iných miest a štátov, ktorí majú s fontánou spojené nezabudnuteľné spomienky.

Touto petíciou chceme vyjadriť nesúhlas so zrušením/zasypaním fontány na zvolenskom námestí a zároveň žiadame o prehodnotenie celej situácie a dialóg, v ktorom mesto Zvolen poskytne aj iné alternatívy na zácharanu fontány a otvorí dialóg s verejnosťou aj odborníkmi a vynaloží všetko úsilie na zachovanie jednej z dominánt zvolenského námestia.

Ďakujeme za pochopenie a prehodnotenie rozhodnutia zo strany mesta Zvolen.

Pod petíciou podpísaní Zvolenčania.


Matúš Paločko    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Matúš Paločko bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...