Petícia za očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V proti Covid-19

Vážení členovia Vlády SR,

my, dolupodpísaní občania Slovenskej republiky vás týmto žiadame, aby ste bezodkladne umožnili očkovanie proti ochoreniu Covid-19 aj ruskou vakcínou Sputnik V.

Sme presvedčení, že v tejto mimoriadnej situácii, keď samotná vláda vyhlásila núdzový stav a prijala mnohé obmedzenia silno zasahujúce do životov prakticky všetkých obyvateľov, je použitie ruskej vakcíny jediným riešením, ako sa navrátiť do normálneho stavu.

Európska únia zlyhala! Nielenže neobjednala dostatok vakcín proti ochoreniu Codiv-19, ale dokonca aj tie, čo objednala a ktoré sa vyrábajú na jej území, dovoľuje vyvážať do Británie, Izreala a iných krajín, namiesto toho, aby výrobcov prinútila dodávať ich členským štátom tak, ako sa k tomu zaviazali v zmluvách.

O účinnosti ruskej vakcíny Sputnik V nie sú žiadne pochybnosti. Potvrdila to aj nezávislá štúdia publikovaná v prestížnom medicínskom časopise Lancet, ktorá preukázala, že jej účinnosť je 91,6%. To je prakticky rovnaké ako pri vakcíne Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech a výrazne viac, než vakcína AZD1222 od spoločnosti AstraZeneca.

Ruskú vakcínu vyvinul remonovaný Gamalejov inštitút, úspešne prešla všetkými fázami klinického skúšania a dosiaľ bola schválená a úspešne sa používa vo viac ako 20 štátoch sveta, okrem Ruska napríklad aj v susednom Maďarsku, ale tiež v Spojených Arabských Emirátoch, v Argentíne, v Srbsku, či v Bielorusku.

Nemáme teda žiadnu pochybnosť, že by práve ruská vakcína bola menej bezpečná alebo účínná, ako vakcíny z Ameriky, Británie alebo Nemecka.

Preto vás naliehavo žiadame, aby ste prístupnili vakcínu Sputnik V aj na Slovensku a umožnili ňou očkovať každého, kto o to požiada.


František Kolesár    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem František Kolesár na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...