Petícia za dokončenie diaľnice Košice - Bratislava

Diaľnica z Košíc do Bratislavy mala byť dokončená už pred 11timi rokmi. Preto my občania SR žiadame o začatie stavebných prác a prísľub dokončenia tohoto úseku vedeného cez Slovenskú republiku a to do konca roka 2021.

Spojenie Bratislavy a Košíc diaľnicou je možné už koncom tohto roka. Diaľničný úsek nepovedie cez Slovensko, ale cez Maďarsko. Tamojšie úrady sú totiž pomerne rýchle a dalo by sa povedať, že takmer celé územie našich južných susedov je prepojené diaľničnou sieťou. Maďari medzitým kompletizujú práce na poslednom úseku, ktorý trvalo prepojí Košice s Budapešťou. Nedokončená časť diaľnice M30 sa tiahne od pohraničného mesta Tornyosnémeti a končí v Miškovci. Konkrétne sa bavíme o troch nedokončených častiach, ktoré by mali byť otvorené na jeseň 2021. Pôvodné plány pritom počítali z otvorením až na jar 2022.

 

Z dôvodu čoskorého otvorenia diaľničného úseku cez Maďarsko máme my občania SR pocit že vláda úplne zastaví práce na tomto úseku ktorý by mal viesť cez našu vlasť, preto týmito podpismi vyjadrujeme svoju žiadosť o dokončenie ako sme to uviedli vyššie.

 

Poznámka k petícií: údaje ktoré sú vyžadované budú v zmysle zákona o ochrane osobných údajov použité len za týmto účelom. Viditeľné budú len údaje : meno, priezvisko, mesto a krajina. 

 


Mária Lukáčová    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Mária Lukáčová na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...