Petícia proti križovatke Panónskej cesty s Vyšehradskou v Petržalke

 Petícia proti rozšíreniu križovatky Južné Mesto na Panónskej ceste – prepojenie s Vyšehradskou v Petržalke. 

Developer časti novej lokality Južného mesta v Petržalke, spoločnosť South City Retail Park A1, s.r.o., chce spojiť staršiu a novobudovanú časť Petržalky rušnou križovatkou na nesprávnom mieste, prostredníctvom prepojenía Panónskej cesty a Vyšehradskej. Plánovaná križovatka má byť hneď pri obytných domoch na Vyšehradskej, jej výstavba by spôsobila zánik výbehu pre psov, zánik desiatok parkovacích miest aj vyrúbanie stromov, z ktorých boli mnohé vysadené súčasnými obyvateľmi. Jej realizovaním by sa zvýšil počet motorových vozidiel na Vyšehradskej ulici, vrátane hluku a výfukových plynov, a to v bezprostrednej blízkosti bytových domov.

Nesúhlasíme s investičným zámerom a projektom na rozšírenie a budovanie križovatky Vyšehradská Panónska cesta a žiadame  primátora Hlavného mesta SR Bratislava a samosprávu mestskej časti Bratislava- Petržalka, aby k výstavbe križovatky vydali nesúhlasné stanovisko.


Michal Radosa,Lietavská 3, 851 06 Bratislava    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu


ALEBO

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená na našej stránke. Všetky údaje, ktoré poskytnete v tomto formulári, však uvidí autor petície.

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.
Facebook