Otvorenie prevádzok autobazárov

Vážená pani prezidentka,  Vážená vláda SR, Vážení poslanci,

 

Nakoľko začína byť situácia neúnosná, a nami podaná žiadosť na ministerstve zdravotníctva neuspela, rozhodli sme požiadať o otvorenie vyššie uvedených prevádzok, na území Slovenskej Republiky, takouto formou.

Za rok 2020 sme poctivo dodržiavali opatrenia, vyhoveli sme každému nariadeniu vlády a z 12 mesiacov, sme museli mať, spolu vyše 3 mesiace prevádzky zatvorené. K dnešnému dňu, je to za rok 2021 už  mesiac a pol, keď pretrváva status zatvorených prevádzok. Naše straty sú obrovské a hoci sme plne súčinní a rešpektujeme pandemickú situáciu, domnievame sa, že naša práca, sa dá vykonávať, aj vo vonkajších priestoroch.

Zákazník si dokáže prezrieť a vyskúšať vozidlo vonku a podpis zmlúv, či platba, dokáže bez problémov prebiehať online. S následnou dezinfekciou vozidla, po obhliadke, taktiež nikto z nás mať problém nebude, nakoľko už väčšina z nás disponuje takýmito zariadeniami, určenými pre dezinfekciu áut. 

Dovolíme si domnievať sa, že pokiaľ môžu byť otvorené prevádzky, so záhradkarskými potrebami, nevidíme dôvod na to, aby sme nedokázali fungovať obdobne, nakoľko forma predaja je takmer totožná. Dokonca sme toho názoru, že v našich prevádzkach bude značne nižšia fluktuácia ľudí, ako vo vyššie spomenutých prevádzkach, ktoré aktuálne môžu byť otvorené.Samozrejme rešpektujeme aktuálnu situáciu a sme zástancami opatrnosti a pravidiel a preto navrhujeme nasledovný postup, pri obsluhovaní zákazníkov:

- Obhliaka vozidla musí byť výhradne v exteriéri

- Skúšobná jazda môže byť vykonaná výhradne jednou osobou, za účasti predajcu, ktorý bude sedieť, kvôli odstupu, v zadnom rade sedadiel.

- Obaja budú mať na sebe prvky ochrany, teda rúšku a ochranné rukavice. -          Následne prebehne dezinfekcie vozidla ozónom, germicídnou lampou, resp. dezinfekčnými prostriedkami a vetraním vozidla v trvaní minimálne 15 minút.

- Maximálny počet zákazníkov na predajnej ploche naraz, budeme plne akceptovať, avšak sme stotožnení s pravidlom, ako to bolo v prvej vlne pandémie, v roku 2020, kedy sme za takýchto okolností fungovali bezproblémovo.

- Faktúry za vozidlo a všetká komunikácia by prebiehala online, rovnako ako prevod kúpnej ceny.  

Veľmi dlho už fungujeme v značne obmedzenom režime a naše finančné rezervy sú na konci. Preto Vás, úctivo prosíme o prerokovanie nášho návrhu, pretože takto už ďalej fungovať nemôžeme.

Všetci sme ľudia, všetci sme už dlhodobo vo veľkom napätí, no veríme, že sa dá nájsť spoločný konsensus. Naše finančné rezervy sú na konci, sme živitelia rodín, no od nás závisia i rodiny, našich zamestnancov. Nedokážeme už ďalej pokrývať mesačné náklady a straty, z našich prostriedkov. Sme na konci síl a preto Vás žiadame, o prerokovanie našich požiadaviek. Akýchkoľvek rokovaní sa vďačne zúčastníme.

Rozumieme, že v aktuálnej situácii, ste všetci značne zaneprázdnení, no tu už ide o naše životy. Roky sme budovali svoje spoločnosti, stálo nás to obrovskú dávku energie, času, aj financií. Stálo nás to mnohých zdravie a čas s rodinou. Nemôžeme dopustiť, aby toto všetko padlo nazmar a my by sme sa tak ocitli, v životnej núdzi, na ktorej pokraji už sme teraz.

Preto Vás prosíme o prehodnotenie nariadení a povolenie pracovať a fungovať, v našich prevádzkach.

 

S úctou a vďakou  

 

Peter Kurucz

organizátor petície, zástupca ostatných zúčastnených majiteľov autobazárov

vlastník autobazáru Auto PDK

PDK, spol. s r.o.

Rastlinná 38, 851 10 Bratislava

IČO: 35 974 800

 

spoluorganizátori petície:

Lucia Cambelová - Autobazár ABC 

Michal Baláž - OPTIM AUTO

Viliam Kulacs -  Autowilis

Mgr. Lucia Brumlovská - AUTO BV

Vladimír Ďaďo  - AUTO DADO

Peter Fazekaš -  Autoranč

Roman Bene - B&B CAR

Vladimír Balyšin - Autobazár AB

Martin Nemčovič - LAND AGENCY

Vladimír Orth . AUTO GIGANT

Imrich Dunai - AUTO DONAU

Zsolt Čery - ZSOLTI CARS

 

 


Peter Kurucz - PDK, spol. s r.o.    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Peter Kurucz - PDK, spol. s r.o. na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...