Žiadosť NR SR na zníženie platov poslancov v čase hospodárskej krízy

Bohužiaľ, žijeme v čase hospodárskej krízy. Obce a občania pristupujú k šetreniu finančných prostriedkov, kde im to život umožňuje. Je preto načase, aby poslanci NR SR vyjadrili solidaritu so svojimi občanmi a prístupili k zníženiu svojich platov.

Súčasný plat poslanca podľa www.nrsr.sk je v tomto kalendárnom roku 3270 EUR plus paušálne náhrady sú v rozmedzí 2180-2544 EUR.

My, dole podpísaní občania Slovenskej republiky, považujeme túto sumu za príliš veľký luxus v časoch hospodarskej krízy a žiadame poslancov NRSR, aby pristúpili k zníženiu platu a paušálnych náhrad aspoň o 50%.

Zníženie platu na 1635 EUR by ušetrilo štátnemu rozpočtu mesačne 245 250 EUR. Ročne táto suma predstavuje skoro 2,9 miliónov EUR. To je značná suma, ktorá by sa dala využiť už rôznymi spôsobmi.

Priemerná mzda sa v prvom štvrťroku 2022 na území SR pohybovala okolo 1200 EUR. Zníženie platu poslancov na sumu 1635 EUR je na slovenské pomery stále nadštandard. Navyše je tu stále množstvo občanov, ktorí nezarábajú priemernú mzdu a musia živoriť, z toho čo majú.


Mgr. Ján Džamko    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Mgr. Ján Džamko na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...