Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!

Quoted post


Hosť

#326

2016-01-08 20:53

Nemám rada omáčky,ani "plané" odpovede našich politikov na konkrétnu otázku,kedy sa dokonale diplomaticky vyhnú konfrontácii,preto prejdem k veci.Som matka 16-ročného syna a 8-mesačnej dcéry.Materskú neriešim,lebo som ju mala slušnú...veď som si to aj dobre odmakala a doteraz nie som fyzicky fit,ale...vysvetlite mi prosím pán Rychter,ako môže matka normálne spokojne žiť,keď vychováva deti napríklad sama???priblížim vám napríklad moju situáciu...príde mi rodičovský príspevok 203 eur,prídavky na dve deti 47 eur,to je 250 eur,lebo len to mi garantuje štát.Bábätko potrebuje plienky,ktoré mesačne vychádzajú 60eur,sunar(ak nejaká matka nemôže dojčiť)50eur,rôzne očkovania,hygiena pre deti,potraviny aspoň pre troch ludí v domácnosti,rôzne poplatky,skrátka,,,ako môžete matke s dieťaťom dať menej ako jednému dôchodcovi(samozrejme aj to je pre nich bieda),keď matka živý minimálne dvoch ludí???to ani logika nepustí.preberte sa už.Materská nie je materská"DOVOLENKA".Pestujete v matkách nesamostatnosť,diskrimináciu a obmedzenia v mnohom a ešte jedna vec,,,nechápem,prečo mamička,ktorej sa narodia dve a viac detí namá nárok na jednorazový príspevok ako mamička s jedným dieťaťom!Tiež musí kúpiť kočík a iné podstatné veci!!!Nechápem ako uvažujete,zatvárate oči pred skutočnosťou,riešite sprostosti,migrantom dáte viac ako svojmu ľudu,tak prečo nezbierame vrchnáky od fliaš pre nich ako my musíme zbierať detskému invalidovi napríklad na vozík?!veď to je už hanba ako sa chováte,,,všetci do jedného!!!

Replies

#25

#350 Re:

2016-01-09 06:41:39

#326: -  

 Presne toto som mala aj ja na jazyku.Pani to vystizne napisala veru.

Jana

#382 Re:

2016-01-09 19:14:39

#326: -  

 Kokos moja zlatá asi si v škole veľa chýbala :-D keď dokážeš napísať Richter s ypsilonom :-D V prvom rade by si mala pochopiť, že ten tvoj slávny rodičovský príspevok je príspevok na pomoc pri starostlivosti o dieťa a nie o tom, že štát bude dávať tebe peniaze, aby si mohla platiť účty. Ak sa človek rozhodne, že chce dieťa tak by mal vedieť sa aj o neho postarať a  tých posratných 203€ je len pomoc a nie komplet celá náhrada príjmu matky. A ak žena aj má iba rodičovský príspevok, tak by si mala v prvom rade zabezpečiť dostatok financií na starostlivosť o dieťa a nie narobiť si decko a šak štát mi na neho dá peniaze. Jasné, že nemáte peniaze, keď hneď po škole máte pokazený život deťmi. Treba si najprv zarobiť a zabezpečiť si dostatočnú finančnú rezervu, aby ste potom nemuseli pre vašu hlúposť vyplakávať, že nemáte ako uživiť decko. Ja pracujem od 18 rokov a stále nemám dostatok na to, aby som uživila dieťa a to zarábam cca 3 500€ mesačne a nie je to dostatok na to, aby som išla na 3 roky na materskú dovolenku (dovolenku, kde aj tak nič nerobíte :-D iba sa prechádzate, spíte a kŕmite dieťa :-D a potom aj tak vaše byty vyzerajú, ale o tom potom :-D). A pravdupovediac decko mi k životu ani nechýba :-D Radšej si život užijem na 1 000 000% ako premárniť čo i len minútu s deckom :-D A tie vaše frázy, že MATKA je najkrajší titul možno pre Vás ale, verte keď si budete hľadať prácu, tak tento titul na isto odradí zamestnanávateľa od toho, aby Vás vôbec zamestnal :-) Viem o čom hovorím, ja sama vyberám zamestnancov :) Radšej príjem ženu čo má cca 40 rokov a ak aj má deti, tak veľké ale mám istotu, že nebudem mať zbytočného zamestnanca, ktorý bude aj tak stále na OČR s deckom :-)