Za odluku cirkvi od statu

Quoted post


Hosť

#51

2015-07-07 05:39

Z odluky sa stala forma politického boja, ktorá zo zdravým rozumom nemá nič spoločného. Bavíme sa o sume 38 mil.€, teda cca 7€ na hlavu, za ktoré spoločnosť dostáva dobrá, ktoré by nikto okrem cirkvi nebol schopný poskytnúť. Nehovoriac o cirkevných budovách, ktoré využíva štát, lebo nemal na ich vrátenie.

Porovnajte si túto sumu z čiastkami, ktoré idú do iných oblastí a čo sa ľuďom za to vráti. Napr. naše polročné predsedníctvo EU nás bude stáť dvojnásobok, to čo pôjde na Grécko by vystačilo cirkvam na sto rokov a mohol by som pokračovať.

Keď na to príde, veriaci si svoju cirkev prefinancujú aj sami. Prefinancuju si kultúru umelci, šport športovci, cyklochodníky cyklisti?

Replies


Hosť

#56 Re:

2016-02-02 19:58:54

#51: -  

K tej sume 38mil. (Neide len o 38mil.)= tiborkosz.blog.pravda.sk peticia o odluke cirkvi od statu trochu inak

Umenie je nevyhnutnou zložkou kultúrnej identity človeka aj v 21stor. Náboženstvo nie je a cirkev už vôbec nie.

Na rozdiel od cirkví a náboženských spoločností šport nešíri intolerantnú ideológiu.

Je pravda, že umenie a umelci môžu byť zneužití politickou mocou (alebo niekym kto sa o takúto pokúša získať takúto moc) na šírenie intolerantných ideológií.

Ľubomír

#57 Re:

2019-04-24 16:28:54

#51: -  

oficiálne som už cirkev opustil, nechcem mať s takým to nič

spoločné. A keď pride na platenie do cirkvi, tak odíde kopec ľudí. Ľutujem, že som dovolil svokre pokrstiť moje

deti. Ale nevadi, dospeju a odídu aj ony. Každý kto má zdravy rozum, odide.