Za odluku cirkvi od statu

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Za odluku cirkvi od statu.


Hosť

#1

2013-11-08 20:31

Ďakujeme Vám
host

#2 Som za odluku cirkvi od statu

2013-11-23 18:34

Ked moze mat cirkev svoj majetok, tak nech si s nim hospodari ako kazdy iny podnikatel, preco by sme mali este z dani platit platy fararov a financovat ich cinnost. Viera a cirkev casto nema spolu nic spolocne ...........

Hosť

#3

2013-12-07 00:05

Koho chlieb jes, toho piesen spievaj !
Jedine odlucena cirkev moze vykonavat sluzbu v mene bozom.

Hosť

#4

2014-01-21 21:07

Ano treba odlúčiť akúkoľvek cirkev od nášho štátu. Veď sú dosť solventný.

Hosť

#5

2014-05-08 13:56

2014 ročná akciovka ....
legionar

#6 Len financovanie predsa nestaci !

2014-05-09 09:56

Treba do toho zahrnut aj poziadavku, aby (najma) RKC nemala ziadne "nadprava" co sa tyka tvorby ZAKONOV a politickeho lobbingu !
(=Zrusenie Vatikanskych zmluv!, ziadna kaplnka na urade vlady, ziadne 'nutne konzultacie' s predstavitelmi cirkvi a podobne. Na to mame parlament.)
Markos

#7 Bravó

2014-05-12 19:35

Trocha meškáme, odluka Cirkvi od štátu mala byť už pred 25rokmi, minimálne... kvitujem, kiežby tento zámer došiel do zdarného konca. Už včera bolo neskoro, po pár mesiacoch sa ukáže kto je pastier ekonomický a kto je pastier duchovný. :D ľudia do toho dajme darmožráčom pocítiť, že aj ich sa kríza dotýka, že taktiež sú smrteľníkmi ako každí... hoci "vrchnosť" diretori si nájdu zákonné medzierky a kanáliky ako ostať ekonomicky závyslí na štáte.
tiborkosz

#8 „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.“.

2014-05-13 17:47

S petíciou ohľadne odluky cirkvi od štátu by som plne súhlasil keby obsahovala aj nasledovné požiadavky. Ak petícia bude žiadať len finančnú odluku tak ju ne podpíšem.

1. Zrušiť Vatikánsku zmluvu.
2. Zrušiť financovanie všetkých cirkví a náboženských skupín.
3. Prestať financovať náboženské školy a spolky. (Toto pravidlo musí platiť aj pre súkromné školy a profesionálne športové kluby.)
4. Prestať s akoukoľvek propagáciou náboženstiev v médiách (S výnimkou dokumentárnych filmov pomocou ktorých sa diváci dozvedia o histórii všetkých náboženstiev o ich mytológii a vplyvu na ľudskú kultúru)
5. Prestať s akoukoľvek propagáciou náboženstiev na školách (Jediná akceptovateľná forma by bola predmet s názvom „Náboženstvá“ alebo „Mytológie“. Žiaci by na nej boli oboznámený s vývojom náboženstiev, ich mytológiou a ich vplyvom na ľudskú kultúru – spoločnosť.)
6. Zdaniť cirkev rovnako ako sú všetci smrteľníci = firmy (právnické osoby)
7. Zakázať cirkvám a náboženským spolkom akýkoľvek kontakt s politikou a zákonodarstvom.
8. Náboženstvo a politika musia byť striktne oddelené.
9. Za trestný čin by sa mal pokladať akýkoľvek pokus aplikovania nového alebo zmena staršieho zákona vrátane ústavy SR na základe náboženských pohnútok.
10. V rámci odluky cirkvi od štátu treba bez výnimky zrušiť všetky zákony ktoré akýmkoľvek spôsobom zvýhodňujú cirkvi a náboženské spoločnosti akým je aj napr. Predpis č. 218/1949 Zb, a iné.
11. „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.“ Aspoň toto sa píše v ústave. Práve preto by sa mali zmeniť aj štátne symboly, ktoré v súčasnej podobe jednoznačne uprednostňujú respektíve robia výnimočným kresťanstvo. V 21. storočí a v demokratickej krajine, ktorá o sebe dokonca tvrdí, že je sekulárna nemajú čo hľadať náboženské symboly v politike alebo a vo verejnom živote. Je to prinajmenšom neetické a v tomto prípade by som si dovolil povedať, že aj proti ústavné.

S úctou Tibor Szilágyi (ml.)

Hosť

#9

2014-07-24 17:14

Je však potrebné aby sa autor (autori) petície postarali i o kontrolu ... aby sa znovu do iného zákona nedostalo niečo čo by bolo ohľadom financovania pre občanov ešte horšie, napríklad platiť cirkev formou daní...
Biely otec

#10 Re: „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.“.

2014-08-25 17:48

#8: tiborkosz - „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.“. 

 Myslím si že, aspoň s takto sformulovanou petíciou sa dá niečo dosiahnuť. Vyslovujem svoju podporu.


Hosť

#11 Re: Som za odluku cirkvi od statu

2014-08-29 09:43

#2: host - Som za odluku cirkvi od statu 

 navyse ma cirkev pravo svoje pozemky prenajimat (ako napr. v Ivanke pri Dunaji) a nemusia z toho odvadzat dane... a este potrebuju viac


Hosť

#12 Re: „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.“.

2014-08-29 09:48

#8: tiborkosz - „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.“. 

 k bodu 5) nazov by mal byt Religionitika. je to relevantna veecka disciplina a zaobera sa presne tym, co neverhujete - nezaujatym studiom nabozenstiev, ich historiou, mytologiou, ich vplyvom na ludsku spolocnost etc.

 

inak uplne suhlasim so vsetkymi bodmi


Hosť

#13

2014-09-15 08:14

Cirkev pred rokom 1948 nemala platy a ine financne dotacie od statu a fungovala,tak neviem preco by to neslo aj teraz!
damien

#14 Re:

2014-09-16 15:27

#5: -  

lol na tych 2014 si dosiel ako? akoze jezisko sa vtedy mal narodit? :D 

 


Hosť

#15

2014-09-17 17:20

nechcem podporovať tých, čo nám chcú vnucovať svoju predstavu o živote, tak ako to robili za minulého režimu

Hosť

#16

2014-09-17 17:51

Po vrátrení majetkov nie je dôvod , nech si každý platí to svoje :-)
bob

#17 Re:

2014-12-02 16:16

#16: -  

 o tých majetkoch by som vážne rozmýšľal, či naozaj patria im-však či dotácie v minulosti išli z vrecka veriaceho,tie ktoré sú historické pamiatky -zaplatil štát,takisto nové kostoly boli stavané z vreciek štátu,čiže občana veriaceho alebo aj neveriaceho

tool-N

#18 Re:

2014-12-17 18:01

#5: -  

 Uber. Ani ten ich manitú nevie, kedy akože vznikli a prvých asi tak 100-150 rokov je zahalených tmou. Tá potom na ďalších asi rovnako rokov prechádza do hmly.

Saýc

#19 Re:

2014-12-18 22:14

#5: -  

 Džýzs sa nenarodil roku 0, to vraj iba nejaký mních - historik urobil chybu...


Hosť

#20

2015-01-12 16:44

Cirkev nemí morálne právo aby žila na úkor spoločnosti...
Anonym

#21

2015-01-12 16:57

Na to, že je tu petícia 2 roky a máte 435 podpisov, nie je to nič moc...
Stále tu riešite len dane...a čo keď ja nechcem, aby moje dane šli na platy policajtov? Musím zakladať petíciu pre 435 podpisov? Ste biedni

Vasa kazda spamovacia agentura

#22 Podakovanie

2015-01-14 08:13

 V mene agentury "Zbytocna a nevyziadana posta priamo do Vasich schranok" dakujem vsetkym signatarom ktori spolu s verejnym podpisom uviedli aj svoju adresu :)

Tymto by som vas rad poziadal o dostatocne navysenie kapacity postovych schranok, kedze podla podmienok ktore este stale tvorime bude nedostatocna kapacita postovej schranky pokutovana sumou od 146eur az do 1382eur.

Faktura za nase sluzby Vam bude chodit postou, prosim prehrabavajte prijatu postu pravidelne aby ste niektoru z faktur nahodou nezmeskali kvoli objemu prijatych zasielok s nulovou hodnotou.

 

Dakujeme :)

Karol

#23 Re:

2015-01-14 08:15

#21: Anonym -  

Ak dokazes nevyuzivat sluzby policie po dobu jedneho roka, daj mi prosim vediet a podpisem aj tvoju peticiu ;)

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-01-23 18:47



Hosť

#25

2015-01-30 11:11

Jsem nadšená tímto krokem.Bencová Jiřina.Vranov nad Toplou