Za odluku cirkvi od statu

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Za odluku cirkvi od statu.


Hosť

#51

2015-07-07 05:39

Z odluky sa stala forma politického boja, ktorá zo zdravým rozumom nemá nič spoločného. Bavíme sa o sume 38 mil.€, teda cca 7€ na hlavu, za ktoré spoločnosť dostáva dobrá, ktoré by nikto okrem cirkvi nebol schopný poskytnúť. Nehovoriac o cirkevných budovách, ktoré využíva štát, lebo nemal na ich vrátenie.

Porovnajte si túto sumu z čiastkami, ktoré idú do iných oblastí a čo sa ľuďom za to vráti. Napr. naše polročné predsedníctvo EU nás bude stáť dvojnásobok, to čo pôjde na Grécko by vystačilo cirkvam na sto rokov a mohol by som pokračovať.

Keď na to príde, veriaci si svoju cirkev prefinancujú aj sami. Prefinancuju si kultúru umelci, šport športovci, cyklochodníky cyklisti?

hosť

#52 Re: „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.“.

2015-12-29 18:16

hosť

#53 Re: Re:

2015-12-29 18:24

#39: Sancte Pius - Re:  

 ked padne cirkev na hubu bude tu konečne sloboda a nebudú malé nevinné deti znásilnované a ked sa ludia prestanú klanať pičovinám :kristuško, mária ,duch sv, ale Bohu Otcu ,bude tu krásne!!!!!!!!!!!!!!


Hosť

#54

2016-01-27 08:00

Doteraz všetci len sĺubovali odlúčenie. Ja jednoducho nie som ochotný podporovať ohlupovanie ĺudí a je jedno, ktorou cirkvou...Stačí, keď ich ohlupuje vláda so svojim (nie mojim) premierom.

Hosť

#55 Re: Re: Re: Re: „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.

2016-02-02 19:37

#50: - Re: Re: Re: „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.“. 

 Prosím Vás vysvetlite mi ako a kde degradujem veriacich za občanov druhej kategórie?


Hosť

#56 Re:

2016-02-02 19:58

#51: -  

K tej sume 38mil. (Neide len o 38mil.)= tiborkosz.blog.pravda.sk peticia o odluke cirkvi od statu trochu inak

Umenie je nevyhnutnou zložkou kultúrnej identity človeka aj v 21stor. Náboženstvo nie je a cirkev už vôbec nie.

Na rozdiel od cirkví a náboženských spoločností šport nešíri intolerantnú ideológiu.

Je pravda, že umenie a umelci môžu byť zneužití politickou mocou (alebo niekym kto sa o takúto pokúša získať takúto moc) na šírenie intolerantných ideológií.

Ľubomír

#57 Re:

2019-04-24 16:28

#51: -  

oficiálne som už cirkev opustil, nechcem mať s takým to nič

spoločné. A keď pride na platenie do cirkvi, tak odíde kopec ľudí. Ľutujem, že som dovolil svokre pokrstiť moje

deti. Ale nevadi, dospeju a odídu aj ony. Každý kto má zdravy rozum, odide.

Pavol

#58 Re: „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.“.

2020-05-16 09:06

#8: tiborkosz - „Age quod agis.“ zvikne sa to prekladať aj ako „Nech robíš čokoľvek rob to poriadne.“. 

Som krestan a dost casto aj veriaci. Myslim si, ze odluka od cirkvy by mala byt. No Nemalo by to byt ale akoby to bol hon na carodejnice. Napriklad financovanie skol by malo byt za istych podmienok, uplne zrusenie financovanie sa mi nezda spravodlive. Je vela cinnosti, kde cirkev pracuje pre chudobnych a tych ktori to potrebuju a pritom by to mala byt praca statu .. Takze odluka ANO, ale zodpovedne, bez hnevu a s rozumom. Netreba zabudnut na historiu vzdelavania u ludi...