Petícia proti vládnej Stratégii ľudských práv

Quoted post

Nikola

#119 Len v krátkosti k darcovstvu krvi:

2015-02-17 19:32

Len v krátkosti k tomu darcovstvu krvi: Myslím, že sa všetci zhodneme, že z bezpečnostných dôvodov by promiskuitní ľudia krv darovať nemali, ale prečo sú v tom dotazníku spomenutí len muži a či nemali sexuálny styk z mužom, je mi záhadou. To ako muž môže mať za rok pohlavný styk s 1000 ženami a tam riziko nehrozí? Rovnako žena už môže mať pohlavný styk s 1000 mužmi? Podľa toho dotazníka môže darovať krv kľudne aj tá najpodradnejšia prostitútka od Slovnaftu, to už je v poriadku. Ja by som celú tu otázku nahradila takto: Pre mužov aj ženy: "Mali ste počas obdobia jedného roka sexuálny styk s viac ako jedným partnerom?"

Replies

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-02-17 19:41:45



Hosť

#126 Re: Len v krátkosti k darcovstvu krvi:

2015-02-17 19:42:56

#119: Nikola - Len v krátkosti k darcovstvu krvi: 

  V dotazníku je otázka pre všetkých: Mali ste v priebehu posledných 3 mesiacov styk s novým sexuálnym partnerom?

A potom je otázka pre mužov, či mali za posledný rok sexuálny styk s mužom.

Takže žiadna prostitútka od Slovnaftu :)

Peter

#130 Re: Len v krátkosti k darcovstvu krvi:

2015-02-17 19:51:53

#119: Nikola - Len v krátkosti k darcovstvu krvi: 

 je to asi preto, že je to najrizikovejšia skupina ako to vyplýva z grafov a štatistík. 

http://www.hivaids.sk/index.php/vyskyt-hiv  

Je pravda, že ani prostitútka nieje optimálnym darcom. Treba brať do úvahy fakt, že doba 100% prejavenia a potvrdenia HIV je až 6 mesiacov po nakazení. Taká je žiaľ realita. Asi preto táto otázka v dotazníku. Bolo by zaujímavé zistiť, o kolko by sa ti znížil počet darcov, ktorých by bolo treba vylúčiť otázkou, akú navrhuješ: "Mali ste počas obdobia jedného roka sexuálny styk s viac ako jedným partnerom?" Je to asi na dlhšie diskusia o tejto otázke.