Petícia za zrušenie kresťanstva na Slovensku

Quoted post

mária

#169 Re: Re: Re:

2014-07-30 20:20

#167: seth - Re: Re:

milý seth,

mám pocit, že Ti nejde o skutočné dôkazy. Si v takom "naladení", že aj keby si dostal 1 000 stopercentmných dôkazov, aj tak by si ich neprijal. Súhlasím však s Tebou, že mnoho bohov a božstiev si vytvoril človek sám. Boha s veľkým "B" si však nevymyslel. A garantujem Ti, že ak budeš hľadať skutočne úprimne, Boh Ti dôkazy o svojej existencii dá  :-)  alebo si prečítaj životopisy svätých. Boli to takí istí ľudia z mäsa a kostí ako my, múdri, vzdelaní - a mali svoje skúsenosti s Bohom   :-)

Replies

Zendhal

#172 Re: Re: Re: Re:

2014-07-30 21:32:04

#169: mária - Re: Re: Re:

1000 stopercentných dôkazov ?? Ja som za celý život nedostal jediný 50 percentný dôkaz o existencii boha (akéhokoľvek.... teda možno aj hej ak počímate blesky a Thora :D )

seth

#178 Re: Re: Re: Re:

2014-07-31 06:10:19

#169: mária - Re: Re: Re:

milá Mária,


Môžete tu poskytnúť aspoň jeden alebo dva príklady z tých stopercentných dôkazov? Obaja veľmi dobre vieme, že by ste neposkytla ani jediný empiricky overiteľný dôkaz, na čo sa tu hráme? Vždy ma fascinovala ignorancia kresťanov, ktorí si myslia, že práve ich boh je ten, ktorého si ľudstvo nevymyslelo, hoci 4999 ďalších je produktom práve ľudi z mocenského a iného hľadiska. Nie, boh mi dôkazy o svojej existencii nedal - môžete mi ich prosím dať práve Vy? Nepotrebujem si prečítať žiadne životopisy svätých, ihneď po preštudovaní dôkazov som ochotný v neho uveriť aj bez čítania. Takže bez kanonického balastu Vás poprosím o tie dôkazy, oduševnelé a vzývavé vetné konštrukty z písma a biblie ma nezaujímajú, tie som čítal a ich reprodukcia nikam nevedie.